Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Probuje teraz z softem 5274. Zostawilem auto na zaplonie i instaluje mapy...moze sie uda.

 

I blad plyty :/. Kupie czyszcząca.... Moze faktycznie to jest rozwiazanie.

 

Na razie wszystko smiga poprzez wgranie sposobem SD.

Ale soft mi sie zawiesza i wstac nie chce.... 5274 porazka.

Wlacza sie logo vw i restart... I znowu logo i tak w kolko restart :/ a plyty z softem nie przyjmuje. Ale narozrabialem :( reset nie pomaga.

 

Napisz do kolegi Wojti77- z tego co pamiętam to miał podobne objawy po instalacji którejś wersji softy i wrócił do 4120A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy kupilem plytke czyszczaca. Zapuscilem navi z plyty i wszystko smiga !!!!!! Zgralo po 25 minutach !!! Dzieki !!!!!!

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś z was sytuację, że gps niedokładnie pokazywał waszą pozycję? Włączyłem dzisiaj navi, żeby sprawdzić mapę v12 i przez pewien czas gps pokazywał, że jadę ulicą obok, równoległą do tej na której faktycznie się znajdowałem. Mam passata prawie dwa lata i nie maiłem jeszcze takiej sytuacji. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy miał ktoś z was sytuację, że gps niedokładnie pokazywał waszą pozycję? Włączyłem dzisiaj navi, żeby sprawdzić mapę v12 i przez pewien czas gps pokazywał, że jadę ulicą obok, równoległą do tej na której faktycznie się znajdowałem. Mam passata prawie dwa lata i nie maiłem jeszcze takiej sytuacji. Czy to normalne?

 

Nie wiem czy to normalne, ale u mnie też wystąpiła taka sytuacja, na szczęście tylko chwilowo. Przy okazji dzięki Wojti 77 za pomoc przy instalacji V12 z karty SD. Poszło gładko, choć nie całkiem bezproblemowo bo trzeba było dograć trochę z pełnej wersji mapy z DVD-DL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moj kolega tak mial. Klamalo go o jedna ulice, bo czytal malo satelit - okazala sie uwalona antena. Wymienil w aso.

Powiedzieli ze to bardzo czeste w kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy miał ktoś z was sytuację, że gps niedokładnie pokazywał waszą pozycję? Włączyłem dzisiaj navi, żeby sprawdzić mapę v12 i przez pewien czas gps pokazywał, że jadę ulicą obok, równoległą do tej na której faktycznie się znajdowałem. Mam passata prawie dwa lata i nie maiłem jeszcze takiej sytuacji. Czy to normalne?

 

czasami się zdarza, szczególnie jak jest słabszy sygnał (opady deszczu, gęsta miejska zabudowa, las itp. i gęsta sieć drogi itd..) i działa jeszcze np. algorytm nawigacji w stylu "przyciągaj do drogi", to wtedy GPS ma jak to się potocznie mówi problemy z zafixowaniem pozycji i zdarza się że może chwilowo prowadzić po drodze równoległej lub przez pole.... jak trwa to dłużej to zazwyczaj reset navi pomaga... jak nie pomaga to wina anteny...... ogólnie odpowiada za to słaby sygnał czyli pozycjonowanie na zbyt małej liczbie sat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuciłem właśnie mapy CD_8196 (V12 East) i mam tylko jeden komentarz - japier..., czy oni nie mogą poprawnie jednej durnej mapy zrobić?! :sciana

 

W V11 były bzdurne komentarze o viatollach, a w V12 w tajemniczy sposób znikła autostrada A1 między Włocławkiem a Kowalem, która była już w wersji V10. Nie wspominając że mojej ulicy jak nie było tak nie ma (całego osiedla tak naprawdę) chociaż wszystkie mapy włącznie z Navteqową je mają.

Widać już idzie kompletna olewka na stare systemy nawigacyjne i skupiają się tylko na Discovery...

 

 

PS. w CD_8195 to samo, już nawet nie zgrywałem na dysk tylko z płyty sprawdziłem.

 

 

Z tego samego powodu wracam z v12 na v11. Wolę słuchać o viatollach niż żeby mi trasę zamiast A1 wyznaczała jakimiś objazdami, które już dawno nie funkcjonują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak s8 sie ma w v11 i v12 ??? Czy trasa z wrocka do wawy jest cala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czasami się zdarza, szczególnie jak jest słabszy sygnał (opady deszczu, gęsta miejska zabudowa, las itp. i gęsta sieć drogi itd..) i działa jeszcze np. algorytm nawigacji w stylu "przyciągaj do drogi", to wtedy GPS ma jak to się potocznie mówi problemy z zafixowaniem pozycji i zdarza się że może chwilowo prowadzić po drodze równoległej lub przez pole.... jak trwa to dłużej to zazwyczaj reset navi pomaga... jak nie pomaga to wina anteny...... ogólnie odpowiada za to słaby sygnał czyli pozycjonowanie na zbyt małej liczbie sat.

 

Jadąc do pracy pokazywał mi że jadę po polu a z powrotem niby już było oki ale zawsze kilka metrów do tyłu. Spróbuje zresetować. Przez 1,5 roku nie miałem takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jadąc do pracy pokazywał mi że jadę po polu a z powrotem niby już było oki ale zawsze kilka metrów do tyłu. Spróbuje zresetować. Przez 1,5 roku nie miałem takich problemów.

 

po prostu wyłączając (zamykając) samochód (i system..) navi zapamiętuje ostatnią pozycję GPS, a po ponownym uruchomieniu z automatu zaczyna od ostatniej zapamiętanej, reset wymusi żeby GPS od nowa znalazł pozycję... ot taka pseudo oszczędność czasu w znajdowaniu punktu początkowej lokalizacji......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak s8 sie ma w v11 i v12 ??? Czy trasa z wrocka do wawy jest cala ?

 

 

V11 - S8 jest bez ostatnio oddanego odcinka "Węzeł Wieluń (Walichnowy) - Rzgów (Łódź)... a dokładniej to ten odcinek jest na mapie ale "nieaktywny"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę problemu, przecież wiesz że ta droga istnieje, można nią jechać.

Wytyczasz trasę, navi prowadzi objazdem, a Ty jedziesz baną po przejechaniu objazdu trasa ponownie prowadzi autostradą.

Mapę masz za darmo, więc w czym problem.

 

W tym przypadku owszem - wiem.

Ale drugi kwiatek który znalazłem w zeszłym tygodniu - podkarpackie, droga z Połańca do Mielca. Wg nowych map V12 jest tylko droga przez Łoniów i krajówkę nr 9 - około 65 km. Dobrze że zwróciłem uwagę na drogowskazy, bo jest nowa droga i most, a wychodzi 28 km.

 

Co do darmochy - mam też nawigację za 8k PLN, która powinna mieć sensowne wsparcie (płatne czy nie to już inna kwestia).

Jeszcze bym rozumiał gdyby faktycznie nie istniały cyfrowe wersje tych dróg, ale Navteq ma na swojej stronie poprawne, aktualne mapy. Tylko po prostu do RNS510 już ich nie wrzuca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna wgrac soft za pomoca karty sd? jak to zrobic, moze ktos pomoc?

 

albo jest ktos z okolic Katowic, kto moglby za rozsadna cene wgrac najnowszy polski soft oraz mapy wraz z polskim lektorem?

Edytowane przez Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna wgrac soft za pomoca karty sd? jak to zrobic, moze ktos pomoc?

 

A czytałeś ten wątek ?? Zaraz znów go zamknę bo ileż można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znalazlem nic, gdzie pisze, ze mozna zrobic soft za pomoca karty sd, tylko mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kutfa jak ja nie lubię przyznawać się do błędów ehhh, starość. Masz racje chyba tu o sofcie nie ma. Z góry założyłem że pytasz o mapy. Cofam krechę. Wybacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kutfa jak ja nie lubię przyznawać się do błędów ehhh, starość. Masz racje chyba tu o sofcie nie ma. Z góry założyłem że pytasz o mapy. Cofam krechę. Wybacz.

 

Zaden problem, a wiesz moze jak to zrobic za pomoca karty sd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaden problem, a wiesz moze jak to zrobic za pomoca karty sd?

 

Zaraz się fachowcy wypowiedzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff.. zabrałem wszystkie informacje i mam pytania (VW Tiguan, styczeń 2007):

 

1. RNS510, Part Number:1T0035680C, HW-Version: H04, SW-Version: 1300 (oryginalnie było 1000, kiedyś podnosiłem wersję). Do jakiej wersji bezpiecznie mogę zaktualizować soft ? Czy ktoś może wysłać mi na priv skąd pobrać wersję firmware abym nie musiał wymieniać can gateway i aby mi nie rozładowało akumulatora? Mam navi+kamerka cofania+kierownica więc chciałbym aby to nadal dobrze działało.

 

2. Czy po aktualizacji softu będę mógł zainstalować mapy w wersji v12 ?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do jakiej wersji bezpiecznie mogę zaktualizować soft ?

 

4120A

2. Czy po aktualizacji softu będę mógł zainstalować mapy w wersji v12 ?

 

Tak. Ale zebrałeś informację i miałeś odpowiedzi. Czemu więc pytasz oto samo ?

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności