Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lewian
W rezultacie zamówiłem tarcze i klocki u kol.Marcin990 z forum za 450 zł.ATE

 

Jeśli byś odrobinę znał się w tym temacie wiedziałbyś, że ATE nie jest producentem tarcz, lecz uznanym konstruktorem systemów hamulcowych.

Tarcze, które kupujesz w opakowaniu ATE pochodzą od różnych producentów z całego świata.

Spróbuj znaleźć gdzieś w internecie cokolwiek na temat fabryki ATE w której odbywa się produkcja tarcz lub klocków.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu jest wygrawerowane ATE na tarczach ..numery itd ? Skoro ATE bierze tarcze to na pewno są wyśmienitej jakości w 300% na pewno lepsze jak Zimmerman .Bo mase ludzi sobie chwali zarówno tarcze jak i klocki podobnie jak Brembo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też założyłem w poprzedniku zimmermany i nie powiem złego słowa

Potwierdzam co koledzy o zimerkach pisza:ok

Jedne z lepszych tarcz. Mam u siebie i jestem mega zadowolony:)

Nastepne tez wezme zimerki i basta.

 

:passatfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewian
To czemu jest wygrawerowane ATE na tarczach ..numery itd ?

 

Jeśli stać Cię na to to możesz złożyć w fabryce zamówienie na tarcze na których będziesz miał "wygrawerowane" szczupak28 ;)

 

Zwróć uwagę na to, że jak kupisz jakąkolwiek część do swojego Passata w serwisie to będziesz miał na niej sygnowane logo VW a jak wszyscy dobrze wiedzą większość z tych części fabryki VW nie widziało ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczupak, może juz wystarczy krytykowania, wytykania i obrzucania błotem jednego z producentów ?

 

Żeby nie było jak dla mnie to wszystkie markowe tarcze są ok, nie mówię o "no name" bo takich bym nie założył....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw po prosto raz się sparzyłem na zimmermanach i nigdy więcej tego nie kupie .......poza tym nie tylko i ja bo kolega w pracy też. Wcześniej miałem Brembo+Textar i hamulce były REWELACYJNE.Lekko nacisłem pedał hamulca i autko odrazu stało w miejscu , nie było pisków ani gwałtownych zużyć tarcz .

Teraz Mam ATE i jak na razie jest super.

Jako forumowicz mam prawo wyrazić opinie co według mnie jest OK a co NG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro ATE bierze tarcze to na pewno są wyśmienitej jakości w 300% na pewno lepsze jak Zimmerman

 

uprzedzenia, choroba czy aż taka pustka w głowie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako forumowicz mam prawo wyrazić opinie co według mnie jest OK a co NG.

 

A nie zauważyłeś że się powtarzasz i staje to się po prostu nudne ? Jak masz tak klepać to nie lepiej sobie w stopce umieścić " nie lubię tarcz ...... bo są ... " ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uprzedzenia, choroba czy aż taka pustka w głowie?!

wole mieć pustke w głowie niż słome tak jak ty :bleble !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, troche kultury i przyzwoitości. Obrzucac sie zaletami ;) i wymiana swoich walorow w postaci słomy i innych to na Pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego szczupak28 a powiedz jeszcze jeśli przy tym robisz czy te części pakowane do ASO to te same co na pierwszy montaż do fabryki?

chodzi mi o to czy kupując części w ASO kupuję te oryginalne co są montowane w fabryce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wycieraczki to nie.Na pierwszy montaż czyli na fabrykę idą wycieraczki które przeszły wszystkie testy w 100% i nie mają żadnej wady.Najostrzejszy rygor ma BMW potem Toyota a potem WV.Podobnie jest w chłodnicach .Do ASO i na sklepy idą dalsze partie części.Najmniej wymagający jest koncern Volvo.

 

Ja przy tarczach nie robie ani klockach , tylko wycieraczki i chłodnice.I wiem gdzie ida dane chłodnice i wycieraczki czy na fabryke czy na sklepy i ASO.

Przykład.

Na zmianę się roni 400 chłodnic albo 1200 wycieraczek jednej referencji.Z tego 300 chłodnic idzie na pierwszy montaż a 100 które mają minimalna wadę jakąś idą na ASO i sklepy.Wady sa różne , małe i srednie widoczne i nie.

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wole mieć pustke w głowie niż słome tak jak ty !!!

 

mam znajomego który pracuje w tej same fabryce co ty, tylko jest troszkę mądrzejszy i siedzi nad tobą, tak więc nie kłap japą na darmo bo jeszcze cię jakieś nieprzyjemności spotkają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już się boje :P twój kolega to mi może koło ma...ego polatać wiesz? :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
już się boje :P twój kolega to mi może koło ma...ego polatać wiesz? :bleble

Powiedz mi Marcin czy Tobie forum służy do drażnienia ludzi?? Pytam bo prawie w każdym temacie w którym się udzielasz musisz się z kimś posprzeczać i nie chodzi Mi o to że wyrażasz swoją opinię, bo jak najbardziej masz do tego prawo ale Ty nie dopuszczasz opinii innych ludzi!A powinno to wyglądać tak że piszesz swoją opinię: np te tarcze czy też klocki nie odpowiadają Mi bo ... I na przykład Ja później czytam taki temat i podsumowuję 1 osoba była na nie 99 na tak więc kupuję albo nie!! Ja np bym napisał kurczę miałem taki zestaw ale za szybko się ztarły w stosunku do ..... albo na przykład że droga na Wolbrom Je bardzo zużyła i koniec ale Ty musisz udowodnić że tylko Ty masz rację! Luzik kolego :dupablada Sorki panowie za OT ale nie wytrzymałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poczytałem trochę ten temat ale za dużo tego żeby wszystko dokładnie przeczytać i nie znalazłem odpowiedzi do mojego problemu. Czeka mnie wymiana klocków z przodu i mam pytanie jakie polecilibyście tak do +-150 pln za komplet tarcze nie pamiętam jakie mam, nie powiem na 100% ale chyba ate ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vin: wvwzzz3bzwp311202

 

Panowie czy z mojego nr vin da sie cos wywróżyć w sprawie tarcz i klockow?

 

Wlepka mówi:

1LB Hamulce tarczowe przód: 282x25mm (282x25mm - 288x25mm) - pasują obie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zerknąłem na hamulce u siebie i zrobiłem równe 30tyś km tarcze i klocki Zimmermann ,według mnie minimalne zużycie zarówno tarcz jak i klocków ja jestem zadowolony z tego kompletu Pozdrawiam Forumowiczów .tarcze 6.JPG

tarcze.JPG

tarcze3.JPG

tarcze 1.JPG

tarcze 2.JPG

tarcze 4.JPG

tarcze 5.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z hamulcami, ale kupiłem kiedyś łożysko przedniego koła z AD Polska i był to mój pierwszy a zarazem ostatni zakup produktu od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem jednak TRW komplet. Hamulce wymienione lecz ciekawi mnie jedna rzecz.

Po wymianie klocków na nowe od strony zewnętrznej widać ,że klocek nie przylega całą płaszczyzną do nowej tarczy.

 

Nie zwróciłem uwagi czy klocki są tak zaprojektowane i jak się dotrą to się zrównają czy coś źle zamontowałem aczkolwiek hamuje się dobrze.

Kolego sam sobie odpowiedziałeś ,jak się dotrą to się zrównają to normalne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności