Skocz do zawartości
zima18

Jaką wkrętarkę akumulatorową wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

2 jakość

allegro aż ocieka od podróbek

Mówisz, że allegro ocieka od podróbek, ale się zastanawiam jak to jest, jeżeli sprzedawca na allegro daje kartę gwarancyjną wraz z dowodem zakupu, która jak pisze jest uznawana w serwisach Boscha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem przez 2 firmy - Bosh i Hitachi - wszystkie 12V, kazda wytrzymala ok 5 lat. Kupiłem ostatnio Milwauke v18 HD i jest zatyrana gorzej po roku niz moje poprzednie po 5 latach i smiga az milo. Kosztowala konkretnie, ale jestem zadowolony. Ostatnio miałem jakies nowe Hitachi 18V i stawalo przy wierceniu 12mm wiertłem w dąb, a milwaukee szło jak w drewienko. Co HD to HD, nie da się ukryc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale się zastanawiam jak to jest,

ano tak że w jakiś sposób trzeba wyróżnić tych co mają koncesję, to tka jak z żarówkami, w OBI osrama kupisz za powiedzmy 11zł, a u jakiegoś koncesjonowanego sprzedawcy który sprzedaje tylko produkty konsorcjum w skład którego wchodzi osram zapłacisz 15zł.. niby 4zł ale... weźmiesz opakowanie żarówki z OBI i od pana "X" i popatrzysz.. niby identyko, "wartość energetyczna A" bla bla bla... a potem zerkniesz, i zobaczysz "zjełano dla OBI" a na drugiej " wyprodukowano w RPA"(dla przykładu) , zagłebisz się bardziej i zobaczysz na pierwszej 6 000 godzin świecenia , a na drugiej 9 000 ... niby nie za wiele, ale wiadomo skąd mniej te 4zł... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos mowi o boschu ze jest slaby lub dobry to piszcie o jaka serie wam chodzi - amatorska czy profi.

 

blackdecker niby dobry ale ja nie polecam do ciezkich robot. w robocie zajechalismy kilka sprzetow z tej firmy. porownalbym go do boscha z serii zielonej

 

allegro - jak wiesz u kogo kupic to nie masz co sie martwic. a za zaoszczedzone 1/4 ceny kupisz sobie co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA POLECAM TEGO SPRZEDAWCE, KORZYSTALEM KILKU KROTNIE I JESTEM ZADOWOLONY TAK SAMO JAK ZE SPRZETU KUPOWANEGO MOIM ZDANIEM SKIL JEST DOBRYM WYBOREM ,POSIADAM PILE SZABLASTA WIERTARKE WKRETARKE WYRZYNARKE I SMIGAJA JUZ LADNYCH KILKA LAT.

 

http://allegro.pl/2-biegowa-wkretarka-14-4v-z-2-akum-2402-skil-i1607339638.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam HITACHI. Osobiście trenuję teraz na modelu 18v przedtem miałem 12v którą to osobiście spaliłem po kilku latach średnio intensywnego użytkowania.Załatwiłem tę słabszą na kilkuset wkrętach do drewna 8cm przykręcałem deski do belek stropowych.Naprawdę sporo ich tam wkręciłem zanim padła.Z wrażenia postanowiłem wziąć mocniejszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JA POLECAM TEGO SPRZEDAWCE

 

tez go moge polecic. kupilem u tego goscia kilka sprzetow za ponad 2tys i wszystko gra. czasem dorzucal jakies gratisy typu wiertla

jest jeszcze gosc na allegro "bosch_kontaktsa", rowniez robilem u niego zakupy i polecam

 

---------- Post added at 20:35 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

 

na temat skila moge powiedziec jeszcze przypadek jaki mnie spotkal. otoz mam minifrezarke (taka np do grawerowania). przy dokrecaniu frezu lub wiertla mam wrazenie ze obudowa rozpadnie sie na dwie czesci (ale nie rozpadla sie, nie pekla itd) - ale to nic. najgorsze ze po 2-3 latach nieuzywania potrzebowalem ja uzyc do pewnej pracy. przy probie zalaczenia okazalo sie ze guzik rozpadl sie ze starosci!!! guzik byl gumowy chyba. guma stwardniala i popekala - teraz musze zalaczac srubokretem :). dodam ze sprzet byl przechowywany w oryginalnej walizce w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Boscha nie polecam...ani zielonego ani niebieskiego(mlot za 1400eu juz dwa razy w service..) szlifierka sie rozpadla....bez dwoch zdan....Hilti ale to do uzytku w firmie...chyba ze masz kase...to Cie przezyje;) a w tym przedziale cenowym poszukaj Makity....nie zawiedzie Cie....i pamietaj volty to nie wszystko czasem badziwie 18v bedzie slabsze..niz dobra 12v... powodzenia w uzytkowaniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
makita jest jak audi

 

Kiedyś to może tak było--obecnie też dobrze już nie jest---reklamował wspólnik france wkrętarke potem wyżynarkę :( Ale z tych co kolega wymienił-to chyba optymalny wybór do domowego użytku. :)

Ja preferuję Hilti--ale to już inna liga :)

 

U mnie służy dzielnie wkrętarka skil chyba od czasów, kiedy jeszcze jeździłem simsonem... Aku jest już słaby, ale bit jest nie do zarżnięcia, podobnie jak sama wkrętarka. W tym przypadku produkcja nie azjatycka, a holenderska.

 

Szkoda że wcześniej nie pisałeś--miałem 14,4 V z trzy sztuki i poszły w kubeł--miałbyś na części :(

 

Ja Ci polecam firmę Black&Decker

 

Tego to nie polecam--ale ja robię zawodowo w budowlance i pamiętam jak wyrzynarkę kupiłem :lol po tygodniu kubeł i Hilti :)

 

Ale z czystym sumieniem z sprzętu profi mogę również polecić firmy takie jak: Festool

 

No to jest czad firma--tylko ceny :( a teraz to chyba Protool się zwie?

 

zielona wiertarka ktorej uzywam jako mieszadla, to juz dobre kilka kubikow wymieszalem i nawet szczotek nie wymienialem

 

No zielona mała wiertarka Boscha to istny cód natury--swojej to z 10lat używam i dalej śmiga :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja preferuję Hilti

 

sprzet nie do zajechania pod warunkiem ze dbasz o niego. u mnie w robocie głaby robily tak dlugo az maszyna nie stanela (mloty za kilka tysi). a mowilem im - lapmka swieci = maszyna na serwis (wymiana szczotek).

 

festool to najlepszy sprzet do stolarki (tak powiedzial fachowiec ktory robil mojej miamie kuchnie na wymiar)

 

No zielona mała wiertarka Boscha to istny cód natury--swojej to z 10lat używam i dalej śmiga

 

gdyby teraz robili takiej jakosci sprzety jak kiedys.... :) moja tyle juz nie dozyje :D. pamietasz celmy? sa egzemplarze na chodzie do dzis na allegro i stoja po niezlych cenach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jest czad firma--tylko ceny a teraz to chyba Protool się zwie?

 

no nie festool wciągnął protoola :)

osobiście ujeżdżam wkrętarkę protoola jakieś 5 lat i oprócz słabnących już aku wszystko jest ok,

i tak jak kolega Blop i kserkses polecam festoola, używam oprócz protoola jeszcze wkrętarkę festool, mamy z ojcem 2 odkurzacze, kilka szlifierek, pilarki, frezarki i wyrzynarki festoola, sprzęt jest konkret bosch nim został zastąpiony, no z boscha jeszcze używam małego młotka boschhammer cośtam... nie do zabicia, ale wyrzynarkę boscha zmordowałem tak, ze serwis nawet jej nie był w stanie naprawić, miałem wkrętarkę bosch, kupiona z 15 lat temu, leżała w szafie i się kurzyła, kupiłem nowy aku, zapiąłem i działałem na niej ze 2 lata, ostatecznie muzeum albo ojciec komuś ją oddał, zastąpiona fest...

ale do domu kup coś firmowego w sklepie do kasy jaką dysponujesz i będziesz zadowolony :)

i broń boże skila... dojechałem i wyrzuciłem do śmieci... ale to był przejściowy sprzęt

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest aż tak wielka różnica pomiędzy 12V, a 14V wkrętarką? Chyba jednak będę decydował się na Boscha, tylko właśnie nie wiem którego. Czy wybrać ten 14 V z 1 aku, czy 12 V z 2 aku.

Chociaż ten 14 V Skill to też nie jest głupia oferta, zwłaszcza jeżeli chodzi o cenę w porównaniu z Boschem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiedzy 12 a 14,4 nie ma az tak wielkiej roznicy

 

akumulatorki 1,5ah to mala pojemnosc, kup sobie te 14,4v i za jakis czas dokup akumulator 2,6ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black&Decker to złom. Kolego poszukaj DeWalt, sam mam taką wkrętarkę, użytkuję od paru dobrych lat i śmiga znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również jestem zdania, że b&d to zabawka. Nieraz zdarzało mi się rozbierać sprzęty różnych firm - i tylko w black and deckerze widziałem w kosiarce plastikowe tryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat używam wkrętaki B&D 12V - jako wkrętarka sprawuje się dobrze. Jako wiertarki jej prawie nie używam ale zdarzyło mi się wiercić w murze i też dała radę.

Do wiercenia mam wiertarkę Bosh-a kupiona jeszcze w zeszłym wieku ;) sprzęt nie do zajb.... ten tego zniszczenia. :fajny

 

....

Polecam tez firmę KINZO :D wiem że zaraz posypie się na mnie , że szajcung, tajwan, złom, ale ja powiem tak , w firmie mieliśmy młot udarowy Kinzo, 4 lata, i siadł dopiero jak ścięło całkiem tryby w młocie, wiercić nadal można, jedyne "usterki" to wymiana co jakiś czas szczotek, wiercone było wiertłami 36 w betonie, jak stawało trzeba było we 3ch trzymać bo jednym obracało... ;-)

Nie wiem jak ich wkrętarki ale młot udarowy polecam :)

 

arsen zgadzam się z tobą że młot KINZO jest rewelacyjny u mnie też wytrzymał 4 lata ciężkich robót a kosztuje coś koło 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to może i ja coś napisze na temat wkrętarek (profesjonalnie używam elektronarzędzi akumulatorowych od co najmniej 1995 roku w stolarce meblowej na warsztacie jak i u klientów na montażach).

Podstawowe pytanie musisz sobie zadać jaki potrzebujesz sprzęt (profi czy amatorski). Mój park elektronarzędzi akku jest firmy Bosch (wkrętarki, młotowiertarka, wyrzynarki, piły tarczowe( wrębiarka) itd.)

Ale z czystym sumieniem z sprzętu profi mogę również polecić firmy takie jak: Festool, DeWalt, Makita, Hilti to są firmy jakim sprzętem pracują znajomi stolarze i są zadowoleni.

Tylko czy musisz przepłacać kupując taki sprzęt?? Jak ma być do użytku domowego to raczej nie warto przepłacać.

 

Podpiszę się pod tym, bo u mnie tak samo :D (montaż mebli, narzędzia tyrane od świtu do nocy)

 

Dlatego do domu polecę ci to:

 

http://allegro.pl/nowa-bosch-psr-14-4-wkretarka-2-aku-walizka-i1599270964.html

 

Niejedno przeżyła na montażach i daje radę. Poza tym jest "zgrabna", dobrze leży w ręku i stosunkowo niewiele waży.

 

Dlaczego 14,4V a nie 12V? Proste: większe napięcie = większa moc, łatwiejsza praca, rzadsze ładowanie akumulatorów przy gabarytach 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie byłem zwolennikiem boscha tak teraz wiem że bije inne marki ale tylko niebieski z pewnego źródła. Użytkuję coś takiego

 

http://allegro.pl/wkretarka-wiertarka-bosch-gsr-gsr-14-4-2-li-3xaku-i1603284276.html

 

mniej więcej bo już latka ma ale nic sie nie sypie. Cena nie mała niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś używa raz na jakiś czas, czyli powiedzmy godzinę dziennie to bosch będzie OK. Do katowania całymi dniami (np. skręcanie więźb itd.) tylko PROTOOL nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Boscha, dzisiaj przyszedł. Jak na pierwszego profesjonalnego Boscha to jestem pod wrażeniem. Tylko może człowiek nie jest przyzwyczajony do hamulca elektrycznego, zastosowanego we wkrętarce i tak przy puszczaniu włącznika jest taki charakterystyczny dźwięk, który osobiści mi się nie podoba. Na 1 biegu to nie słychać tego, ale po przełączeniu na 2 bieg to już jest taki charakterystyczny cyk...

img4306e.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności