Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Które tarcze Zimmermanna,te sport? A ATE Power Disc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimmermann Standard lub Sport - tu wybór zależny jest od tego czy jeździsz więcej w mieście czy w trasie oraz czy jeździsz bardzo agresywnie.

klocki Ferodo lub Zimmermann.

 

I to wszystko w temacie, nie ma co dalej kombinować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie!

Wiem,ze watek jest o b5,ale niemoge znaleźć nigdzie podobnej dyskusji odnośnie mojego auta.Jesli przeoczyłem,to proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego dzialu. Do rzeczy:

Chce wymienić komplet tarcz i klockow w swoim passacie cc 1.8tsi. Jezdze glownie po miescie,ale często wytracam predkosc np. ze 140 do 50 gwałtownie. Jaki zestaw na tyl i na przod mi polecacie? Może Panowie,ktorzy handlują tutaj tarczami i klockami maja jakas dobra cene do zaoferowania? Pozdrawiam.

 

Ja kupiłem na tył zestaw Ferodo.Narazie się nie wypowiem,bo przejechałem niecałe 100km,ale cena bardzo atrakcyjna jak za markowy komplet.Pogadaj z elemenateur na pewno coś fajnego dobierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferodo klocki najwyższa półka, tarcze średniak ale zdecydowanie wart swojej ceny, tym bardziej na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przy zmianie kół na zimę zerknąłem na swoje hamulce - tarcze Ate i klocki TRW , powiem wam , ze po przejechaniu ok. 60 tkm klocków jest jeszcze polowa a na tarczach delikatny próg .

 

Także polecam zestaw , tym bardziej , że na jakość hamowania nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klocków to polecam Jurid White. Ja mam z tarczami ATE i jest kozak. Fadingu na tym zestawie nie sprawdziłęm. Ale znajomy ma te klocki W swoim audi i mówi że kilkukrotne dohamowywanie z 200 i zero pogorszenia hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATE kup i będziesz zadowolony. Setki tysięcy na nich juz zrobiłem rożnymi autami....

 

PZDR

Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 stron o tarczach gdzie polecane zestawy się nie zmieniają. Może zamiast odpisywac kazdemu z osobna lepiej zrobic zestawienie polecanych zestawów na przód i tył do określonych kwot, np koplet przod tył do 500 polecany zestaw "kX", do 700 "kY", do 1000 "kZ"; komplet przod do 300 polecany zestaw "pX", do 400 "pY", do 600 "pZ". Po przeczytaniu takiego zestawienia zniknie wieksząść pytań typu "co do mojego AFN?" "a co do kwoty 700zł".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. To na kiedy zrobisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To na kiedy zrobisz?
Ja też czekam .... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas wczorajszej wizyty Przedstawiciela który handluje ATE znowu usłyszałem że ATE jest jak castrol i się pomału kończy, bardzo dużo płaci się za markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od rana wertuje całe forum i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie o rozmiar tarcz do mojego paszczaka, mianowicie podczas poszukiwań znalazłem rozmiary 310 mm i 312 mm.

chce kupić takie klocki ATE 13.0460-7184.2

i takie tarcze 24.0125-0158.1

a moze coś innego polecacie

chodzi o tarcze na przód oczywiście, wiem ze to mozna sprawdzić po vinie,

VIN WVWZZZ3CZ6P012027 jeśli ktoś mógłby pomóc byłbym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od rana wertuje całe forum i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie o rozmiar tarcz do mojego paszczaka, mianowicie podczas poszukiwań znalazłem rozmiary 310 mm i 312 mm.

chce kupić takie klocki ATE 13.0460-7184.2

i takie tarcze 24.0125-0158.1

a moze coś innego polecacie

chodzi o tarcze na przód oczywiście, wiem ze to mozna sprawdzić po vinie,

VIN WVWZZZ3CZ6P012027 jeśli ktoś mógłby pomóc byłbym bardzo wdzięczny :)

 

nr tarczy 1K0 615 301 AA - 312 mm

nr klockow 5K0 698 151

 

nr'ki które podałeś pasują do Twojego auta:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka może być cena montażu ? ile mechanik moze policzyć sobie z usługę wymiany?

a moze ASO?

sam pewnie dałbym sobie radę z przodem, gorzej tył :jasne

części moje, chodzi o wymiane tarcz i klocków przód, samych klocków z tył oraz wymianę płynu hamulcowego passat B6

a może kogoś polecacie w okolicach Radomia :mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale przód plus tyl zapłacisz 200-250zł w zależności od warsztatu + 50zł extra za płyn.

Ja bym się nie bawił, zleć to komuś tylko dokładnie przypilnuj by pięknie wyczyścili piasty przed montażem nowej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zleć to komuś tylko dokładnie przypilnuj by pięknie wyczyścili piasty przed montażem nowej tarczy.

 

raczej wylizali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koncza mi sie klocki hamulcowe panowie a widze ze tu wszyscy chwala klocki staihof , polskiej firmy , faktycznie takie dobre sa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koncza mi sie klocki hamulcowe panowie a widze ze tu wszyscy chwala klocki staihof , polskiej firmy , faktycznie takie dobre sa ???

 

Klocek sporo pyli :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja je reklamowalem -piszczaly-kase oddali kupilem ate i jest w porzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności