Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

a jesli chodzi o tarcze taxtar i klocki ate do passata b5 za 360 zl komplet na przód to jest cena spoko ?

bo szukalem tego troszke ale wiekszosc firm proponuje trw za bagatela 1100 zl komplet co jest paranoja ( na necie komplet takich 500 zl ...) w drugim gosc polecal wlasnie textar i ate za 360 zl przód a w trzecim ekipa sklepu kpila z takiego polaczenia tex + ate i proponowala boscha i zglupialem no i oczywiscie byly komentarze ze za 360 zl to ja nie kupie textara z ate bo to bedzie podróbka ... w legalnym sklepie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o tarcze taxtar i klocki ate do passata b5 za 360 zl komplet na przód to jest cena spoko ?

Spoko :)

 

Musisz uczciwie sobie odpowiedzieć na pytania ILE robisz kilosów, JAK jeździsz i bazować na doświadczeniach innych kierowców z forum, nie dać się oskubać z forsy, jednocześnie nie wkładając do auta byle szitu, który Ci się zacznie wyginać pod wpływem temperatur i hamowanie będzie nieprzyjemne. Trzeba znaleźć jakiś środek.

 

Moim zdaniem, jak ktoś jest niezdecydowany, lepiej powierzyć robotę DOBREMU UCZCIWEMU mechanikowi (i niech se chłopina nawet zarobi na częściach) niż kupić po niskiej cenie na allegro towar, który może okazać się jakimś 2 gatunkiem z danej produkcji.

Edytowane przez Bromden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie dużo racji w tym co piszecie ale jeśli ja np robię w roku ok 7tys km to nie widzę sensu ładowania klocków z najwyższej półki za 600zeta bo wiem z autopsji że nie zawsze cena =jakość

Edytowane przez matti84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
macie dużo racji w tym co piszecie ale jeśli ja np robię w roku ok 7tys km to nie widzę sensu ładowania klocków z najwyższej półki za 600zeta bo wiem z autopsji że nie zawsze cena =jakość
TEz nie bralbym tarcz, ktore maja wieksza tendencje niz inne do rdzewienia. Przy takim rocznym przebiegu, a wiec czestym staniu, beda szybko zachodzily ci rdza i a wtedy klocek moze nie pracowac rowno po calej powierzchni tarczy, a wiec znowu do wywalenia. Niektorzy na forum twierdzili, ze tarcze ATE szybciej atakuje rdzawy nalot niz tarcze Rotingera, o ktorym jest mowa w innym temacie. Nie wiem jak w innym porownaniu wypada ATE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
macie dużo racji w tym co piszecie ale jeśli ja np robię w roku ok 7tys km to nie widzę sensu ładowania klocków z najwyższej półki za 600zeta bo wiem z autopsji że nie zawsze cena =jakość

 

A jak Ci braknie 1 m i sprzątniesz kogoś z przejścia dla pieszych ? Tu nie chodzi o to ile robisz kilometrów rocznie tylko o to w jakim czasie zatrzymasz auto a to już zależy od tarcz i klocków a także opon ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tarcz i klocków a także opon ...

 

płynu hamulcowego, przewodów hamulcowych, wydajności pompy hamulcowej, refleksu kierowcy, nawierzchni po jakiej auto się porusza, prędkości pojazdu itp :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płynu hamulcowego, przewodów hamulcowych, wydajności pompy hamulcowej, refleksu kierowcy, nawierzchni po jakiej auto się porusza, prędkości pojazdu itp

 

Nie pisałem o tym bo to oczywiste, dlatego na końcu zdania były kropki.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Noszę się z zamiarem wymiany tarcz hamulcowych oraz klocków w moim Pasku. Zastanawiam się nad zestawem TEXTAR lub ZIMMERMAN ?? A może polecicie coś innego w dobrej jakości i cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Noszę się z zamiarem wymiany tarcz hamulcowych oraz klocków w moim Pasku. Zastanawiam się nad zestawem TEXTAR lub ZIMMERMAN ?? A może polecicie coś innego w dobrej jakości i cenie?

Mam z przodu Zimermanna jestem bardzo zadowolony co do klocków textar są ok ale poco przeplacać skoro można mieć dobre hamulce dużo taniej z taka samą jakoscią wykonania odlewu polecam tarcze Rotinger i klocki steinhoff bo są miekkie i nieniszczą tarczy mam z tylu oszczedność kasy i bardzo dobra jakosć odlewu ,odradzam tarcze ATE oraz Bosch oraz klocki bosch po roku u kolegi bicie jak cholera w a4.

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam z przodu Zimermanna jestem bardzo zadowolony co do klocków textar są ok ale poco przeplacać skoro można mieć dobre hamulce dużo taniej z taka samą jakoscią wykonania odlewu polecam tarcze Rotinger i klocki steinhoff bo są miekkie i nieniszczą tarczy mam z tylu oszczedność kasy i bardzo dobra jakosć odlewu ,odradzam tarcze ATE oraz Bosch oraz klocki bosch po roku u kolegi bicie jak cholera w a4.

 

Dzięki kolego Robert za komentarz. ATE i BOSCH'a nie mam zamiaru montować ;)

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć się ad. tarcz Rotinger i klocków Steinhof ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może się wypowiedzieć się ad. tarcz Rotinger i klocków Steinhof ?

 

Wysil się kolego i przejrzyj ten temat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może się wypowiedzieć się ad. tarcz Rotinger i klocków Steinhof ??
Jest oddzielny temat na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak Ci braknie 1 m i sprzątniesz kogoś z przejścia dla pieszych ? Tu nie chodzi o to ile robisz kilometrów rocznie tylko o to w jakim czasie zatrzymasz auto a to już zależy od tarcz i klocków a także opon ...

 

na kogoś kto jeździ jak kretyn nawet najlepsze heble nie pomogą...piszecie tak samo jak na forum BMW,na którym z racji posiadania E36 sie udzielałem. Mamy BMW więc sie nie przyznam że jeżdżę na zamiennikach i krytykuję wszystko co inne a tak naprawdę większość jeździ na częściach które od oryginału odróżnia brak znaczka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zapieczone zaciski zdarły już prawie do cna klocki z tyłu. Zaryzykuję brembo i ferodo w komplecie, ok 250 pln z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie zapieczone zaciski zdarły już prawie do cna klocki z tyłu. Zaryzykuję brembo i ferodo w komplecie, ok 250 pln z przesyłką.

 

W tych pieniądzach spokojnie możesz kupić lepszy jakościowo zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tych pieniądzach spokojnie możesz kupić lepszy jakościowo zestaw.

 

Zgadza się. Dzięki za priv.

Edytowane przez Krzych_MetFuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które z tych?

Tarcze Roper klocki Steinhof :http://www.sklepmartec.pl/p20087,tarcze-hamulcowe-288mm-klocki-przod-vw-passat-b5-3b-1996-2000r.html

 

Tarcze Rotinger klocki Steinhof, bardzo polecany komplet:

http://www.sklepmartec.pl/p10734,tarcze-hamulcowe-288mm-klocki-przod-vw-passat-b5-1996-2005r.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem trochę tego tematu i nadal nie mogę zdecydować się na tarcze i klocki na przód. Auto to passat b5 variant ajm 115km - rozmiar tarcz sprawdzę sobie po VIN (na tej ruskiej stronie) - chodzi mi o markę. Rocznie jeżdżę ok 15tys km, mało ale jeżdżę raczej szybko, agresywnie i dlatego nie wiem jakie wybrać, markę i czy twarde, czy miękkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności