Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

No i dziś dokończyłem dzieła. Drugi raz piszę i potwierdzam, nawigacja nie pytała mnie czy chcę odpalić mapę z płyty czy nagrać na HDD. Od razu po włożeniu płyty pojawia się taki oto ekran:

 

IMG_2742.jpg

 

Zrobiłem tak jak pisał ElNinijo jednokrotne naciśnięcie przycisku do wysuwania płyty i pojawił się ekran:

 

IMG_2744.jpg

 

Więc spokojnie zerkałam na postęp i w między czasie zrobiłem szybki detailing wnętrza samochodu :-)

 

Mniej więcej w tym stadium (tuż przed zrobieniem zdjęcia) trochę mnie nastraszyło. mianowicie ekran się wyłączył, muzyka przestała grać. Byłem pewny, że już się wysrało. Odczekałem chwile w nadziei, że to jakiś restart (podobnie jak przy wgrywaniu softu), niestety nic się nie działo. Więc postanowiłem włączyć jeszcze raz navi i zaczynać od nowa, ku mojemu zdziwieniu i uciesze okazało się, że proces kopiowania idzie sobie dalej a to chyba było tylko jakieś uśpienie nieużywanego RNS-a (czy rzeczywiście jest taka funkcja jak uśpienie, coś jak w komputerze ?).

 

IMG_2745.jpg

 

W tym czasie wnętrze auta odświeżone i i po chwili czekania pokazał się oczekiwany przez dokładnie 38min. komunikat:

 

IMG_2746.jpg

 

I tak oto prezentuje się mapa:

 

IMG_2748.jpg

 

 

Panowie, reasumując temat wgrania nowego softu i map nie jest trudny tak jak by się wydawać mogło. Mi oba procesy udały się za pierwszym razem. Nagrałem jedną płytę na soft i jedną płytę na mapę i wszystko ruszyło od strzału. Nie czyściłem lasera w nawigacji która jest z połowy 2011r. Owszem poświęciłem dość sporo czasu by dokładnie przeczytać połowę postów z tego tematu. Nie jest łatwo z tego obszernego wątku wyłuskać informacje które na prawdę są potrzebne do przeprowadzeniu procesu wgrywania softu i map. Przydało by się by ktoś ogarnięty w temacie zebrał to w jedną całość.

Ja osobiście uważam, że jest kilka najważniejszych punktów na których trzeba się skupić.

1. Dowiedzieć się od kolegów z forum jaki soft wgrać do naszej nawigacji, głównie chodzi o wielkość dysku. To jest banalnie proste bo wystarczy zaprezentować zrzuty z okienek MENU tu na forum i ktoś podpowie jaki soft wgrać.

2. Pobrać odpowiedni soft z chomika kolegów z forum.

3. Kupić dobrej jakości płyty CD oraz DVD DL, ja osobiście Verbatim.

4. Jedna z dwóch kluczowych pozycji, dobrej jakości nagrywarka (chyba najważniejsza kwestia). Ja dodatkowo przed nagrywaniem czyściłem laser w nagrywarce - dziecinnie proste. Soft nagrywałem na standardowej nagrywarce w laptopie, a mapy na pożyczonej drogiej nagrywarce dedykowanej do gier z xboxa.

5. Przy mapach zastosować się do wskazówek co do sposobu nagrywania tj. np. program IMGBurn, prędkość min. np. x1, zmienić book type na DVD-ROM, ustawić weryfikację po procesie nagrywania.

6. Jak zastosowaliśmy się do w/w pkt., a płyta nie jest czytana to czyścimy laser w nawigacji i to druga najważniejsza kwestia. Zakładam, że to z tych dwóch powodów (dobór nagrywarki i brudny laser) nie udaje się większość procesów aktualizacji mapy.

 

Jeszcze raz podkreślam, jak najpierw poświęcicie trochę czasu na zapoznanie się z tematem za który się bierzecie to jest możliwe by udało się wszystko za pierwszym razem tak jak w moim przypadku. Podkreślam, że wszystko robiłem pierwszy raz. Mimo, że to mój trzeci Passat to nigdy nie robiłem aktualizacji softu czy mapy. Zabrałem się za temat nie dalej jak tydzień temu.

Edytowane przez Shark44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam paska b7 i nasi Rns510 . Pobrałem mapy z neta teraz tylko je musze zgrać na cd i zainstalować tylko nie wiem jak . Kto pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam paska b7 i nasi Rns510 . Pobrałem mapy z neta teraz tylko je musze zgrać na cd i zainstalować tylko nie wiem jak . Kto pomoże?

Nagrywasz obraz płyty na DVD DL i wrzucasz płytę do navi-cała filozofia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że jest kilka najważniejszych punktów na których trzeba się skupić.

1. Dowiedzieć się od kolegów z forum jaki soft wgrać do naszej nawigacji, głównie chodzi o wielkość dysku. To jest banalnie proste bo wystarczy zaprezentować zrzuty z okienek MENU tu na forum i ktoś podpowie jaki soft wgrać.

2. Pobrać odpowiedni soft z chomika kolegów z forum.

3. Kupić dobrej jakości płyty CD oraz DVD DL, ja osobiście Verbatim.

4. Jedna z dwóch kluczowych pozycji, dobrej jakości nagrywarka (chyba najważniejsza kwestia). Ja dodatkowo przed nagrywaniem czyściłem laser w nagrywarce - dziecinnie proste. Soft nagrywałem na standardowej nagrywarce w laptopie, a mapy na pożyczonej drogiej nagrywarce dedykowanej do gier z xboxa.

5. Przy mapach zastosować się do wskazówek co do sposobu nagrywania tj. np. program IMGBurn, prędkość min. np. x1, zmienić book type na DVD-ROM, ustawić weryfikację po procesie nagrywania.

6. Jak zastosowaliśmy się do w/w pkt., a płyta nie jest czytana to czyścimy laser w nawigacji i to druga najważniejsza kwestia. Zakładam, że to z tych dwóch powodów (dobór nagrywarki i brudny laser) nie udaje się większość procesów aktualizacji mapy.

 

 

 

Jacek152

 

A niby po co ja to pisałem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem DVD lecz ja wypluwa. Może dlatego że pliki są w złych formatach . Wrzuciłem ISO i wszystkie te co ściągnąłem . Sprawdzałem radio i nagrywane działają. A jak będzie inna niż DVD dl to nie pójdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak na zwykłej DVD jednowarstwowej chcesz zmieścić plik tej wielkości ? Standardowa płyta DVD ma 4.7 GB a plik prawie 6GB. Nie wiem co Ty tam masz, ale ja miałem tylko jeden plik ISO i tylo to nagrywałem na płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest DVD 8....GB i tez nagrałem plik ISO lecz miałem 2 takie pliki ale o różnych nazwach. Po włożeniu do auta wyplulo mi płytę i był komunikat "błąd cd/DVD "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz nazwy tych plikow i jaki rozmiar.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę w domu to napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest DVD 8....GB i tez nagrałem plik ISO lecz miałem 2 takie pliki ale o różnych nazwach. Po włożeniu do auta wyplulo mi płytę i był komunikat "błąd cd/DVD "

 

Jacek jednej kwestii nie rozumiem. Temat ciągnie się od 98 stron i już kilku lat. Od momentu kiedy pojawiła się w nim v13 KAŻDY pisze, że nagrywa na płytach DVD DL, a Ty próbujesz na DVD. Ja nie wiem czy na takiej można czy też nie, nie jestem specjalistą i nie próbowałem. A nie próbowałem właśnie dlatego, że WSZYSCY piszą by nagrywać na DVD DL więc wydałem 12PLN i nagrałem na tej płycie i zadziałało. Ty nagrywasz na DVD i nie działa i się dziwisz dlaczego...

Przecież te dziesiątki osób które pisały, że nagrywają na DVD DL nie robią tego dlatego, że mają udział w sprzedanych płytach tego rodzaju tylko dlatego by pomóc i ułatwić zadanie kolejnym osobą.

Edytowane przez Shark44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki zakumalem. Ale co mam wrzucić na DVD DL? Bo ściągnąłem pliki z chomikuj i jest kilka plików po 400MB i jeden ISO 3.6 mega . Czy rara trzeba rozpakować? Po rozpakowaniu tez jest ISO plik . I już mamy 2 pliki ISO więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, podaj czlowieku nazwy tych iso. Co jest napisane w tym chomiku? Katalog z chomika jaka ma nazwe?

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. Mapy do V12 zmieszcza Ci sie na DVD. Z Twojego linku widac, ze to V8. Tylko, ze plik iso musisz wypalic opcja wypal plik obrazu na plyte, a nie zywcem wypalasz ten plik na na plyte.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalować V8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze nie. Ale odnosze sie tylko linku. Kolega ma chyba problem techniczny z wypalaniem. Mozliwe, ze sie myle. Ale kiedy ja zaczalem swoja przygode z mapami, gdzie zaczalem od V10, to nigdy nie mialem problemu z DVD. Zawsze dzialaly mapy do V12. Pozniej z V13 juz sie zrobily schody, ale problem do ogarniecia przy pomocy pab567.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując musze co musze wypalić i na czym i co gdzie zaznaczyć. ......? Bo juz się pogubilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili najnowsza mapa to V13. Do tej wersji musisz posiadac plyty DVD DL. Wypalasz na nagrywarce :-), najlepiej w imgburn. W tym programie zaznaczasz book type DVD ROM i najmniejsza predkosc.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki. Nagrałem płytkę v12 . Lecz odtwarzacz ja wypluwa i wyskakuje napis błąd cd/dvd czy coś takiego. I co teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności