Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując:

 

- tarcza ate + klocki ate = dobre hamowanie i długa żywotność za ok 450 zł

- tarcza mikoda + klocki trw = przeciętne hamowanie za ok 350 zł

- tarcza mikoda GT + klocki Ate= dobre hamowanie i szybkie zużycie za ok 450 zł

 

Została jeszcze opcja Rottinger&Ste.... za 250 zł komplet ;)

 

Tak sobie myślę i dochodzę do wniosku że Ate byłoby dobrym wyborem wszak szły na pierwszy montaż ale jakby R&S im trochę chociaż dorównał pod kątem skuteczności to cenowo byłyby opłacalne...hmmmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie myślę i dochodzę do wniosku że Ate byłoby dobrym wyborem wszak szły na pierwszy montaż

 

No tu akurat jesteś w błędzie, ATE nie produkuje ani tarcz ani klocków więc i nie dostarcza dla żadnej fabryki aut na pierwszy montaż. To co kupujesz w ich pudełkach to produkt innych producentów.

 

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czyli loteria co się trafi :nuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim mam ATE plus klocki textar. Zestaw sprawdza sie bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, czyli loteria co się trafi :nuda

 

No niestety. W przypadku dużych tarcz np do Audi, Mercedesa czy BMW nie trzeba się martwić bo dla tych aut na pierwszy montaż dostarcza Zimmermann i w pudełku ATE wtedy też jest właśnie Zimmermann (tylko z drugiej strony po co płacić kilkanaście procent więcej za inne pudełko) ale w przypadku takich tarcz jak potrzebujesz to możesz równie dobrze trafić produkt włoski, chiński czy polski.

 

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zimmermann'a Coat Z i jak na razie jest to najlepszy zestaw jaki miałem w Passacie. Zobaczymy jak się będą sprawować po dłuższym okresie użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zakupić zimmer. ale skusiłem się na r&s. W wiekszosci przypadków kupuje czesci oryg. do paska, tu skusiła mnie cena kupilem na tyl i przod i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony że hamuja normalnie nie piszcza i pyla tyle co powinny. Przejechalem jak narazie nie duzo bo ok 3k km wiekszosc po muescie ale na trasie w komplecie robiłem testowe hamowanie i naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tu akurat jesteś w błędzie, ATE nie produkuje ani tarcz ani klocków więc i nie dostarcza dla żadnej fabryki aut na pierwszy montaż. To co kupujesz w ich pudełkach to produkt innych producentów.

 

 

Pozdrawiam

Adam

hmm w trkacje zwiedzania lini montażowej BMW (najnowsze 4/5 i 7) rok temu w lutym ktoś zaptał w miejscu montażu hamulców co idize na pierwszy montaż. Pracownicy bez zastanowienia odpowiedzieli ATE. Więc albo jesteś w błędzie albo pracownicy fabryki BMW są niedoinformowani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm w trkacje zwiedzania lini montażowej BMW (najnowsze 4/5 i 7) rok temu w lutym ktoś zaptał w miejscu montażu hamulców co idize na pierwszy montaż. Pracownicy bez zastanowienia odpowiedzieli ATE. Więc albo jesteś w błędzie albo pracownicy fabryki BMW są niedoinformowani

 

No i nie okłamali Cię. Odpowiedzieli Ci jaki system hamulcowy jest bo jest tam faktycznie ATE. Ale jeśli chodzi o tarcze czy klocki no to ATE nie produkuje także i nie dostarcza ich na pierwszy montaż. ATE jest konstruktorem systemów hamulcowych a nie producentem.

 

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyłem nowy kpl hamulców przód i tył. Przód ładnie zbiera, natomiast tylne tarcze dziwnie wyglądają. Na razie przejechałem ok 100km w mieście.

Czy to normalny objaw?

 

http://prntscr.com/3kw781

Usterka rozwiązana ;). Wystarczyło
Sprawdzane tłoczki ?
i je przeczyścić szlifierką z rdzy i brudu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęły piszczeć i u mnie hamulce z przodu (pewnie koniec klocków), ale że tarcze zjechane, to chciałbym wymienić komplet. Czy możecie mi podpowiedzieć po vin (WVWZZZ3BZXE100881) jaki rozmiar mnie interesuje? Auto z profilu, z tyłu mam wymienione na komplet ATE ale to jeszcze na wchodzie. Jeżeli ktoś miałby ochotę napisać to proszę o ewentualne oferty na PW w różnych konfiguracjach (maks 3). Chciałbym ATE komplet ale jak wyjdzie coś taniej to chętnie rozważę bo przed ślubem każdy grosz oglądam 2 razy zanim się z nim rozstanę. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja tarczka to 280mm średnicy

klocki bez czujnika system lucas/trw

 

w temacie piszczenia sprawdź jak chodzi klocek w zacisku, w razie czego przesmaruj go tam pastą plastilube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem nowy komplet ATE klocki i tarcze na przód i tył. Klocki oczywiście z czujnikami zużycia.

Po odpaleniu silnika świeci się światłem ciągłym kontrolka ABS'u i ESP, przejechałem około 50km i dalej nic nie znika?

Muszę podpiąć się pod kompa i usunąć błąd czy sam zniknie?

Edytowane przez LaaMar
niedoprecyzowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę podpiąć się pod kompa i usunąć błąd czy sam zniknie?
Nie.

Przy prawidlowo podlaczonym kablu bez uszkodzen kontrolka gasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy można założyć większe tarcze na tył niż standardowe w passku z silnikiem adr? Obecnie mam tarcze, nie bębny, nie są wentylowwne wiec tak chyba fabrycznie było montowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiecie coś o tarczach klockach ferodo i bosch bo cenowo nieźle to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw ferodo + ferodo podobno ładnie się sprawdza ale nie testowałem. Ma bardzo atrakcyjną cenę, tarcze made in china ale rzekomo nie ma z nimi problemu. Klocek zdecydowanie wporządku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiecie coś o tarczach klockach ferodo i bosch bo cenowo nieźle to wygląda

 

Klocki Ferodo górna półka, tarcze lepiej omijać. Bosch tarcze i klocki półka średnia ;)

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elemenateur zaproponuj coś od was cenowo na wszystkie koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam cały zestaw z TRW nic nie piszczy nic nie bije nie wyje naprawdę polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności