Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

a po co takie kombinacje? podłączasz tak jak to jest w temacie opisane i masz wszystko poukładane i zgodnie z przepisami. po co kombinować, skoro automat do włączania jest w zestawie? piszesz żeby się włączały jak alternator ładuje - przecież jak włączasz zapłon to po to aby uruchomić silnik a wtedy alternator ładuje. może chodzi Ci o to by włączały się dopiero po włączeniu silnika a nie już po stacyjce, ale jak tak się upierasz to po prostu jakiś czasowy opóźniacz musisz wyrzeźbić, co zresztą przy poborze prądu 5~8 wat jest moim zdaniem bez sensu; tyle prądu to bierze jedna żaróweczka oświetlenia wnętrza, ale kombinuj jak lubisz:)

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zrozumieliśmy się, choć właściwie po części Twój post jest ok bo właściwie dobrze sugerujesz żeby podpiąć się pod stacyjkę. Mi jednak najbardziej chodzi o to żeby tak skombinować instalację żeby po włączeniu świateł mijania gasły światła do jazdy dziennej. O to mi właściwie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dziś wysyłka nowych lampek się szykuje? dobrze pamiętam?

 

dobrze pamiętasz :)

Juz spakowane, niecierpliwie czekają i przebierają diodami ;)

Jutro powinny dotrzeć.

 

---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:40 ----------

 

Mi jednak najbardziej chodzi o to żeby tak skombinować instalację żeby po włączeniu świateł mijania gasły światła do jazdy dziennej. O to mi właściwie chodzi.

 

Każdy porządny zestaw posiada tzw. control box, czyli właśnie takie urządzenie, które pozwoli na wyłączenie świateł dziennych po włączeniu innych.

zapraszam http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=98485

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi jednak najbardziej chodzi o to żeby tak skombinować instalację żeby po włączeniu świateł mijania gasły światła do jazdy dziennej. O to mi właściwie chodzi.

dokładnie tak się będzie działo gdy podłączysz zestaw tak jak opisane w pierwszym poście tego tematu i żaden diagnosta nie ma się wówczas czego czepić, choćby chciał.

 

---------- Post added at 13:34 ---------- Previous post was at 13:33 ----------

 

Jutro powinny dotrzeć.

pieknści :D czekam zniecierpliwiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i i lampki zamontowane, teraz w dzień świecę ledami :D

montaż poszedł niemalże bezproblemowo, co niewątpliwie zawdzięczam również autorowi tematu - dzięki Charakterek. Model 501 rzeczywiście fajnie pasuje ale, w wersji sprzed liftu nieco rozpycha kratki przez co lepiej się tam trzymają.

ps. dzięki Piter za naprawdę ekspresową wysyłkę - wysłane w poniedziałek, we wtorek rano już były u mnie :)

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i i lampki zamontowane, teraz w dzień świecę ledami :D

montaż poszedł niemalże bezproblemowo, co niewątpliwie zawdzięczam również autorowi tematu - dzięki Charakterek. Model 501 rzeczywiście fajnie pasuje ale, w wersji sprzed liftu nieco rozpycha kratki przez co lepiej się tam trzymają.

ps. dzięki Piter za naprawdę ekspresową wysyłkę - wysłane w poniedziałek, we wtorek rano już były u mnie :)

pozdrawiam.

Wrzuc zdjecia jak swieca w dzien i wieczorem.

Mocne te ledy sa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to świecą wystarczająco mocno. Specjalnie ojca wsadziłem za kółko żeby odjechał na kilkaset metrów bo chciałem zobaczyć jak to z daleka wygląda. Jestem zadowolony tym co zobaczyłem :).

na szybko pstryknięte fotki;

 

DSC00379.jpg

DSC00377.jpg

DSC00379.jpg

DSC00377.jpg

Edytowane przez melo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. dzięki Piter za naprawdę ekspresową wysyłkę - wysłane w poniedziałek, we wtorek rano już były u mnie

pozdrawiam.

Cała przyjemność po naszej stronie. :)

Cieszy nas Twoje zadowolenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję za komplecik. Lekkie perypetie z kurierem, ale poza tym super.

Światełka już świecą, dziękuję,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lekkie perypetie z kurierem
A mógłbyś mi napisać jakie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lekkie perypetie z kurierem, ale poza tym super.

Na to niestety wpływu nie mamy, ale wszelkie uwagi chętnie przyjmiemy i przekażemy do centrali firmy kurierskiej.

Tak czy siak, cieszymy się, że wszystko już jest na swoim miejscu i działa jak należy :)

Pozdrawiamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czy siak, cieszymy się, że wszystko już jest na swoim miejscu i działa jak należy

niestety ale właśnie wczoraj pierwszy raz od montażu solidnie popadał deszcz i dziś rano okazało się że jedno światło zaparowało od wewnątrz. niestety producent / importer nie dotrzymał słowa o poprawie jakości. Jako że wklejone światła w kratce, jednak dostęp do nich jest wystarczający by potraktować je silikonem, co też zamierzam uczynić gdy tylko wyschnie ta para.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy tylko wyschnie ta para.

Obawiam sięże ona sama nie wyschnie znam to z autopsji

Te lampki to totalna porażka i w dodatku za taką kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę myślisz że to samo nie wyschnie?:zeco to faktycznie lipa, bo rozklejać to raczej nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naprawdę myślisz że to samo nie wyschnie?

Ja jeżdziłem z takim zaparowanym około miesiąca z nadzieją że wyschnie no niestety nie wyschło powiem więcej nawet odbłyśnik zaczoł kwitnąć na zielono

Nawet jak rozkleiłem i przemyłem środek spirem to po sklejeniu i wizycie na myjni znowu zaparowały

Ja osobiście jestem rozczarowany tymi lampkami i mam żal do Pitera jak i Izi że taki szajs oferowali na forum pomijam fakt ceny człowiek płaci bo ufa że jak na forum to musi być malyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przejechałem ponad 1700km w drodze z PL do UK i ani trochę nie zeszło, a pomału nie jechałem-samo nie odparuje, nie ma opcji. I jeśli nie chcesz zwracać, to najlepiej od razu rozkleić, wysuszyć i skleić porządnie, a ten który nie jest zaparowany to go poprawić bez rozklejania. Najrozsądniej to było by oddać, bo mało w końcu nie kosztowały, tylko, że znam ten ból-kupiłeś, zamontowałeś i demontuj to teraz i bujaj się z dziurami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety ale właśnie wczoraj pierwszy raz od montażu solidnie popadał deszcz i dziś rano okazało się że jedno światło zaparowało od wewnątrz. niestety producent / importer nie dotrzymał słowa o poprawie jakości.

Bardzo dobrze, że o tym piszesz,bo na pewno porozmawiamy o tym z dostawcą i już widzę, że musimy zrezygnować ze sprzedaży tego jednego modelu.

Z innymi modelami takich problemów nie ma...

Tak czy siak, przepraszam, nie zrobilismy tego specjalnie.

Melo, może spakuj lampki i je nam wyślij, odeślemy je do producenta, żeby je naprawił, albo wymienił.

Ja osobiście jestem rozczarowany tymi lampkami i mam żal do Pitera jak i Izi że taki szajs oferowali na forum

Marcin już o tym rozmawialiśmy, na początku sprzedawaliśmy te lampki i wszystko było w porządku, producent zapewnił nas, że wszystko jest z nimi w porządku, więc je sprzedawaliśmy, później byliśmy zapewniani, że to chyba tylko nam się zdarza tyle reklamacji, ale widząc choćby po Particku nie tylko u nas, bo Patrick akurat kupił bezpośrednio w Zabrzu.

Tak czy siak, jeśli klienci mają być niezadowoleni, to musimy wycofać ze sprzedaży ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos lampek 501 to jest dziwna sprawa, dlaczego jedne parują a inne nie.

Ja założyłem u siebie,nic nie kleiłem i jest git. Samochód myję tylko na myjni bezdotykowej, pod ciśnieniem, żadna lampka nie zaparowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos lampek 501 to jest dziwna sprawa, dlaczego jedne parują a inne nie.

Ja założyłem u siebie,nic nie kleiłem i jest git. Samochód myję tylko na myjni bezdotykowej, pod ciśnieniem, żadna lampka nie zaparowała.

Zależy który chińczyk składał ;) A tak poważnie to właśnie ciekawym jest to, że jedne parują a inne nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U charakterka nie parują, u wielu innych też nie ale niestety nikt nie jest w stanie stwierdzić, czym to jest spowodowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności