Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie jeszcze zostalo rozebranie rnsa i wyczyszczenie lasera ipa. Ale skoro bedzie otwarty to pomyslalem, ze moglbym wgrac na dysk dzialajacy obraz, zeby nie rozbierac w razie czego drugi raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To początkiem grudnia dopiero będzie można. Autor programu maps tool dał znać, że dopiero wtedy będzie aktualizacja pod mapę v14.

 

A gdzie można śledzić takie newsy bo na oficjalnej stronie programu nie znalazłem żadnego miejsca gdzie autor dzieli się informacjami? Grudzień na szczęście już niebawem więc spokojnie poczekam.

 

P.S.

Ja wczoraj zaktualizowałem do V13 za pomocą karty SD, poszło od szczała i zajęło jakieś 25 min. Co ciekawe nie musiałem resetować nawigacji (tak jak to w instrukcji pisze) bo po włożeniu CD sama się restartuje i uruchamia w trybie Software Upgrade Mode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, wczoraj w koncu bylem w samochodzie podczas odtwarzania plyty czyszczacej Vivanco. Okazalo sie, ze na sciezce 8, tej 40 minutowej, ktora czysci, w 6:30 przeskakuje od razu na track 9 lub 10. Naped w ogole do kasacji? Jakie sa oznaczenia napedu w rns zebym mogl kupic, a potem dopiero rozbierac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz napęd masz sprawny tylko laser do wymiany,koszt lasera u chińczyków ok.20$ ,u nas ok 200zł,typ lasera SF-HD8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie można śledzić takie newsy bo na oficjalnej stronie programu nie znalazłem żadnego miejsca gdzie autor dzieli się informacjami? Grudzień na szczęście już niebawem więc spokojnie poczekam.

 

P.S.

Ja wczoraj zaktualizowałem do V13 za pomocą karty SD, poszło od szczała i zajęło jakieś 25 min. Co ciekawe nie musiałem resetować nawigacji (tak jak to w instrukcji pisze) bo po włożeniu CD sama się restartuje i uruchamia w trybie Software Upgrade Mode.

Na gpsunderground.com autor się wypowiadał.

U chinczykow laser okolo 20$ a caly napęd okolo 50$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w ubiegłą sobotę udało się zaktualizować mapęd do V14.Nośnik to Verbatim DVD-DL prędkość nagrywania 1x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w każdym modelu RNS-510 będize ten sam typ lasera czyli: SF-HD8 i czy po jego wymianie jest duża szansa, że zacznie mi wreszcie czytać DVD+R DL ??

U chińczyków są baaaardzo duże rozbieżności co do ceny (8-138 €) i nie wiem czy to tylko pazerność czy jednak są różnej jakości, przy tych droższych pisze coś, że to SANYO ale nie wiem jak faktycznie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z innym typem,jest to napęd DVD-M5 i wątpię żeby wciskali tam coś innego,wymieniałem kumplowi w rns'ie bo miał problemy z czytaniem DL,po wymianie zero problemów.

ps1.cena 138$ jest za 10szt.,czytaj dokładnie opis (10pieces/lot) :fajny

ps2.Są dwa rodzaje laserów SF-HD8 ,różnią się taśmą jedne mają prostą,drugie typu "L",w rns jest prosta.

ps3.pab567 popraw mnie jeśli się mylę:jasne

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mapka West Europe V14 na pokładzie. Udało się dopiero za 5 razem, wszystko dzięki pomocy kolegi ElNinijo, któremu bardzo dziękuję

IMG_20161120_184832.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć w czym był problem i co pomogło, ze wreszcie się udało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to nie znam przyczyny tym bardziej że wcześniej z tej samej płyty zainstalowalem mapki w innych autach, dodatkowo zrobiliśmy test z v13 by wykluczyć laser i v13 szła od strzału powtorzylimy instalke jeszcze raz i mapka przeszła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie spotkałem się z innym typem,jest to napęd DVD-M5 i wątpię żeby wciskali tam coś innego,wymieniałem kumplowi w rns'ie bo miał problemy z czytaniem DL,po wymianie zero problemów.

ps1.cena 138$ jest za 10szt.,czytaj dokładnie opis (10pieces/lot) :fajny

ps2.Są dwa rodzaje laserów SF-HD8 ,różnią się taśmą jedne mają prostą,drugie typu "L",w rns jest prosta.

ps3.pab567 popraw mnie jeśli się mylę:jasne

 

Instalowali jeszcze naped m3,5 ale laser z tego co kojarze jest ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zainstalujesz mapy v14 przez map tools. Jeszcze jej nie obsluguje.

 

Mylisz się kolego. Dla wszystkich którzy nie chcą czekać do grudnia to maps tool wer. 2.0.1 (czyli starsza) rozwiąże wasz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do lasera. Podaliście informację, że jest to model SF-HD8 i czy wiadomo, że nie ma znaczenia do której wersji RNS-510?

 

Bo tak wygląda SF-HD8:

SF-HD8.jpg

 

a tak SF-HD88

Original-SF-HD88-HD88-font-b-Straight-b-font-Line-font-b-DVD-b-font-Navigation.jpg

 

Różnica jak widzę polega na długości tasiemki i to że SF-HD8 ma metalową konstrukcję a SF-HD88 plastikową. Czy ktoś może sie wypowiedzieć i potwierdzić, że SF-HD8 to ten odpowiedni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na v14 A1 przy łodzi nie ma nadal, ale juz na MIB-a do nowego CC/Caddy/Sharan jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie co do lasera. Podaliście informację, że jest to model SF-HD8 i czy wiadomo, że nie ma znaczenia do której wersji RNS-510?

 

Bo tak wygląda SF-HD8:

[ATTACH=CONFIG]149676[/ATTACH]

 

a tak SF-HD88

[ATTACH=CONFIG]149677[/ATTACH]

 

Różnica jak widzę polega na długości tasiemki i to że SF-HD8 ma metalową konstrukcję a SF-HD88 plastikową. Czy ktoś może sie wypowiedzieć i potwierdzić, że SF-HD8 to ten odpowiedni?

 

SF-HD8 był montowany oryginalnie. Przynajmniej takie do tej pory widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie można śledzić takie newsy bo na oficjalnej stronie programu nie znalazłem żadnego miejsca gdzie autor dzieli się informacjami? Grudzień na szczęście już niebawem więc spokojnie poczekam.

 

P.S.

Ja wczoraj zaktualizowałem do V13 za pomocą karty SD, poszło od szczała i zajęło jakieś 25 min. Co ciekawe nie musiałem resetować nawigacji (tak jak to w instrukcji pisze) bo po włożeniu CD sama się restartuje i uruchamia w trybie Software Upgrade Mode.

 

Na dole w komentarzach facebook:

 

Cytuje: "Expect a new version somewhere in the begining of December."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na v14 A1 przy łodzi nie ma nadal, ale juz na MIB-a do nowego CC/Caddy/Sharan jest

 

Kolego ja u siebie wgrywalem ostatnio v14 i u mnie pokazuje że jest . Zresztą tak się zdarzyło że przez ostatnie 2 tyg robiłem objazdowke po całej Polsce praktycznie i większość nowych dróg jest i autostrad . Poprostu wbijalem adres i mnie prowadziła tak sam jak mapa z Google maps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ja u siebie wgrywalem ostatnio v14 i u mnie pokazuje że jest .

 

To dziwne ale u mnie jest ale tylko zaznaczona na szaro - czyli nie aktywna. Co dziwne ale nowy przejazd zbudowany nad autostradą jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dziwne ale u mnie jest ale tylko zaznaczona na szaro - czyli nie aktywna. Co dziwne ale nowy przejazd zbudowany nad autostradą jest.

na szaro była juz na v13 o ile pamietam

da się z tym życ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności