Skocz do zawartości
lancer83

Aktywacja kontrolki tylnej klapy w 3b

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rzuciłem okiem na wtyczkę przy zegarach ,co ciekawe pod pinem 16 mam niebieski kabelek .Wiązka oryginalna nie grzebana .Mam paska z 98 roku ,czy ktoś się spotkał z taka wiązką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z licznikiem 1/2 fis i z Can aktywacja tej kontrolki się nie powiodła.Podłączyłem kabel pod moduł pod kabel ten czarno- brązowy a pod licznik pod pin16 niebieskiej kostki.Gdy włącze zapłon albo odpalę samochód i otworzę bagażnik pojawia się właściwy komunikat słowny na fisie ,jest też ten pisk ale kontrolka się nie zapala.Widać ją że jest przy dobrym świetle z latarki.

W tym czasie lekko żarzy się kontrolka smarowania i klocków hamulcowych.Widać tylko w pełnych ciemnościach.

Dodam jeszcze że dziś pierwszy raz od kupna samochodu ujrzałem u siebie jak wygląda kontrolka smarowania.Po prostu nie pali sie ona nigdy nawet jak włączę zapłon.Sprawdzałem czujnik i kable i myślałem że może w licznikach się przepaliła ale teraz przynajmniej wiem że jest cała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bogusław lepiej podjedź do kogoś kto ma vaga i wykonaj test licznika bo obstawiam, że jak to w seksmisji powiedziano "macie tam niezły burdel" na zegarach...jak komunikat sie pojawia i piszczy to jest dobrze, obstawiam że ktoś coś rzeźbił i coś spierdzielił kiedy nawet nie wiesz czy kontrolka smarowania działa...ucieknie Ci kiedyś olej to nawet nie bedziesz wiedział i bedzie buba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat...

Dzisiaj zrobiłem wszystko według opisu. Tzn. wyciągnąłem moduł komfortu i przylutowałem do kabla brązowo-czarnego przewód, którego drugi koniec bez izolacji wcisnąłem do wtyczki licznika w miejscu pinu nr 16. Wtyczkę włożyłem z powrotem do licznika i włączyłem zapłon. Po otwarciu klapy nic się nie dzieje. Nie ma dźwięku, ani ikony. Mam passata b5 kombi z 2000r. bez fis. Po włączeniu zapłonu na wyświetlaczu pośrodku wyświetla się pięć ikon, a w drugim rzędzie na środku jest puste miejsce (jakby miała tam być właśnie ta ikona). Czy to możliwe, że tam jej nie ma? Myślałem, że w tym roczniku powinna być... :(

 

I drugie pytanie laika - jak rozpoznać, czy mój licznik ma CAN (i co to w ogóle jest?). Coś tam ktoś wspominał o sygnałach dźwiękowych. U mnie jest taki długi pisk, kiedy zacznie się rezerwa paliwa, albo rezerwa płynu do spryskiwaczy. Brzęczy też jak przy zgaszonym silniku otworzę drzwi, a wcześniej nie wyłączę świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewny nie jestem ale możliwe że nie wszystkie liczniki posiadały kontrolkę otwarcia klapy bagażnika. Skoro już miałeś wyjęty licznik to sprawdź organoleptycznie czy jest piktogram na tarczy.

 

Czy licznik posiada Can najlepiej sprawdzić Vagiem lub (skoro już miałeś wyjęty licznik) na obudowie powinna być naklejka z nr licznika: 3BX 919 XXX - bez Can, 3BX 920 XXX - Can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę trochę temat...

Dzisiaj zrobiłem wszystko według opisu. Tzn. wyciągnąłem moduł komfortu i przylutowałem do kabla brązowo-czarnego przewód, którego drugi koniec bez izolacji wcisnąłem do wtyczki licznika w miejscu pinu nr 16. Wtyczkę włożyłem z powrotem do licznika i włączyłem zapłon. Po otwarciu klapy nic się nie dzieje. Nie ma dźwięku, ani ikony. Mam passata b5 kombi z 2000r. bez fis. Po włączeniu zapłonu na wyświetlaczu pośrodku wyświetla się pięć ikon, a w drugim rzędzie na środku jest puste miejsce (jakby miała tam być właśnie ta ikona). Czy to możliwe, że tam jej nie ma? Myślałem, że w tym roczniku powinna być...

 

I drugie pytanie laika - jak rozpoznać, czy mój licznik ma CAN (i co to w ogóle jest?). Coś tam ktoś wspominał o sygnałach dźwiękowych. U mnie jest taki długi pisk, kiedy zacznie się rezerwa paliwa, albo rezerwa płynu do spryskiwaczy. Brzęczy też jak przy zgaszonym silniku otworzę drzwi, a wcześniej nie wyłączę świateł.

Najprościej to zrób test licznika Vagiem jak masz taką kontrolkę to przy teście zaświeci ci się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mój licznik ma can

ma!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma!!!

Kolego a po czym stwierdziłeś że ma Can ?

Przecież kolega pioe nie podał nr. licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprościej to zrób test licznika Vagiem jak masz taką kontrolkę to przy teście zaświeci ci się.

Niekoniecznie, ja robiłem test Vagiem i kontrolka się "nie pokazała" pomimo że mam ją aktywną.

 

Kolego a po czym stwierdziłeś że ma Can ?

Przecież kolega pioe nie podał nr. licznika.

Po roczniku samochodu, wszystkie Paski po 99 powinny mieć CAN. Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a po czym stwierdziłeś że ma Can

Tak jak kolega pisał wszystkie paski po 99 miały CAN, więc jeżeli rocznik taki jak w opisie to ma CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprościej to zrób test licznika Vagiem jak masz taką kontrolkę to przy teście zaświeci ci się.

 

Kontrolka jest wyzwalana zwykłą masą, nie leci przez ŻADEN scalak, więc jak w teście ma ją zapalić? U mnie też nie chciała świecić, plus diody podciągnąłem do zasilania przez 510ohm, masa wiadomo, z komfortu. Śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie wyciągałem licznika, tylko zrobiłem to metodą wyciągnięcia dolnej półki pod kierownicą i odłączenie wtyczki z licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kontrolka jest wyzwalana zwykłą masą, nie leci przez ŻADEN scalak, więc jak w teście ma ją zapalić? U mnie też nie chciała świecić, plus diody podciągnąłem do zasilania przez 510ohm, masa wiadomo, z komfortu. Śmiga aż miło.

Na jakich zegarach to robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak przyjdzie do mnie kabel to sprawdzę i Ci powiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc jak w teście ma ją zapalić?

Normalnie u mnie na teście zapalają się wszystkie kontrolki nawet chek engine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis przydatny dziś zrobiłem instalacje kontrolki wszystko śmiga komunikat na fisie i dźwięk no i oczywiście kontrolka fajna sprawa, jeszcze chcę

zrobić kontrolkę od tempomatu lecz nie wiem gdzie się podłączyć kontrolka tempomatu jest bo zapala się przy teście tempomat zakładany fabrycznie ma ktoś może jakiś pomysł ??? :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co to ten can?? pasek moj jak w opisie miesionc grudzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie co to ten can?? pasek moj jak w opisie miesionc grudzien
Kolego nie da się tego opisać w kilku zdaniach wpisz w wyszukiwarkę wujka google i tam masz wszystko ładnie opisane :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tempomat dziala? Jesli tak, to dziwne, ze nie zaswieca sie kontrolka. Uaktywnic sie powinna po przestawieniu suwaka na manetce na ON. Niezaleznie od tego czy jedziemy na tempomacie czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tempomat dziala? Jesli tak, to dziwne, ze nie zaswieca sie kontrolka. Uaktywnic sie powinna po przestawieniu suwaka na manetce na ON. Niezaleznie od tego czy jedziemy na tempomacie czy nie.

Tempomat sprawny 100% lecz kontrolka nie, przy teście VAGIEM kontrolka jest :hmm

Edytowane przez Konieczko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności