Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Bimbasz - to czym sie rozni klosz (albo zarowka) DRL od zwyklego przeciwmgielnego? Jesli przeciwmgielne przestawie na DRL tak jak kolega n00 na 68% to jak to bedzie wygladac? Tzn chodzi mi, czy jest to swiatlo jest efektywne jak prawdziwy DRL?

 

n00 - czyli do przeciwlmgielnych wpakowales cool blue - jaka dokladnie tam zarowka byla? tzn chodzi mi o format i moc.

Uzywasz te DRL rowniez jako przeciwmgielne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przestawie na DRL tak jak kolega n00 na 68% to jak to bedzie wygladac? Tzn chodzi mi, czy jest to swiatlo jest efektywne jak prawdziwy DRL?

Jest efektywne. O to się nie martw, bo fogi świecą co prawda w dół, ale wystarczająco mocno dają w przód. Przy czym ja jeżdżę na 100% mocy. Niektóre fabryczne ledy potrafią sporo dawać po oczach, a niektóre być naprawdę słabsze. Niby są jakieś regulacje, ale różnice bywają znaczne dlatego nie ma co się dokładnie tam przejmować jak mocno świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz - to czym sie rozni klosz (albo zarowka) DRL od zwyklego przeciwmgielnego? Jesli przeciwmgielne przestawie na DRL tak jak kolega n00 na 68% to jak to bedzie wygladac? Tzn chodzi mi, czy jest to swiatlo jest efektywne jak prawdziwy DRL?

 

n00 - czyli do przeciwlmgielnych wpakowales cool blue - jaka dokladnie tam zarowka byla? tzn chodzi mi o format i moc.

Uzywasz te DRL rowniez jako przeciwmgielne?

Światło jest ciut inne i nie ma "Homologacji' na kloszu... tak używam Przeciwmgielnych jako DRL w dwóch autach i kilku moich znajomych tez ;) ... teraz taki bajer bd robił w Oplu Corsie C ale tam to ciut inaczej bd rozwiązane :)

 

Żarówki jak dobrze pamiętam są HB4 :) , teraz nawet wyszły NIGHT BREAKER kto re powinny lepiej świecić :)

Tutaj link do allegro: http://allegro.pl/osram-night-breaker-plus-hb4-komplet-2szt-i2391941663.html

 

Ogonie można śmiało jeździć:) , jak już wspomniałem to ok.2 lat mam tak światła zakodowane i nie bylo problemu , a w zmian to oszczędzam Xenony [Passek] i zwykle żarówki [Caddy] ;D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Domyślam się, że samochody na przeciwko z mają ledy jako dzienne. częsty widok.

 

pozdrawiam

 

Ten z lewej ma światłą mijania - i też ich na zdjęciu nie widać.

Pewnie zdjęcie kiepskie.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robione z telefonu, ale odzwierciedla bardzo dobrze jak świecą niektóre DRL-e.

Auto z lewej - ma zwykłe mijania - na zdjęciu widać.

Auto z prawej ma DRL-e - kompletnie nie widoczne.

 

drl.jpg

 

Oczywiście nie mówię że wszystkie tak (nie) świecą, ale bardzo dużo samochodów tak właśnie wygląda.

A przecież chodzi właśnie o to, aby w taką pogodę auto było lepiej widoczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten z lewej ma światłą mijania - i też ich na zdjęciu nie widać.

 

ok, światła mijania nie są równoważne ze światłami dziennymi, jedynie dopuszcza się je do używania zamiast świateł dziennych. poza tym, wiele samochodów ma źle ustawione te światła (jak za nisko to prawie nic nie widać, jak za wysoko - oślepiają - duża moc żarówki). idealnym wg mnie rozwiązaniem jest realizacja dziennych poprzez drogowe ze zmniejszoną mocą - te świeca na wprost, bez przesłony (mijania mają przesłonę stąd są mniej widoczne - mają oświetlać w nocy drogę, nie oślepiając innych). to samo tyczy się ledów co świecą po zamontowaniu w aucie na boki, ale śledząc ten wątek widzę że niektórzy kierowcy zdają sobie z tego sprawę podczas doboru ledów. osobiście jeżdżę na mijania (ameryka) ściemnionych do 60%, z regulacją wysokości za dnia podniesioną na max. ze względu na przesłonę (nie mam ksenonów). swego czasu chodziło mi po głowie wymienić sterownik na taki z CC, A6 albo golfa VI - one świecą długimi jako dziennymi. ale ze względu na ryzyko mandatu i koszty dałem sobie spokój.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które światła do jazdy dziennej polecacie do b5fl w rozsądnej cenie? Tzn nie chodzi mi o wymianę lamp tylko takie aby pasowały do zderzaka w wersji z halogenami? w 200zł bym się zmieścił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogonie można śmiało jeździć:) , jak już wspomniałem to ok.2 lat mam tak światła zakodowane i nie bylo problemu , a w zmian to oszczędzam Xenony [Passek] i zwykle żarówki [Caddy] ;D

 

Pozdro

 

Ja też tak zrobie jak ty i uważam że wymiana tych świateł na inny kolor to strzał w dziesiątkę.

Podswiadomie policjant myśli wtedy, że masz założone dod. światło (bo kolor jest niebieski) jak tysiące innych aut z takim czymś założonym.

 

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które światła do jazdy dziennej polecacie do b5fl w rozsądnej cenie? Tzn nie chodzi mi o wymianę lamp tylko takie aby pasowały do zderzaka w wersji z halogenami? w 200zł bym się zmieścił ?

 

Ja kupiłem takie skośne:

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-jazdy-dziennej-drl-506-autom-hom-i2398610916.html

 

Tyle tylko, że te, co kupiłem, były w takim pudełku:

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-dzienne-5-smd-led-skosne-i2411093407.html

 

Tutaj aukcja jest od złotówki, a ja kupowałem w sklepie moto - za 220 :)

 

Pasują na szerokość i wysokość obok halogenu, trzeba usunąć tylko jedną poprzeczkę w kratce. Skos akurat pasuje do skosu zderzaka.

Z zamocowaniem trzeba trochę pokombinować - żeby były po środku kratki nie da się ich przymocować do zderzaka, tylko do samej kratki. Ja najpierw przymocowałem (ustawiając je w poziomie), a na koniec styk lampy z kratką zalałem odpowiednim klejem :)

 

Elektryk, który je podłączał, mówił, że świecą jasno i dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak zrobie jak ty i uważam że wymiana tych świateł na inny kolor to strzał w dziesiątkę.

Podswiadomie policjant myśli wtedy, że masz założone dod. światło (bo kolor jest niebieski) jak tysiące innych aut z takim czymś założonym.

No dokładnie ;) i nic nie trzeba kombinować poza uaktywnieniem świateł vagiem... ale każdy robi jak uważa :)

U mnie to tak świeci :D

W nocy

p1040387w.th.jpg

I w dzień... foto z Caddym od znajomego ;) , który ma identyczne żarówki i tak samo zakodowane

03042010159.th.jpg

03042010158d.th.jpg

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WW,

chcę kupić te same ledy co ty, ale widzę, że sprzedający ma 3 wersje tych światełek: chrom, dymione i czarne. Wydaje mi się, że czarne byłyby najładniejsze, ale boję się że będą miały mniej światła. Co Ty o tym sądzisz? Jakie ty masz?

 

chrom: http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-skosne-chrom-a6-passat-i2362521073.html

dymione: http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-dymione-audi-wv-bmw-i2392359682.html

czarne: http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-skosne-czarne-a8-q7-audi-i2392359701.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takich żarówkach jak się ma zakodowane światła dzienne w halogenach

 

http://allegro.pl/zestaw-led-h11-h8-hb4-hb3-h7-reseter-can-6w-drl-i2408567687.html

 

czy lepiej coś takiego

 

http://allegro.pl/konektor-szybkozlacze-filtr-led-can-bus-kasownik-i2380749704.html

plus

http://allegro.pl/hid-drl-py21w-filtr-led-can-bus-rezystor-50w-kasuj-i2374232658.html

 

i jakieś zwykłe ledy HB4

Edytowane przez wozny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował do B6 takie coś http://www.ebay.co.uk/itm/9006-HB4-CREE-Q5-LED-FOGLIGHT-BULBS-VW-TRANSPORTER-T5-05-/300631002444?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item45ff010d4c#ht_3820wt_1270 z tym ledem fajnie to świeci, mam 2 takie cofania " tylko nie założone... " i w rowerze, naprawdę światło i skupienie jest eleganckie i mocne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie same sa na alledrogo ale trzeba by do nich dodać konektorki pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WW,

chcę kupić te same ledy co ty, ale widzę, że sprzedający ma 3 wersje tych światełek: chrom, dymione i czarne. Wydaje mi się, że czarne byłyby najładniejsze, ale boję się że będą miały mniej światła. Co Ty o tym sądzisz? Jakie ty masz?

 

Witaj

 

 

Ja wiozłem chromowane, bo mam srebrny samochód. Do tego przeciwmgielne są jasne i dlatego jasne mi bardziej pasowały. Przy ciemnym samochodzie wziął bym ciemniejsze.

Co do intensywności świecenia, to różnica dla oka jest minimalna. W sklepie włączyłem jasne i dymionie i prawie nie było różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do DRL w B6 ja dorzucę od siebie foto jak wygląda DRL na drogowych w B6 (na moim aucie)Zdjęcie-0967_2.jpg

Dodam tylko iż możliwe jest to tylko przed dodatkowy moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do DRL w B6 ja dorzucę od siebie foto jak wygląda DRL na drogowych w B6 (na moim aucie)[ATTACH=CONFIG]84405[/ATTACH]

Dodam tylko iż możliwe jest to tylko przed dodatkowy moduł.

Fajnie to wygląda ;) , jak te nowe VW :)

Szkoda ze w Bi-xenonie tak nie idzie , wiec zostają tylko przeciwmgielne :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
świecą pełną mocą?
nieee bo by dawało po oczach, moc jest 35% , czyli 55W*35%=19,25W to nawet mniej niż nominalne 21W które zwykle siedzą w ori DRL.

 

 

Szkoda ze w Bi-xenonie tak nie idzie
no niestety tylko lampy bez ori xenonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności