Skocz do zawartości
marjanko

oświetlenie bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem wszystko i u mnie mikro styk wygląda tak:

mlp3130010_10731.jpg

 

Pytanie czy gdzieś coś takiego dostane ? Napisane jest na nim: helag 048/1 070.767.22.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawijaj to w kiermane i leć pokazać w elektronicznym, nawiń sprzedawcy temat i pokaż, może coś dobierze :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu godzinach walki udało mi się to ogarnąć:) Rozebrałem ten mikrostyczek i wyczyściłem te styki, nie ma tam żadnej elektroniki a jedynie kilka drucików i sprężynka.Wszystko było zasyfione i nie działało:)

Miałem problemy z powtórnym jego montażem ale pomógł klej dwuskładnikowy:)

 

Po rozbiórce wyglądało to tak:

 

p3130005_12752.jpg

 

Teraz po małej przeróbce lampki na led wszystko pięknie śmiga. :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem, myślałem że mam przepaloną żarówkę w bagażniku ale przy wyciąganiu lampki dotknąłem (blaszką przy żarówce) "gołej" blachy i się zapaliła, znajomy powiedział, że muszę mieć gdzieś przerwany przewód od masy, możecie powiedzieć gdzie mógł się przerwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeczytaj dokładnie ten wątek a znajdziesz odpowiedz. U ciebie rowniez cos jest nie tak z mikrostykiem znajdziesz go w zamku tylniej klapy. W paskach jest tak ze to on wlasnie steruje masa. (sterowanie zerem). Oto twoja odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam następujący problem, myślałem że mam przepaloną żarówkę w bagażniku ale przy wyciąganiu lampki dotknąłem (blaszką przy żarówce) "gołej" blachy i się zapaliła, znajomy powiedział, że muszę mieć gdzieś przerwany przewód od masy, możecie powiedzieć gdzie mógł się przerwać

 

Dotknąłeś pewnie blaszką w której cały czas jest + ;) i dlatego się posypało.Teraz zrób tak-sprawdź napięcie na kabelkach zasilających lampkę.Jeżeli niema masy to winny jest mikrostyk w zamku klapy bagażnika.Jak napisał kol.powyżej on steruje zasilaniem-masą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który kabel jest w którym miejscu we wtyczce bo niestety ale mam gniazdko ale bez wtyczki i nie wiem w jakiej kolejności powkładać piny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A ja mam problem w postaci świecenia na komputerze (wyskoczyło podczas jazdy bez otwierania bagażnika) sygnalizacji nie zamkniętej klapy... Czy to krańcówka czy coś innego miał ktoś coś takiego? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krańcówka bo to ona daje sygnał do kompa :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...da się to naprawić jakoś czy trzeba nową krańcówkę?;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy zamek, nie ma krańcówek wymiennych. Albo przejrzeć najpierw co tam dzieje się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten smieszny maly ********k, krancowka czy mikrostyk jak to nazywacie-winowajca braku oswietlenia lampki tylnej w kombi wymienialem jesli o to chodzi. Co prawda troszke roboty jest ale udalo sie. Mikrostyk kosztowal mnie pare zł. Swiatelko swieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...u mnie światło świeci ale świeci też sygnalizacja otwartej klapy na komputerze i w tym sęk..:/ wesołych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wymieniał ktoś czujnik w zamku maski i czy na 1/2 fis jeśli jest sprawny ten czujnik to wyświetla informacje o otwartej masce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy wymieniał ktoś czujnik w zamku maski
wytarczyło poszukać

http://forum.vw-passat.pl/threads/83308-jak-uruchomic-sygnalizacje-otwarcia-pokrywy-silnika

http://forum.vw-passat.pl/threads/15321-Czujnik-maski-mikrowylacznik-jak-jest-zlokalizowany

http://forum.vw-passat.pl/threads/70060-krancowka-maski-ktos-wymienial

 

czy na 1/2 fis jeśli jest sprawny ten czujnik to wyświetla informacje o otwartej masce
chyba powinien no chyba że nie jest aktywowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy wymieniał ktoś czujnik w zamku maski i czy na 1/2 fis jeśli jest sprawny ten czujnik to wyświetla informacje o otwartej masce

 

Nie wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po co ten czujnik????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do alarmu. Po wymianie na full fis od razu pokazuje też otwarta maskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można domniemywać że powinienem mieć alarm bo vw raczej niczego ponad plan nie wkłada do auta ale jak robiłem test syreny vagiem to nie wyła jak sprawdzić czy jest ewentualnie jak aktywować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności