Skocz do zawartości
marjanko

oświetlenie bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiej zasadzie włącza się oświetlenie bagażnika?

Wcześniej Mi to dzałało ,obecnie gdy otworzę klapę ,to oświetlenie nie działa. Sprawdziłem mikrowłączniki przy zamku ,niby są sprawne.Centralny zamek działa prawidłowo.

Żarówka nie jest spalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jakiej zasadzie włącza się oświetlenie bagażnika?

Wcześniej Mi to dzałało ,obecnie gdy otworzę klapę ,to oświetlenie nie działa. Sprawdziłem mikrowłączniki przy zamku ,niby są sprawne.Centralny zamek działa prawidłowo.

Żarówka nie jest spalona.

Szukałeś na forum?? Mi to zajęło 1min.

Gdy wyczerpiesz wszystkie możliwe sposoby sprawdzenia to wtedy pytaj :przestraszony:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Niby jest sprawny" to znaczy, że nie wiadomo, czy jest sprawny.

Wystarczy zewrzeć jego końcówki, by stwierdzić, czy działa.

Jeśli dalej nie, to może być przełamany przewód lub też ..... bezpiecznik.

Sprawa prosta.

 

Wystarczy szukać napięcia i masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Niby jest sprawny" to znaczy, że nie wiadomo, czy jest sprawny.

Wystarczy zewrzeć jego końcówki, by stwierdzić, czy działa.

 

To nie jest takie proste , ten mikroprzełącznik po przechyleniu w jedną stronę ,daje zwarcie , ale w drugą nie ma czystego zwarcia. Jest rezystancja ok.180 ohmów.

 

Napisałem, że sprawdzałem, a teraz jeszcze dodam , że założyłem drugi nowy mikroprzełącznik i jest bez zmiany.

 

Pytałem się konkretnie o sposób załączenia lampki ,a tego nie ma na forum.

 

 

Szukałeś na forum?? Mi to zajęło 1min.

 

 

Jeżeli ktoś twierdzi ,że jest ,to bardzo proszę o wskazanie linka.

 

Interesuje mnie, co załącza lampkę ,po otwarciu klapy bagażnika.

Czy palą się wtedy wszystkie lampki oświetlenia wnętrza?

Bo jeżeli tak , to musi to robić moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampkę załącza mikrowłącznik znajdujący się w zamku pokrywy bagażnika. Jest to część awaryjna i prawie każdy miał (lub będzie miał) z tym problem. Rozwiązaniem jest zakupienie mikrowyłącznika w serwisie lub przerobienie poprzez założenie kupionego w sklepie elektronicznym podobnego mikrowyłącznika za grosze i przeróbka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...po przechyleniu w jedną stronę ,daje zwarcie , ale w drugą nie ma czystego zwarcia. Jest rezystancja ok.180 ohmów.

 

Napisałem, że sprawdzałem, a teraz jeszcze dodam , że założyłem drugi nowy mikroprzełącznik i jest bez zmiany.

 

No nie wiem, czy badałeś sam mikrowłącznik, bo jest to włącznik posiadający tylko styk bez żadnych dodatków a więc w obie strony powinno być to samo.

Dopiero ten mikrowłącznik jest lutowany do płytki, na której może być jakaś elektronika.

 

 

Co do założenia drugiego, nowego mikrowłącznika, to ciekaw jestem, czy sprawdzałeś jego działanie omomierzem zatrzaskując sam zamek np. śrubokrętem na otwartej klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego i zerwałem tą czerwoną gumeczkę przy styku, napsikałem WD_40 i działa do dziś. Oczywiscie zamek trzeba zdemontować i wyjąć ten mikrostyk. PZDR...... :cwaniak::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAFO czy to chodzi o ten mikroprzełącznik?

 

28.11.2007r To jest mikroprzełącznik centralnego zamka, teraz to wiem.

Mam go do sprzedania , kupiłem niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam sedana, to u mnie ten mikrowyłącznik inaczej wygląda :hyhy: Ale zasada jest na pewno ta sama. Trzeba to rozebrać w miare możliwosći i psiknąć. A co do oswietlenia bagażnika, to po otwarciu klapy, to przecież oswietlenie wnętrza samochodu nie powinno się zapalac :kwasny::zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizując schematy modułu komfortu, już wiem że są tam dwa mikroprzełączniki. jeden przy zamku (trunk lid central locking switch), to właśnie jego mierzyłem.Drugi załączenia oświetlenia (luggage comparment light switch), no właśnie gdzie on jest?

Jutro muszę go poszukać.

 

Danek75 może mi podpowiesz.

 

Oświetlenie już naprawione. Był drugi mikrowłącznik przy zamku. Nie pomagało spryskanie środkiem czyszczącym styki. Musiałem go zastąpić innym mikrusem. Teraz działa światełko i alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mpmode

Miałem/mam ten sam problem - nie działało u mnie podswietlenie bagażnika do momentu aż tydzień temu przeczytałem ten post i skombiinowałem WD40 przyleciałem w sobote rano do auta w celu rozbiórki i psiknięcia.. Podniosłem klape a on świeci.. ręce opadły.. ale teraz czekam do jutra bo zauważyłem że zdarzają mu się chwile "nieświecenia" więc zobaczymy jak sobie psikanie WD-em poradzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mpmode - nie czekaj aż ci przestanie znowu świecic, bo jeśli masz alarm fabryczny lub tez inny podpięty do zamka (a nie masz tego cypla od alarmu, co jak klape zamykasz, to się chowa), to jeśli KTOŚ akurat od strony bagażnika spróbuje "odwiedzic" twoją furę, to alarm się nie włączy. Nikt do mojego się nie dobierał, ale przetestowałem taki przypadek i jak się lampka nie zapalała to przy uzbrojonym alarmie - nie było żadnych reakcji. Pozdro.... :hurra::cwaniak::hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem problem z lampką w bagażniku (nie świeciła), ale WD_40 załatwiło temat i to nawet na mrozie! Nie trzeba zdejmować całej tapicerki, ja odkręciłem tylko górne wkręty i to wystarczyło, żeby dostać sie do zamka i całego go spryskać, :) i nastała jasność:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest takie proste , ten mikroprzełącznik po przechyleniu w jedną stronę ,daje zwarcie , ale w drugą nie ma czystego zwarcia. Jest rezystancja ok.180 ohmów.

 

Nie wiem czy mam rację, ale ja mam ten sam przypadek, bądź podobny. Jak otworzyłem klapę to się paliło światełko, jak ją zamknąłem to też się paliło ale o połowę słabiej.

 

Naprawa zakończyła się wydłubaniem żarówki, a że nie wiedziałem jak zdemontować lampkę to musiałem ją połamać. Teraz mam ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa zakończyła się wydłubaniem żarówki, a że nie wiedziałem jak zdemontować lampkę to musiałem ją połamać. Teraz mam ciemno.

No to DE FAKTO - masz po problemie :D Ja tak załatwiłem kiedyś lampkę w schowku - zapomniałem odpiąć kostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy mam rację, ale ja mam ten sam przypadek, bądź podobny. Jak otworzyłem klapę to się paliło światełko, jak ją zamknąłem to też się paliło ale o połowę słabiej.

 

Naprawa zakończyła się wydłubaniem żarówki, a że nie wiedziałem jak zdemontować lampkę to musiałem ją połamać. Teraz mam ciemno.

A nie lepiej było sprawdzić zamek na początek? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej było sprawdzić zamek na początek?

Jakoś czasu nie było na to. Działałem objawowo.

 

Przyjdzie wiosna, to nie będę się nudził. Lista rzeczy do zrobienia rośnie.

 

Lampka bagażnika

zaryglowane drzwi

zacięty zamek w klapie

malowanie zderzaka

montaż CB

siłowniki tylnej klapy

alarm

serwis klimy

...

kto wie co jutrzejszy dzień przyniesie

Edytowane przez ziaaiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś czasu nie było na to. Działałem objawowo.

 

Przyjdzie wiosna, to nie będę się nudził. Lista rzeczy do zrobienia rośnie.

 

Lampka bagażnika

zaryglowane drzwi

zacięty zamek w klapie

malowanie zderzaka

montaż CB

siłowniki tylnej klapy

alarm

serwis klimy

...

kto wie co jutrzejszy dzień przyniesie

 

Witam

 

Jak możesz kolego to porób mi zdjęcia w wolnej chwili twojego oświetlenia w bagażniku (miejsca gdzie są lampki i jak wygląda zamek)bo ja w swojej wersji niestety nie mam i zastanawiam sie jak by to doroić i czy da sie zrobić to tak jak jest w oryginale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Jak możesz kolego to porób mi zdjęcia w wolnej chwili twojego oświetlenia w bagażniku (miejsca gdzie są lampki i jak wygląda zamek)bo ja w swojej wersji niestety nie mam i zastanawiam sie jak by to doroić i czy da sie zrobić to tak jak jest w oryginale?

Czego nie masz-lampki? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam po prostu oświetlenia w bagażniku i chciałbym zrobić tak jak jest w oryginale i zastanawiam się czy będzie to kosztowne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności