Skocz do zawartości
Witold Rogowski

3.2 raport spalania z wyjazdu wakacyjnego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje tegoroczne wakacje Warszawa - Chyżne -Budapeszt-Zagrzeb-HVAR i z powrotem ta sama trasa spalanie 5,4 przy czym na autostradach a po tej trasie jest tego około 800km (w jedną stronę) było do 160 km/h więcej nie no i obładowany na maksa a i koreczka w jedna i drugą stronę tak na godzinkę było ale rezultat myślę że bardziej niż dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cyklu miejskim może to być bardziej zauważalne ponieważ DSG na D bierze zakręty na 3 biegu.

zaznaczam jednak, że dotyczy to wolnossaka 3.2 z fajnym momentem od wolnych obrotów praktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niezle niezle,,,,hm ale wynika z tego ze na auto-Dsg jest bardziej oszczedny ale mułek

No nie jest tak, gdyż zmiana biegów zależy od tego jak mocno operujesz pedałem gazu. Na trybie D jeżeli delikatnie obchodzisz się z gazem, to zmienia biegi w przedziale 2000-2500 obrotów, jeżeli wciskasz gaz mocniej to spokojnie ciągnie do odcięcia i wrzuca kolejny bieg przy 5000 obrotach. Więc to czy mułek czy nie zależy tylko i wyłącznie od nogi kierującego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa Polska-Chorwacja w obie strony około 2700km.

Auto: 4 osoby, bagażnik zapakowany na maksa + box dachowy również zapakowany na maksa.

Opony: tył 3,1 przód 2,7

Passat 2,0Tdi, DSG, Variant, 2008rok (pompowtryski)

 

średnie spalanie na całej trasie - 7,2l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa polskie morze ok 1700 km troche kręcenia po morzu ok 200 km dwie osoby bagażnik do połowy srednie spalanie - 6l passat 2.0 tdi 140 km 205r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trasa Polska-Chorwacja w obie strony około 2700km.

Auto: 4 osoby, bagażnik zapakowany na maksa + box dachowy również zapakowany na maksa.

Opony: tył 3,1 przód 2,7

Passat 2,0Tdi, DSG, Variant, 2008rok (pompowtryski)

 

średnie spalanie na całej trasie - 7,2l

 

Z jaką prędkością jechałeś ? chyba szybko bo dużo jakoś wyszło jak na trasę

 

Moja średnia z takiej samej trasy do Chorwacji to 5,5l/100

Auto Golf V Kombi 2.0TDI 2007, załadowany na full, bez boksa, prędkość 140-150 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja też, poza Witkiem, obronię honor Passatów napędzanych :98::P

 

Trasa: Otrębusy - Bydgoszcz - Koszalin - Darłowo. Poza tym jeszcze mały wypad do Ustki, oraz oczywiście powrót. Łącznie jakieś 1100 km.

 

Silnik: 2.0 TFSI 200 KM, w nadwoziu Limousine. :P Na pokładzie dwie dorosłe (szczupłe :P ) osoby i jeden Mały Diabełek (też szczupły :-D ). Bagażnik załadowany po brzegi dość ciężkimi rzeczami (przecież przy dziecku to TRZEBA wziąć pół domu.... :-D ).

 

Spalanie średnie na całym wyjeździe: 7,1 l./100 km. Jazda względnie spokojna (100-110 km/h) w nocy i od czasu do czasu wyprzedzanie jakiegoś marudera. Czasem nagle przy wyprzedzaniu robiło się ciasno, więc silnik ciągnięty prawie do odcinki... :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@oracz jechałem szybko można powiedzieć maks na autostradach.

Miesiąc wcześniej trasa około 1300 km nad polskie morze. Powrót przez Niemcy autostradami - tam maks 200km/h i spalanie na całości miałem 7,3l.

Ogólnie jadę na maksa (tam gdzie to możliwe) i spalanie mam w trasie około 7 - 7,5l.

Jak próbuje jechać ekonomicznie to mam w granicach 5,8 - 6l ale mnie taka jazda za bardzo denerwuje :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi do Chorwacji 2,0 140ps DSG odległość 2900km 2+2 kiderki + bagaże

spal 6,35 l/100km liczac litry/km predkość 145km/h na tempomacie

l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miesiąc wcześniej trasa około 1300 km nad polskie morze. Powrót przez Niemcy autostradami - tam maks 200km/h i spalanie na całości miałem 7,3l.

Ogólnie jadę na maksa (tam gdzie to możliwe) i spalanie mam w trasie około 7 - 7,5l.

Jak próbuje jechać ekonomicznie to mam w granicach 5,8 - 6l ale mnie taka jazda za bardzo denerwuje

Też jeżdżę zwykle z gazem w położeniach 1-0, przy bardzo autostradowym tempie dwa tyg. temu Passat TDI 170KM CR DSG z Rzymu do Polski 8,0l/100km, za nim 535d 10,5l/100km - z Polski do Rzymu BMW 13,8l/100km. Jednego razu Q7 4.2 FSI na takim odcinku Włochy-Polska nie zmieściła się w 20! Co 500km tankowanie... Jednak diesel to diesel, dwulitrowe TFSI też nie chcą zejść poniżej 14-15l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja trasa: Kraków - Rzym powrót plus jazdy tu tam siam na miejscu. W sumie 4200km spalanie wyszło równiutkie 5l.

4 osoby + bagaż + klima na non stopie. Średnia prędkość to 89 km. Generalnie jazda zgodna z przepisami na obczyznie. Chociaż czasem jechało się szybciej.

 

Wydaje mi się że 5l to dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja trasa: Kraków - Rzym powrót plus jazdy tu tam siam na miejscu. W sumie 4200km spalanie wyszło równiutkie 5l.

4 osoby + bagaż + klima na non stopie. Średnia prędkość to 89 km. Generalnie jazda zgodna z przepisami na obczyznie. Chociaż czasem jechało się szybciej.

 

Wydaje mi się że 5l to dobry wynik.

 

 

Moim zdaniem to bardzo dobry wynik. Gratulacje :)

 

I jeszcze pytanko Łukasz, na jakim paliwie jechałeś (jeździsz). Normalna ropa czy może ta "cudowna" (coś w stylu "dynamic/verva/gold..." zależnie od marki) ?

 

Dzięki.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trasa nad morze i z powrotem, pózniej Lubelszczyzna - łącznie 2tyś km spalanie równe 6l/100km.Na pokładzie żona,córka + bagaże po sufit.Klima oczywiście włączona przez cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dwulitrowe TFSI też nie chcą zejść poniżej 14-15l."

Mój 2.0 TFSI - kierunek polskie morze łacznie 1200 km wyszło średnie spalanie 11.7 litra ze srednią predkością 62 mil (ok. 100 km/h) na tej trasie wiec pewnie da się zejść poniżej 12 litrów przy małej dynamice jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 tdi 105 podkręcony na 140 ps non stop decha (150-170) spalanie 6,5 l /100 km 5 biegów rok 2005. Mam także leona 2007r 2.0 tdi silnik bkc - seria 140 ps 6 biegów także ostra jazda bo inaczej nie umiem i tu nie schodzi poniżej 7,5 l /100 km (6 i 180-190).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to żeby wszystkim zrobiło się weselej:

Tarnowskie Góry - Cottbus(spotkanie przy zjeździe z autostrady)- Tarnowskie Góry. 99% trasy to autostrada, zrobione tam-powrót (przekazanie dokumentów tylko).

Łącznie 776 km.

Trasa tam utrzymywane 220-230 km/h (bardzo często gaz w podłodze przez kilka-kilkanaście kilometrów), często jednak hamowanie, kilka km za jadącymi przepisowo, potem ogień.

Powrót między 160 a 200 km/h, już zdecydowanie spokojniej.

Średnie zużycie w tamtą stronę (odczyt z kompa pokładowego) 17,6 l/100km.

Na powrocie średnie (odczyt z kompa) 13,8 l/100km.

Warunki takie sobie, trochę deszczu temp. w okolicach 12-14 stopni, auto tam jechało na vervie, wracało na shellowskim racingu.

 

Ogólnie fantastyczna jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z mojego doświadczenia jakie auto by nie było i jakiego silnika by nie miało zawsze w trybie autostradowym spali stosunkowo mało w stosunku do swojej mocy/pojemności. Zdziwienie przychodzi w codziennym życiu w przypadku jazdy głownie w mieście czy w korkach wtedy są rekordy, ale w druga stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem dlaczego któryś z moderatorów usunął mój post....Oj nie ładnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"dwulitrowe TFSI też nie chcą zejść poniżej 14-15l."

Mój 2.0 TFSI - kierunek polskie morze łacznie 1200 km wyszło średnie spalanie 11.7 litra ze srednią predkością 62 mil (ok. 100 km/h) na tej trasie wiec pewnie da się zejść poniżej 12 litrów przy małej dynamice jazdy.

Jasne, że to możliwe, ja mówię o jeździe z położeniem pedału gazu w pozycji 1-0 (na autostradzie cały czas max, czasem dohamowanie do wolniej jadących i znowu max). Śr. prędkości z takich odcinków to granice 130-150km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw jestem dlaczego któryś z moderatorów usunął mój post....Oj nie ładnie....

 

Mój zdaje się też się gdzieś zapodział... Porządki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności