Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Są fajne, jeśli nie masz halogenów przeciwmgielnych.

Jeśli masz - nie wejdą w kratkę

!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK. A jak zdjąć podstawę?

Jest z tym jakiś problem?

Nie ma żadnego problemu, demontujesz obudowę filtra powietrza, akumulator i masz już podstawę na wierzchu teraz wystarcz odkręcić 3 śruby za pomocą, których jest przymocowana i spokojnie ją wyciągasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry zakupiłem sobie zestaw Auto do Passata B5FL 2003r i mianowicie:

1) Gdy mam auto światła za dnia nie świecą wgl nie ma nic musze właczać je manulanie na mijania.

2) Gdy mam auto wieczorem zapalają mi się xenony działa BDB tak samo doświetlanie do domu i na zot że tak powiem działa super.

 

Ale moje pytanie brzmi czy jest możliwość przepięcia jakiegoś pinu i zrobienie by Halogeny świeciły mi za dnia a kiedy zrobic sie ciemno włączą mi się ksenon przez czujnik zmierzchu który miałem w zestawie?

 

$_57.jpg

 

Z góry dziękuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry zakupiłem sobie zestaw Auto do Passata B5FL 2003r i mianowicie:

1) Gdy mam auto światła za dnia nie świecą wgl nie ma nic musze właczać je manulanie na mijania.

2) Gdy mam auto wieczorem zapalają mi się xenony działa BDB tak samo doświetlanie do domu i na zot że tak powiem działa super.

 

Ale moje pytanie brzmi czy jest możliwość przepięcia jakiegoś pinu i zrobienie by Halogeny świeciły mi za dnia a kiedy zrobic sie ciemno włączą mi się ksenon przez czujnik zmierzchu który miałem w zestawie?

 

[ATTACH=CONFIG]140208[/ATTACH]

 

Z góry dziękuje pozdrawiam

 

Można... choć ciężko będzie zastosować do "dziennej jazdy" halogeny.

Da się to łatwo przerobić gdybyś użył led`ów, te załączają się przy włączeniu zapłonu lub gdy alternator zaczyna doładowywać, a gasną w momencie włączenia (ręcznie lub automatycznie - nie ma znaczenia) świateł mijania. Natomiast trzeba by sporo poprzerabiać by użyć halogenów.

 

Po przemyśleniach doszedłem do wniosku że nie jest to takie trudne... Wystarczy zastosować jeden przekaźnik 12V, diodę zenara by halogeny włączały się dopiero do uruchomieniu silnika i 2m do 3m przewodu 0,5mm2.

Jedynym problemem mogą być xenony - jak na wyłączonych nie będzie masy to będziesz musiał podpiąć się pod pozycje - wtedy w momencie włączenia pozycyjnych zgasną halogeny, a nie dopiero przy mijania...

Edytowane przez konrad.p
przemyślenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia życzę z samą diodą zenera i przekaznikiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka . Ktoś wczesniej pisał ze trzeba zmienić klosz ale tu jakby jest nowszy model

I pytanie czy podejdzie to z fabi bez żadnych przeróbek do passata b6 ?? http://allegro.pl/halogen-swiatla-dzienne-led-fabia-ii-lifting-rs-p-i5600385570.html

 

Od 2 tygodni szukam cos led zamiast halogenów ale nic niełatwego nie moge znalezsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni szukam cos led zamiast halogenów ale nic niełatwego nie moge znalezsc

 

To kup od Skody fabi RS, po co kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie pasują idealnie (szkła zostają te które masz teraz w passacie). Trzeba trochę przerobić instalację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia życzę z samą diodą zenera i przekaznikiem ??

 

U mnie działało ( Miałem tak w B5 ale zmieniłem B5 na B6 z czujnikami) z tym że światła załączały się gdy alternator zaczynał ładować i w instalacji było napięcie 13V - po to dioda zenera... natomiast przekaźnik wystarczy jeden i to niewielki bo wczepiamy go w "sterującą" część instalacji o małym natężeniu prądu.

W skrócie na "30" dajemy +30 po stacyjce (jest w wiązce włącznika świateł)

na "86" też dajemy +30 ale przez diodę zenera (gdyby za wcześnie włączała to można dołożyć rezystor)

"87" łączymy z przewodem do przeciwmgielnych i zostaje sterowanie... na "85" - tu jest potrzebna masa ... i gdybyś miał zwykłe żarówki reflektorowe nie było by problemu - podłączasz się do przewodu "+: żarówki i po temacie... w momencie włączenia świateł mijania gasną halogeny. Nie próbowałem tego na żarówkach świateł pozycyjnych - są dużo słabsze, nie próbowałem też na xenonach... bo przetwornica xenonu to jednak nie żarówka z drucikiem wolframowym który może podać nam potrzebną masę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chyba je kupie . Za cały zestaw wydam z 500 zł wiec chyba spoko w porównaniu do efektu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam B6 kombi bez świateł przeciwmgielnych z przodu. Moje pytanie czy dużo jest pracy aby dołożyć halogeny z przodu, czy wystarczy wymienić włącznik świateł i czy włącznik będzie działał, czy nie bedzie za mało kabli do przełącznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w 09 w kodowaniu jest wogle możliwość dopisanie halogenów, jeśli tam nie będzie funkcji halogenów to trzeba wymienić moduł 09. Jeśli jest to 4 przewody do przodu na zderzak i wyłącznik świateł z możliwością włączenia halogenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać kilka słów na temat świateł dziennych. U siebie montowałem światła NSSC 523HP i uważam, że jest to najlepszy wybór w momencie gdy nie posiadamy fabrycznych halogenów. Trochę wycinania w plastiku i wszystko pięknie siedzi. Należy oczywiście pamiętać o prawidłowym zamontowaniu (światła mają charakterystyczne ukierunkowanie strumienia światła). Nieraz widziałem już te światła na passacie i często montaż pozostawiał wiele do życzenia np. światła zamiast do przodu świeciły na boki...

 

Jeśli chodzi o znalezienie napięcia na zapłonie to błagam... nie ma sensu ciągnąć kabla z zapalniczki! W skrzynce bezpieczników przy akumulatorze jest jedna pozycja gdzie pojawia się +12V po włożeniu kluczyka i to właśnie tam należy się wpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szukam takich świateł czy ktoś widział je w sprzedaży.

 

[ATTACH=CONFIG]116810[/ATTACH]

 

 

[ATTACH=CONFIG]116811[/ATTACH]

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]116812[/ATTACH]

 

Witam

Też mnie interesował ten zestaw oświetlenia ale się okazało że to gościu z Niemiec robi takie zestawy samodzielnie i sprzedaje.

Tu jest link do forum na którym to oferował: http://www.motorbasar.de/einbausatz-tagfahrlicht-passat-3c-t2497162.html

Kupuje zaślepki zderzaka 3C0807646A/3C0807645A wycina otwory i przykleja lampę LED.

Też myślę tak zrobić tylko trzeba dopasować dobry typ lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

229 Euro? Kogoś musiałoby nieźle ponieść żeby tyle wydać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam , że moje wyglądają lepiej :coolPassat2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważam , że moje wyglądają lepiej :cool [ATTACH=CONFIG]140763[/ATTACH]

 

Rozumiem, że są razem z kierunkami (zmieniają barwę światła)? Gdzie i za ile takie cudo i oczywiście czy mają homologację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tąd http://www.aliexpress.com/item/NEW-arrival-VW-Passat-B6-led-drl-daytime-running-light-with-auto-dim-or-OFF-control/1983401603.html . Niestety bez homologacji, ale jeżdżę z nimi prawie rok i nigdy nie miałem problemów z policją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności