Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Uzasadnij proszę :)

 

 

Damian

jeszcze jedno małe info, każdy producent odrzuci od razu reklamacje jak będzie choć odrobinę śladów pasty czy spreyu na pieście. Leci od razu do widzenia z automatu także szczota na wiertarce i finał. Zero past na piastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak na piaście ? Mówimy chyba jak już to o reklamacji tarcz bądź klocków. A to da się spokojnie wyczyścić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak na piaście ? Mówimy chyba jak już to o reklamacji tarcz bądź klocków. A to da się spokojnie wyczyścić

 

Uwierz mi, że jeśli ktoś miał już do czynienia z kilkoma kompletami tarcz to odrazu pozna czy były założone na oczyszczoną piastę czy nie.

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahhh ta czarodziejska kula ;) No ale pewnie wiecie lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz mi powiedzieć ze z tylu masz nowy klocek ?

 

Tak.

Zakladane u Daniela na Zdrojach, wiec powinno byc ok.

Wyglad jest identyczny na dwoch tylnich tarczach.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyglad jest identyczny na dwoch tylnich tarczach.

 

Ostatnio teściowi montowałem komplet na tył i ten sam efekt:[

Wszystkie elementy zacisku, piasty wręcz pedantycznie wyczyszczone i nasmarowane pastą a tu taki efekt. Wygląda jak by się coś zacinało.

Na razie czekam i obserwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak.

Zakladane u Daniela na Zdrojach, wiec powinno byc ok.

Wyglad jest identyczny na dwoch tylnich tarczach.

najlepiej podjedz i pokaż :) pewnie jak zobaczy na żywo to coś powie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio teściowi montowałem komplet na tył i ten sam efekt

Wszystkie elementy zacisku, piasty wręcz pedantycznie wyczyszczone i nasmarowane pastą a tu taki efekt. Wygląda jak by się coś zacinało.

Na razie czekam i obserwuje.

Ile zrobil juz km?

POjezdze troche na recznym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem na internecie zestaw tarcz bozarto (nawiercane i nacinane) + klocki TRW. Co o tym sądzicie??
Miałem zamontowany ten zestaw, o ile klocki TRW są dobre to tarcze bardzo szybko się zjeżdżają. Po półtora roku (około 20000km) z nacięcia na tarczach pozostało wspomnienie, a rant ma około 0,5mm. Żadnego bicia ani innych ujemnych skutków podczas hamowania nie zauważyłem. Jeżeli dużo jeździsz to odradzam, zbyt szybkie zużycie tarcz, klocki prawie jak nowe. Zanim zaczniesz zakładać nacinane tarcze proponuję zmierzyć podciśnienie w pompie Vacum. Ja zmieniłem tarcze na nacinane, a potem się okazało że pompa wali w balona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem na niniejszym forum i wybrałem na przód ATE - tarcze + klocki. Nie raz teraz ratują życie wyhamowując tą budę:) polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu robią to co mają robić Mateusz, dobry wybór, klocki trochę będą pylić ale jeśli zacisk funkcjonuje właściwie zapewnią Ci długi okres spokoju od hebelków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu robią to co mają robić Mateusz, dobry wybór, klocki trochę będą pylić ale jeśli zacisk funkcjonuje właściwie zapewnią Ci długi okres spokoju od hebelków!

 

Taaa!! no i koniecznie z PROCHOICE ;)) ATE przód i ATE tył ;) oczywiście tarcze i klocki ;) założone i pięknie hamulują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pany racja sam mam na przodzie komplet ate i z......jebiste sa hamulce do tego nowy płyn ate wszystko wyczyszczone wysmarowane , tez polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu robią to co mają robić Mateusz, dobry wybór, klocki trochę będą pylić ale jeśli zacisk funkcjonuje właściwie zapewnią Ci długi okres spokoju od hebelków!

 

A to zależy jakiej produkcji klocki się trafiły, jeśli Czeskie czyli Ferodo to tak nie syfią ale jak Włoskie, chińskie czy polskie to syfią strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś w stanie podać jakieś indexy na których widziałeś made in china, poland ? bo ja się z tym nie spotkałem. Zawsze jednak pepicky z knedlem w środku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesteś w stanie podać jakieś indexy na których widziałeś made in china, poland ? bo ja się z tym nie spotkałem. Zawsze jednak pepicky z knedlem w środku :)

 

No nie zapisałem tego ale zdarza się. Też nie na każde pudełko patrze, kilkadziesiąt co dzień wysyłamy i tylko czasami spojrzę. Nie każde przechodzą przez moje ręce bo chłopaki na magazynie to pakują ;) Ale fakt, najczęściej w pudełku jest Ferodo no ale one nie sypią się tak jak pisałeś.

 

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Muszę obowiązkowo wymienić na dniach tarcze i klocki- przód, tył w Passacie B5 fl, 2003r, 1.9TDI 130KM, AWX, SEDAN.

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Muszę obowiązkowo wymienić na dniach tarcze i klocki- przód, tył w Passacie B5 fl, 2003r, 1.9TDI 130KM, AWX, SEDAN.

Co polecacie?

tak jak wyzej wszsycy pisali ATE/Zimmerman/TRW i bedziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem klocki na Road House i nie narzekam od pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc jaki wymiar tarcz hamulcowych?

Passat B5 1.9TDI kombi 81Kw, AFN 1998r

Vin WVWZZZ3BXE020521

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności