Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

W wersjach C nie było podświetlenia LED. Montowali je od wersji C10 czyli navi z literką D na końcu.

http://www.my-gti.com/3983/volkswagen-rns-510-hardware-and-software-firmware-versions - źródło

 

 

Jak to, mam wer. C z gwiazdką obok wyjmowania płyt....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to była jedyna istotna zmiana w stosunku do B :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem ale raczej potrafie odróżnić ekran LED od LCD :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja C ma LED aczkolwiek złącza do taśm bocznych są inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się wyjaśniło. Bardziej wierzę Pawłowi niż my-gti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I złącze do płyty głównej jest bez języczka - takie jak w wersjach A i B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I złącze do płyty głównej jest bez języczka - takie jak w wersjach A i B

 

I chyba cała płyta jest inna, dodatkowo inny procek i większy wentylator w stosunku do A, B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - nie pisałem o tym bo skupiłem się tylko na kwestii wyświetlacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po aktualizacji navi i krótko opiszę jak mi to szło. Navi miała soft 1100 i zapodałem jej 4120A wypalone na CD i DVD Verbatim, zgodnie ze wskazówkami wystartowałem z update.Doszło do 50% i wywaliło sw error, wyszła płyta i ciemny wyświetlacz(była CD),reset i dałem dvd też doszło do 50-kilku% i ten sam błąd.Płyta wyszła ale navi ciemny wyświetlacz i nie daje się uruchomić, różne próby i nic ,więc kluczyk do stacyjki, zapłon ON i navi ożyła, prosi o płytę z softem jak ruszyło update wyjąłem kluczyk , a potem taki sam numer kilka razy i coraz większy postęp. W między czasie wychodziłem z auta nawet odpalałem go na chwilę. Wreszcie 100% i updatesucces i mam nowy sofcik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też po aktualizacji RNS-510 - z softu 2660 na 5238 i mapy V13 - operacja wgrania softu 42 min. potem w tle mapa V13 East około 45 min. W nawigacji zostały cele w pamięci. Straciłem wgraną muzykę i pamięć stacji radia, ale to było wiadomo i nie jest to problem. Navi przetestowana i działa na tym sofcie bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do wersji sprzętowej poniżej C12 nie ma lepszego softu. Wprawdzie od C6 do Ć10 można wgrać 5274 który jest TROCHĘ szybszy ale jak wystąpi błąd WTIL to 5238 odzyska sobie dane z backupu i użytkownik nawet nie zauważy problemu a na 5274 radio będzie się non-stop resetować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Warszawy lub okolic wgrał by nowy soft do rns510 moge zapłacić Obecnie navi działa dobrze ale czasami przy prowadzeniu do celu zdarza sie jej gadać dziwnym językiem Czytałem wczesniej ze nowy dobry soft załatwi sprawę Nie wiem jaki mam obecnie soft ale auto z roku model 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjedziesz to pomoget

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze pewnie to juz bylo ale taka sprawa... Mialem rcd310 wsadzilem rns510 i z fisu zniknęło mi radio.. Z kierownicy moge tylko podglosnic...

I drugie pytanie... Przy rcd310 telefon parowalem za pomoca dotykoweg adaptera (modul mam z koncowka 29e) teraz w rns510 po kliknieciu PHONE tylko wycisza radio... Czy jak zmienie modul to w rns bedzie dzialac PHONE? Dzieki i sorry jesli powielilem pytanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz moduł BT i czy masz biały czy czerwony FIS?

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3C0 035 729 E, czerwone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój moduł nie wspiera RNS510 - jeśli chcesz mieć obsługę z radia musisz go wymienić.

 

W kodowaniu radia odznacz BAP i wróci Ci audio i nawigacja na FIS.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więlkie dzięki za info :) Niestety sprzętu do takich rzeczy nie posiadam, kolega mi czasami takie rzeczy dłubał ale niestety jest w morzu.... no cóż na razie muszę z tym żyć jakoś haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za daleko jesteś ode mnie. W razie gdybyś potrzebował moduł BT pod swoje zegary i RNSa daj znać - z reguły coś mam i na pewno w cenie lepszej niż na Allegro (widziałem ostatnio sztukę tam za 600zł).

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności