Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko. 5238 jest stabilniejszy, szczególnie na starszych jednostkach takich jak Twoja. Ale za to nie ma obsługi wyjścia video. Jeśli nie masz zewnętrznego monitora to lepiej 5238. W obu przypadkach podział dysku 60-35-5,jest mocno wskazany.

 

Hej Kolego, piszesz o wyjściu video w RNS 510...jest coś takiego ? :hmm Myślałem, że jest potrzebny adapter, a to chyba nie ma nic wspólnego z softem...Chyba, że coś się zmieniło i jest możliwość podpięcia dodatkowych monitorów pod RNS'a ? Jeśli jest taka opcja to byłbym kontent za szczegółowe info... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że przez adapter. Ale jak adapter nie dostanie RGB to nie zadziała. A przy 5238 nie dostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że przez adapter. Ale jak adapter nie dostanie RGB to nie zadziała. A przy 5238 nie dostanie.

 

OK, jasne. Dzięki :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy mam pytanko w moim pasacie b6 2008r.,jest radio bez navigacji i kirownica gumowa pytanie jakie polecicie radio z navi i czy są jakiś przeróbki typu modół pod kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że przez adapter. Ale jak adapter nie dostanie RGB to nie zadziała. A przy 5238 nie dostanie.

Ja mam podlaczony adapter do rns, a nastepnie tuner tv pod adapter. Podlaczylem pod adapter kamere cofania i dziala. Mam soft 5238. Adapter i tuner nie jest ori. Czy ma to jakis zwiazek wlasnie z tym softem, ze raz na jakis czas nie widac obrazu a dzwiek jest. Wtedy musze wylaczyc zaplon i zaskoczy raz za pierwszym razem, a raz za ktoryms tam?

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem tu nowy i mam nadzieje, że ktoś mi pomoże. Staram się zaktualizować swoje mapy w Passacie B7 z 2012. Mam soft w wersji 4120. Czy mapy V13 będą działały na tym sofcie, czy muszę go aktualizować?

Przeglądam to forum i zgodnie z sugestiami, ściągnąłem mapy (WSCHÓD) z chomika. Mam pytanie, czy w tych mapach jest też lektor polski? Bo jak zajrzałem do folderu /speech/parts w pliku .ISO to widzę, że są tam różne języki, ale polskiego nie ma (jest ES, FR, CZ, IT, GB, DE, NL, PT).

W każdym razie, obecnie mam normalnie lektora polskiego, bo auto jest z polskiego salonu. Więc pytanie: czy mam po prostu zainstalować te mapy i dalej będzie wszystko po polsku, czy muszę znaleźć jakąś wersję map z polskim lektorem?

 

Mam nadzieje, że ktoś z Was będzie znał odpowiedź. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podlaczony adapter do rns, a nastepnie tuner tv pod adapter. Podlaczylem pod adapter kamere cofania i dziala. Mam soft 5238. Adapter i tuner nie jest ori. Czy ma to jakis zwiazek wlasnie z tym softem, ze raz na jakis czas nie widac obrazu a dzwiek jest. Wtedy musze wylaczyc zaplon i zaskoczy raz za pierwszym razem, a raz za ktoryms tam?

 

atp2000

Nie, ja mówiłem o wyjściu video na zewnętrzny monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Jestem tu nowy i mam nadzieje, że ktoś mi pomoże. Staram się zaktualizować swoje mapy w Passacie B7 z 2012. Mam soft w wersji 4120. Czy mapy V13 będą działały na tym sofcie, czy muszę go aktualizować?

Przeglądam to forum i zgodnie z sugestiami, ściągnąłem mapy (WSCHÓD) z chomika. Mam pytanie, czy w tych mapach jest też lektor polski? Bo jak zajrzałem do folderu /speech/parts w pliku .ISO to widzę, że są tam różne języki, ale polskiego nie ma (jest ES, FR, CZ, IT, GB, DE, NL, PT).

W każdym razie, obecnie mam normalnie lektora polskiego, bo auto jest z polskiego salonu. Więc pytanie: czy mam po prostu zainstalować te mapy i dalej będzie wszystko po polsku, czy muszę znaleźć jakąś wersję map z polskim lektorem?

 

Mam nadzieje, że ktoś z Was będzie znał odpowiedź. Z góry dzięki.

Soft jest ok, nie musisz nic zmieniać. Mapy V13 powinny pójść bez problemu. Lektor polski pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soft jest ok, nie musisz nic zmieniać. Mapy V13 powinny pójść bez problemu. Lektor polski pozostanie.

 

Super, wielkie dzięki za info, mam nadzieję, że aktualizacja się uda i nic nie namieszam.

 

A może ktoś mi jeszcze powiedzieć jaką wersje map mam obecnie wgraną? I jak to się rozpoznaje? Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

20160717_132719.jpg

20160717_132728.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tgrab

 

Jak będziesz miał problem z wypaleniem płyty to napisz na PW, będę w Tychach to użyczę swojej działającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tgrab

 

Jak będziesz miał problem z wypaleniem płyty to napisz na PW, będę w Tychach to użyczę swojej działającej.

 

Ok, wielkie dzięki. Dam znać jak będą problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super, wielkie dzięki za info, mam nadzieję, że aktualizacja się uda i nic nie namieszam.

 

A może ktoś mi jeszcze powiedzieć jaką wersje map mam obecnie wgraną? I jak to się rozpoznaje? Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

[ATTACH=CONFIG]146843[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]146844[/ATTACH]

 

masz wgrana wersje 7918 europa zachodnia, staroc jak cholera o ile mnie pamiec nie myli nowe sa 8348 i 8350 odpowiednio zachod , wschod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ElNinijo - dzięki za info co do map. Próbowałem zainstalować dzisiaj te najnowsze i doopa. Dwie płyty Verbatim nagrywane na różnych nagrywarkach i wyskakuje "Błąd CD/DVD". Fakt, że nie mam nagrywarki, która nagrywa z prędkościa x1 (jedna ma minimum x2.4 a druga x4), więc może to jest przyczyną. Jakieś sugestie, co teraz można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyścić laser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tgrab masz dokladnie taka sama wersje RNS co ja. Mialem dokladnie taki sam error ;). Rozrecaj radio na drobne i czysc IPA bedzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a co z najnowszą mapą ?

Nowa mapa ma ponad 3,7gb i nie wejdzie na standardową płytę DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowa plyta DVD ma 4.7 to jak 3.7 ma nie wejść, jakby co to istnieją płyty 8.5GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne mapy do RNS510 mają zdecydowanie więcej niż 3.7GB i trzeba je wypalać na płytach DVD Dual Layer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam navi wersja C Led i soft 4120 a mapy v13 czy opłaca się coś zmieniać (soft) czymś w ogóle będzie się różniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam navi wersja C Led i soft 4120 a mapy v13 czy opłaca się coś zmieniać (soft) czymś w ogóle będzie się różniło?

W wersjach C nie było podświetlenia LED. Montowali je od wersji C10 czyli navi z literką D na końcu.

http://www.my-gti.com/3983/volkswagen-rns-510-hardware-and-software-firmware-versions - źródło

 

Jeśli masz soft 4120 i wszystko działa dobrze to nie ma najmniejszego sensu nic zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności