Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

mam tylko przeciwmgielne oswietlenie....

A z tych co polecasz jestes zadowolony ? sprawdza ci sie to ?

Wazne jest to czy te diody jasna swieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam tylko przeciwmgielne oswietlenie....

szkoda bo jak byś nie miał to mógł byś zastosować coś takiego jak koledzy z forum UK od audi q7 ale ok :).

A z tych co polecasz jestes zadowolony ? sprawdza ci sie to ?

Wazne jest to czy te diody jasna swieca.

jestem z nich zadowolony i świecą barwą 6000k. Przełączam na światła mijania to przygasają o 50% jak w audi więc fajnie to wygląda :) wiesz ja nikogo nie namawiam bo jeden woli coś innego drugi woli coś innego :).

p.s. zapraszam do mnie na paska to zobaczysz czy ładnie świecą czy nie :)

 

---------- Post added at 09:09 ---------- Previous post was at 09:08 ----------

 

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1320521&postcount=45

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1322766&postcount=62

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1351869&postcount=98

Edytowane przez marcin9962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ogladalem fotki z twojego paska i wychodzi mi na to ze bede musial je umiescic tak samo jak u ciebie. Teraz musze sie tylko zastanowic ktory model wybrac. Rozumie ze moge je zamontowac tak ze +(z akumulotora)-(masa) a zolty (ze swiatel mijania). Masz tak zrobione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumie ze moge je zamontowac tak ze +(z akumulotora)-(masa) a zolty (ze swiatel mijania). Masz tak zrobione ?

dokładnie ja mam tak podłączone ponieważ tak mówiła instrukcja tzn instrukcja mówiła że mam podpiąć pod pozycyjne ale nie działały... działały jak silnik był wyłączony a jak był zapalony to nie przygasały... ale podpiąłem pod światłą mijania i po przełączeniu na światłą pozycyjne świeciły się oba a po przełączeniu na mijania przygasały automatycznie o 50% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki za pomoc.

btw. super porobiles te oswietlenia wnetrzna itp, gratulacje ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super dzieki za pomoc.

od tego jest forum żeby sobie pomagać jak to tylko jest możliwe :).

btw. super porobiles te oswietlenia wnetrzna itp, gratulacje !

dziękuję :).

p.s. Ty też się powinieneś pochwalić swoim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p.s. Ty też się powinieneś pochwalić swoim

Moze jak uda mi sie zamontowac te swiatelka to rzuce foteczke :) Na wieksze przerobki brak czasu ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taką ciekawostkę na stronie vw w uk

http://www.volkswagen.co.uk/owners/accessories/convenience-and-protection?mark=passat-2006-2010&offset=50&max=10

światła do jazdy dziennej montowane przez vw miał ktoś z tym do czynienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupiłem światła dzienne led(okrągłe) od skody fabii,,przełożyłem tylko klosze i wszystko pasuje jak ulał,lecz teraz jak to podłączyć by działało w automacie. (zaznaczam ze mam doświetlanie zakrętów i halogeny w jednym)w passacie(2009r,białe zegary) w lampie halogenowej są 2 piny a w skodzie 3,chyba bede musiał zrezygnować z halogenów i doświetlania (wykodować) a do tych ledów dokupić jakiś moduł i podłączyć jak wszystkie swiatła dzienne.prosze jakieś sugestie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba bede musiał zrezygnować z halogenów i doświetlania

z tego to bym nigdy nie zrezygnował, ale to już Twój wybór... zamiast bawić się w coś takiego zakupić ładny zestaw DRL do kratki i zamontować obok halogenów i też wygląda to nieźle i miał byś to i to a tak to będziesz miał tylko DRL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przełożyłem tylko klosze i wszystko pasuje jak ulał

Pewnie nie robiłeś fotek...

Zrobiłbyś kilka jak to u ciebie wygląda ? Przemyślam sprawę i światełka od skody też biorę pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po dlugich przemysleniach zdecydowalem sie kupic n/w zestaw:

http://sklep.sklepowisko.com/product_info.php?products_id=87

Udalo mi sie je zamonowac doslownie przed chwilka. Fotek nie mam bo nie mialem czasu na robienie. Postaram sie jutro zamiescic.

 

Musze takze dodac iz ich dzialanie troche jest inne anizeli w opisie. Podejrzewam ze wynika to ze sposobu w jaki je podlaczylem. W tym momencie mam tak ze jezeli przekrece kluczyc ( na zgaszonym silniku) to ledy sie zapalaja. W momencie wlaczenia swiatel mijania(lub ew. po wykryciu przez czujnik zmierzchu nocy) diody gasna i zapalaja sie tylko mijania.

Sytuacja zmienia sie w momencie kiedy uruchomie silink. Otoz caly proces zapalania diod i ich rekacji jest jak poprzednio, lecz zmiana jest taka ze po wlaczeniu swiatel mijania(obojetnie czy recznie czy przez czunik zmierzchu) diody nie gasna ale ich intensywnosc swiecenia spada do 50%. Swieca razem ze swiatlami mijania w taki sposob ze nie przeszkadzaja.

 

Teraz opisze sposob w jaki je podlaczylem, bez pomocy elektryka. Jedynym przyrządem byl miernik elektryczny.

Tak jak w instrukcji CZARNY kabel podlaczylem pod mase na srubce w karoserji. To proscizna. Kabel ZOLTYpodlaczylem pod kabel zasilajacy swiatla mijania, takze pod zolty, za pomoca takiego krokodylka ktory laczy 2 kable bez ich rocinania. Kabelek zakrylem gumowym dekielkiem i wszystko ladnie wyglada. No i teraz zblizamy sie do najwaznieszego kabla CZERWONEGO, jest to kabel ktory dostarcza +, w pierszej kolejnosci skierowalem sie skrzynki z bezpiecznikami kolo akumulatora. Dlugo szukalem miernikiem miejsca gdzie moglbym sie wpiac tak by po przekreceniu kluczyka diody sie zapalaly a gasly po jego wyjeciu.

Po wielu probach znalazlem na srodku skrzynki chyba jakis przekaznik ( nie jestem elektrykiem) z napislem bodajrze '100' i oznaczeniem na plastiku jako R2. Wyjolem go i to byl strzal w dziesiatke. Czerwony kabelek wlozylem w pozioma na samej gorze szczeline po nozce tego 'bezpiecznika'. Wlozylem bezpiecznik i wszystko zaczelo dzialac tak jak trzeba tzn. z tym efektem -50%led po uruchomieniu silnika i na mijaniach.

Po wylaczeniu silnika i wyjeciu kluczyka diody swieca sie jescze z 5 sekund i gasna. Fajny efekt.

 

W dniu jutrzejszym wrzuce pare fotek.

Edytowane przez gajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czyli wszystko działa :dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wszystko dziala. Zastanawiam sie czy nie pojechac jeszcze do elektryka by miec pewnosc ze wszystko jest oki. Chyba ze ktos jest w stanie potwierdzic ze takie podlaczenie jest prawidlowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie wszystko dziala. Zastanawiam sie czy nie pojechac jeszcze do elektryka by miec pewnosc ze wszystko jest oki. Chyba ze ktos jest w stanie potwierdzic ze takie podlaczenie jest prawidlowe.

ja mam takie podłączenie i jeżdżę na nim już ponad miesiąc i jest ok :) tzn podobnie bo ( + ) mam z aku ale reszta ta sama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecalem wklejam fotki:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

a podlaczylem pod ten 'przekaznik' A2

Passat%20e-box%20top%20crop.jpg?height=551&width=465

 

Moze ktos z was wie do czego sluzy ten 'przekaznik' i czy bezpiecznie jest go uzywac ?

udalo mi sie odnaleźć tylko taki opis:

 

A2 - Secondary air pump relay

Edytowane przez gajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gajo - jest ok, ja mam tylko jedno pytanie - te lampy mają homologacje? Teoretycznie za tą cenę powinny mieć, ale na stronie producenta nie ma nic napisanego na ten temat.

Ps. chyba nie ma potrzevby pisać że nieźle to wyszło - skoro foty są prawie namacalnym dowodem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sivwy - dzieki za opinie, lepiej moze by wygladaly zaokraglone, ale nie bylo nic sensownego w przystepnej cenie na rynku, dlatego musialem je delikatnie po stronie halogenow wysunac.

 

co do homologacji to maja.

homologacja E4 0047 , RL 00

(symbol homologacji i symbol RL widoczny jest na kloszu swiateł i dzięki temu nie są mylone przez policję ze światłami przeciwmgłowymi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale jak dla mnie to za fajnie to nie wygląda, po pierwsze nie pasuje do passata B6 a po drugie z tymi odstającymi bokami to straszne druciarstwo, wolę sobie ustawić p. mgielne na 30% i tak śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz policjantowi. Nie ma zmiłuj, na halogenach się nie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności