Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ile wchodzi szklanek do 1.9 TDI 110KM, w układzie AFN ponieważ czytałem na forum, że ktoś wymianiał 4 inny 6 a slyszalem, że jest 16. Proszę o odpowiedź kogos, kto wymianiał co by od razu polecił jakaś firmę wartą wydania pieniędzy.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ile wchodzi szklanek do 1.9 TDI 110KM, w układzie AFN ponieważ czytałem na forum, że ktoś wymianiał 4 inny 6 a slyszalem, że jest 16. Proszę o odpowiedź kogos, kto wymianiał co by od razu polecił jakaś firmę wartą wydania pieniędzy.

Dzięki

jest ich 8 zerknij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przychodzą 2 szklanki na cylinder czyli 8 razem. Polecam INA koszt około 20zł sztuka. Wymiana jest stosunkowo prosta. Trzeba pamiętać by oleju nie żałować i dobrze dotrzeć wedle instrukcji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy zużyte szklanki mogą źle wpływać na moc ?? tzn. obniżać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy zużyte szklanki mogą źle wpływać na moc ?? tzn. obniżać ...

 

Teoretycznie mniejsze otwarcie zawora o tysięczne mm, praktycznie - zerowa różnica w mocy.

 

Nie zapomnieć po wsadzeniu szklanek (oczywiście dobrze naolejonych) a następnie wałka by odczekać 2-3h przed odpaleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie mniejsze otwarcie zawora o tysięczne mm, praktycznie - zerowa różnica w mocy.

 

Daron i tyt też brutusie....

Uwalone szkalnki potrafią zniszczyć wałek rozrządu!!! a to już ma wpływ!!!

Pozatym słabiej otwierające się zawory mogą doprowadzić do wypalenia gniazd zaworowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogumił ma rację, w silniku 1Z po 300 tys. wymieniałem szklanki na nowe INA i różnica w mocy po samej wymianie mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Ale kto by pomyślał że dzięki nim cylinder dostaje odpowiednią ilość powietrza z paliwem i ma czym oddychać przy odprowadzaniu spalin :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bogumił ma rację

 

Parafrazując mojego ulubionego Prezesa- Bogumił ma rację i to jest oczywista oczywistość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam INA koszt około 20zł sztuka.

INA podwójnie hartowana L420020910? Gdzie po tyle można kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
INA podwójnie hartowana L420020910? Gdzie po tyle można kupić

tego numerka w tej cenie nie dostaniesz:) szklanki do AFN sa znacznie tańsze niz te ktorę podales. Te podane przez Ciebie sa do AVF/AVb/BGW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego numerka w tej cenie nie dostaniesz szklanki do AFN sa znacznie tańsze niz te ktorę podales. Te podane przez Ciebie sa do AVF/AVb/BGW

 

Dorwałem po 37zł/szt brutto. Ale generalnie trzeba w okolicy 60zł dać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dorwałem po 37zł/szt brutto. Ale generalnie trzeba w okolicy 60zł dać

 

Zwykle czy te lepsze niby.

Jak dasz zwykle nic sie nie stanie. Ostatnio gosciu ktoremu zerwal sie rozrzad przywiozl uzywana glowice z ktorej kazal wyciagac szklanki, a glowica byla z silnika ktory sie zatarl... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czarne, podwójnie hartowane. Mój mech radził żeby kupić takie bo były przypadki że po paru tysiącach pojawiał się kłopot a ponoć jak się coś posypie to wałek potrafi w ciągu 200km poharatać się tak że do niczego się nadawał nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuję!

Wymieniał ktoś samodzielnie szklanki?

Na co zwracać uwagę?

trzeba w nie nalać oleju jak rozumiem?

odczekać 2-3 godziny przed odpaleniem?

Dzięki za\wszelkie informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności