Skocz do zawartości
Marcin Wroc

Lewy ksenon zapala za drugim razem

Rekomendowane odpowiedzi

Padl mi zarnik. Po demontazu lamp okazalo sie ze to chinski bubel (rok temu kupilem paska) wiec wymienilem na dwa philipsy. Prawy dziala ok ale lewy zapala sie dopiero po 2-3 probach wlaczenia swiatel. Potem swieci normalnie. Macie jakis pomysl?

Edytowane przez Marcin Wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lewy zapala sie dopiero po 2-3 probach wlaczenia swiatel

rozumiem, że wcześniej tak nie było.

Najpierw sprawdź styki, poprawność montażu nowych żarników, jeśli lipa to podmień przetwornice.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palnik pada miałem tak samo. wymień na nowe i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

philipsy z allegro po 100 zł ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarniki może wyglądają na oryginalne ale czy są to nie wiadomo. Ja tak miałem na podróbie na ori jest normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to samo, kupiłem osram'y z allegro niby po 130 zł za szt i problem pojawiał się codziennie a jak by mało tego to podczas jazdy w nocy dwa razy zdarzyło mi się ze palnik zgasł i ciemno :D problem rozwiązał się po zakupie oryginalnych palników osram'a w sklepie, tyle że cena za sztukę była 2x większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze przetwornice szlak trafia, ja tak mialem i wymiana zarnikow nie pomagala za wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprostszy sposób to zamiana żarników miejscami, jak będzie z tej samej strony problem to wiadomo ze przetwornica a jak nie to palnik ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
najprostszy sposób to zamiana żarników miejscami, jak będzie z tej samej strony problem to wiadomo ze przetwornica a jak nie to palnik ...

dokładnie jak piszę kolega ,miałem podobnie przy hidach w moim aucie ,szpece stawiali na przetwornice i prawie zostały wymienione dopiero po zamianie zaników wyszło że uwalony jest żarnik ,też mi się zapalał po 2-3 razach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie jak piszę kolega ,miałem podobnie przy hidach w moim aucie ,szpece stawiali na przetwornice i prawie zostały wymienione dopiero po zamianie zaników wyszło że uwalony jest żarnik ,też mi się zapalał po 2-3 razach

 

Dokładnie potwierdzam miałem podobny przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat bo problem jest bliźniaczy. Prawy xenon w 100% sprawny. Lewy od pewnego momentu nie chciał zapalać. Tzn mignął tylko i gasł po ułamku sek. Po wymianie żarnika (w ASO 450 zł)przez pierwsze 3 dni zapalał się od pierwszego strzału, teraz dopiero za 2-3 razem. Nie wiem co dalej robić. Żeby podmieniać przetwornice (wykluczyć jej uszkodzenie) będę musiał pojechać do warsztatu ponownie zdejmować zderzak, składać, pojeździć kilka dni by coś stwierdzić. Nie widzi mi się płacić za każde zdjęcie zderzaka. Macie może inne pomysły ?

Na forum BMW doczytałem się że to starter może być winny ? Swoją drogą dlaczego VAG nie pokazuje błędów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałeś mój post nr #10 ?? może trafił się jakiś lipny ten palnik w aso :/ zamień je miejscami i zobaczysz ...

Swoją drogą dlaczego VAG nie pokazuje błędów
nie wiem jak jest w passkach po FL ale u mnie jak padł palnik to nie było błędów na Vagu ani na fisie, chyba że w paskach po FL jest taki autotest jak w audi że sprawdza tą całą elektrykę i na fisie pokazuje się jakiś error bądz OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na forum BMW doczytałem się że to starter może być winny ?

W Passatach 3BG nie miałeś osobno zapłonnika. U nas jest bardzo prosty zestaw: przetwornica i palnik xenonowy.

 

Po wymianie żarnika (w ASO 450 zł)przez pierwsze 3 dni zapalał się od pierwszego strzału, teraz dopiero za 2-3 razem. Nie wiem co dalej robić. Żeby podmieniać przetwornice (wykluczyć jej uszkodzenie) będę musiał pojechać do warsztatu ponownie zdejmować zderzak, składać, pojeździć kilka dni by coś stwierdzić. Nie widzi mi się płacić za każde zdjęcie zderzaka. Macie może inne pomysły ?

Podjedź do ASO i niech w ramach reklamacji diagnozują usterkę-na naprawy masz rok gwarancji i nie powinieneś płacić za ponowny demontaż zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopiszę się do tematu bo mam tak samo i żarniki kupowałem na allegro po 120 za szt i teraz czeka mnie na nowo wymiana.

Jakie byście polecili z allegro żeby były dobre ,chyba że wszystkie są podróbami i takie świecenie.

pozdrowionka ,dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj z allegro!!!!!!!! kup oryginalny w sklepie lub ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za odkop po latach, ale w dziale pytań dla nowych nikt nie odpowiada.

Pytanie krótkie, czy 3B mają osobny zapłonnik?

Palniki podmieniałem i nadal ta sama lampa zapala za 2-3 razem i nie wiem, czy przetwornica do wymiany, czy może gdzieś w lampie jest osobno starter jak jest to np. w Mazdzie 6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma żadnego startera, zamień miejscami przetwornice i będziesz miał odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sory za odkop po latach, ale w dziale pytań dla nowych nikt nie odpowiada.

Pytanie krótkie, czy 3B mają osobny zapłonnik?

Palniki podmieniałem i nadal ta sama lampa zapala za 2-3 razem i nie wiem, czy przetwornica do wymiany, czy może gdzieś w lampie jest osobno starter jak jest to np. w Mazdzie 6?

Nie ma osobnego startera... Najpewniej siada przetwornica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności