Skocz do zawartości
zima18

Jaką wkrętarkę akumulatorową wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zastanawiam się ostatnio nad kupnem wkrętarki akumulatorowej. Tylko nie wiem co tutaj wybrać: Bosch, Skill, Makita. Przedział cenowy w jakim chciałbym się zmieścić to 300-400zł. Przeglądam na allegro oferty, ale nie wiem na co zwrócić uwagę podczas wyboru. Sprzęt miałby służyć do użytku domowego, ale nie tylko lekkich prac, ale także tych ciężych. No może bez przesady ciężkich, ale żeby nie był jakiś niedomagający.

Zapewne ktoś ma doczynienia z elektronarzędzmi i może coś polecić.

Z góry dzięki za wszystkie sugestię.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie firmy co wypisale sa dobre bosch placisz duzo za firme , makita rownierz .Przedewszystkim doloz pare groszy i kup w sklepie na wypadek usterki raz bedziesz mial gdzie sie zglosic dwa nie bedziesz ponosil kosztow wysylki tam gdzie kupiles . Pamietaj by dobrze sformatowac baterie i trzymaj je w cieplym miejscu tz nie w piwnicy gdzie w zimie jest dosc chlodno lub w nie ogrzewanym garazu baterie tego nie lubia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skil to badziew. a z haslem "placisz za firme" klocilbym sie. dotyczy to nie tylko elektronarzedzi ale i zwyklych narzedzi ubrań itd.

 

kolego ze znanych marek typu bosch, makita, co bys nie wybral bedzie dobre. poszukaj czegos powyzej 12V, moze uda sie kupic nawet 18V, zwracaj uwage na pojemnosc akumulatorow i czy sa np dwa w komplecie

 

jezeli chodzi o boscha to sa dwie grupy narzedzi, zielone - amatorskie, niebieskie - do uzytku profesjonalnego np w firmie gdzie przedmiot czesto upada i jest katowany kilka godzin z rzedu.

zielone slabsze od niebieskich wiadomo ale za to cena przystepna i wcale nie sa takie zle. zielona wiertarka ktorej uzywam jako mieszadla, to juz dobre kilka kubikow wymieszalem i nawet szczotek nie wymienialem

 

a moze uda Ci sie cos kupic z hilti - tym to twoje wnuki jeszcze beda krecily :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Hitachi ale w tej kwocie to podejrzewam że ciężko będzie coś nabyć z tej marki. no i tak jak kolega wyżej pisał - bierz powyżej 12V bo dwunastki szybko kończą żywota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie eksploatujemy DeWalt oraz Ryobi.Idą na pełnych obrotach prawie dzień w dzień. Ponad dwa lata użytkowania i zero problemów DeWalt drogi ale ryobi 14-18V polecam ceny dosyć znośne. .http://www.ryobipower.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co oznacza na wkrętarkach Boscha GSR, GSB lub PSR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie wiem co tutaj wybrać: Bosch, Skill, Makita.

Z tych wymienionych zdecydowanie makita, ewentualnie bosch.

 

---------- Post added at 01:38 ---------- Previous post was at 01:22 ----------

 

A co oznacza na wkrętarkach Boscha GSR, GSB lub PSR ?

GSR - wiertarko wkrętarka, niebieska (dla profesjonalistów)

GSB - wiertarko wkrętarka z udarem, niebieska (dla profesjonalistów)

PSR - wiertarko wkrętarka, zielona (dla amatorów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

makita jest jak audi

bosch jak opel, a

skill jak dacia

 

 

I owszem, w Boschu płaci się krocie za samą nazwę, bo urządzenia te są po prostu słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I owszem, w Boschu płaci się krocie za samą nazwę, bo urządzenia te są po prostu słabe.
te produkowane od kilku lat w dalekim Tybecie TAK.Ja od 10 lat używam wkrętarki Boscha i jestem zadowolony chociaż jej czas nadchodzi małymi krokami.W drodze z FR jest już Makita 8271DWPET2 także zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam firmę Black&Decker. Za 400zł dostaniesz wkrętarkę o mocy 14-18V i słabszej na pewno nie kupuj. Zwróć uwagę na to, aby w zestawie były dwie baterie, walizka to dodaje komfortu i wygody dla Ciebie. Przydatne są także 2 prędkości mechaniczne (nie mylić tego z momentami obrotowymi dokręcania) jak i funkcja udaru. Inne funkcje porównaj sobie między wybranymi przez siebie modelami i wybierz najdogodniejsze cenowo dla siebie (np. pojemność baterii, moment obrotowy, max. moc wiercenia itp.) Osobiście mam 14,4 V i naprawdę jestem zadowolony przy pracach domowych służy już drugi rok zarówno jako wkrętarka i wiertarka. Chociaż gdybym miał jeszcze raz kupować to zdecydowanie wybrałbym 18V. Wybór należy do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skil nie jest taka zła firma.Nalezy do konsorcjum boscha,na jego podzespolach.moze ciut gorzej wykonana obudowa.Osobiscie polecam Makite,ale cenowo-drogo.Bardzo dobra firma jest Ryobi-dobry sprzet w przystepnej cenie.podstawą jest dobra bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle opinii ;)

 

Ja polecam einhell'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w firmie eksploatujemy DeWalt

Mój brat ma prawie wszystkie elektronarzędzia (młoty udarowe, kątówki, wkrętarki) tej firmy i są nie do zajechania.

Polecam z czystym sumieniem. Ja używam jego wkrętarek na budowie i jak robiłem szalunki ław to jechałem na jednej batarii prawie cały dzień non stop. A ładowanie do fula to 1,5 godziny. Naprawdę profesjonalny sprzęt, który posłuży długi czas (używają ich w "Pogromcach mitów" :dobrze )

Edytowane przez Malutki2m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeWalt, einhell, Black&Decker te 3 firmy mogę polecić, wiercimy nimi nawet w betonie(np stare wierze ciśnień - beton zbrojony, prętem kutym o przekroju ok 5cm, grubość ściany ok 0.5m (ale to młoto - wiertarką B&D )

 

Polecam tez firmę KINZO :D wiem że zaraz posypie się na mnie , że szajcung, tajwan, złom, ale ja powiem tak , w firmie mieliśmy młot udarowy Kinzo, 4 lata, i siadł dopiero jak ścięło całkiem tryby w młocie, wiercić nadal można, jedyne "usterki" to wymiana co jakiś czas szczotek, wiercone było wiertłami 36 w betonie, jak stawało trzeba było we 3ch trzymać bo jednym obracało... ;-)

Nie wiem jak ich wkrętarki ale młot udarowy polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black&Decker jest w bardziej przystępnej cenie niż Bosch. Za 250 zł wkrętarka 18 V to jednak dużo mniej w porównaniu z Bosch'em 14.4 V. Ale jednak Bosch oferuje lepsze parametry niż Black&Decker, oczywiście prócz tych 18 V. I pod względem estetyki Bosch bardziej do mnie przemawia. Ale czy warto płacić 400 zł za Boscha?

Rozejrzę się jeszcze u siebie w mieście jak się ceny przedstawiają do tego co jest na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie służy dzielnie wkrętarka skil chyba od czasów, kiedy jeszcze jeździłem simsonem... Aku jest już słaby, ale bit jest nie do zarżnięcia, podobnie jak sama wkrętarka. W tym przypadku produkcja nie azjatycka, a holenderska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam DeWalt , wkretarka, wiertarka czy piła najwyższej jakości .Sprzęt dość drogi i sprawdza się w firmach , do domowego majterkowania pewnie będzie przerost formy nad treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja coś napisze na temat wkrętarek (profesjonalnie używam elektronarzędzi akumulatorowych od co najmniej 1995 roku w stolarce meblowej na warsztacie jak i u klientów na montażach).

Podstawowe pytanie musisz sobie zadać jaki potrzebujesz sprzęt (profi czy amatorski). Mój park elektronarzędzi akku jest firmy Bosch (wkrętarki, młotowiertarka, wyrzynarki, piły tarczowe( wrębiarka) itd.)

Ale z czystym sumieniem z sprzętu profi mogę również polecić firmy takie jak: Festool, DeWalt, Makita, Hilti to są firmy jakim sprzętem pracują znajomi stolarze i są zadowoleni.

Tylko czy musisz przepłacać kupując taki sprzęt?? Jak ma być do użytku domowego to raczej nie warto przepłacać.

 

A teraz coś o napięciu (akku) osobiście preferuje wkrętarki 12 volt ze względu na moc, wagę i rozmiar.

 

U mnie co niektóre wkrętarki mają już po 5 i więcej kompletów akumulatorów (czasem nawet po trzy razy dziennie ładowane) średnio wytrzymują mi 1,5 roku.

 

I ważna rzecz kupuj tylko w sklepie nie przez allegro ani na giełdzie (gwarancja i serwis pewny). Sam kiedyś się skusiłem na wkrętarkę na giełdzie (rewelacyjna cena), po dwu dniach coś nie trzymał akku więc sobie ją i akku otwarłem, z deklarowanego akku 2,0 Ah w środku były ogniwa 1,0Ah a cała wkrętaka w środku miała wszędzie MADE IN CHINA, choć wiem że bosch wkrętarki robi w szwajcarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozejrzę się jeszcze u siebie w mieście jak się ceny przedstawiają do tego co jest na allegro.

kup u koncesjonowanego przedstawiciela.. 1 serwis, 2 jakość

allegro aż ocieka od podróbek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja Ci polecam firmę Black&Decker.

 

mam od 10 lat i polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności