Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

---------- Post added at 12:39 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

 

Nie światła dzienne jak sama nazwa mówi to sa światła na których jeździ się w dzień. Czyli nie po włączeniu zapłonu, a po włączeniu świateł postojowych w celu oszczędności żarnika xenonowego. W momencie przełączenia na światła mijania (czyt. na xenon) te światła się wyłączają. Przynajmniej tak to powinno być podpięte. I takie jest założenie tych świateł.

 

 

Witam mi coś w tej wypowiedzi nie pasuje bo czytałem że nie muszą być włączone światła postojowe,wystarczy po zapłonie i dopiero załączenia świateł postojowych mają zgasnąć światła dzienne.

Edytowane przez Vittoriok
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mi coś w tej wypowiedzi nie pasuje bo czytałem że nie muszą być włączone światła postojowe,wystarczy po zapłonie i dopiero załączenia świateł postojowych mają zgasnąć światła dzienne.

 

Poczytaj proszę cały topic - potem dopiero pisz takie rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem pewien na 100% ale tu pisze na ten temat :

http://www.bestlook.com.pl/

http://moto.pl/MotoPL/1,90109,8398309,Swiatla_do_jazdy_dziennej___z_przodu_tak__z_tylu_nie.html

więc muszą być zapalone światła postojowe ??

Edytowane przez Vittoriok
dopis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie jestem pewien na 100% ale tu pisze na ten temat :

http://www.bestlook.com.pl/

http://moto.pl/MotoPL/1,90109,839830..._tylu_nie.html

więc muszą być zapalone światła postojowe ??

 

Kolego jeszcze raz Cię proszę.

 

POCZYTAJ CAŁY WĄTEK!!! I będziesz wszystko wiedział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku jak zwykle pełen profesjonalizm i niezbędna pomoc dla laików takich jak ja.

Oczywiście też zakup 501-nek

 

 

pozdrawiam !!!

Edytowane przez jumbol69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie chodzi o wypowiedź którą napisał @Izia ,jak podłączał Jacek nic o tym nie pisałem więc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie chodzi o wypowiedź którą napisał @Izia ,jak podłączał Jacek nic o tym nie pisałem więc ...

 

Izia napisała jak jest u nas założone.

Generalnie to chodzi o to, że lepiej założyć tak, żeby świeciły sie też z tyłu światła, prądu będzie potrzebowało to niewiele więcej a przynajmniej nadgorliwi kierowcy jadący z tyłu nie będą mrugać, żeby włączyć światła (uwierzcie, jest takich wielu).

Chyba, że tak jak Charry napisał, auto jest z datą pierwszej rejestracji od 2009 roku.

Wtedy już powinno być podłączone po zapłonie bez tylnych świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie to chodzi o to, że lepiej założyć tak, żeby świeciły sie też z tyłu światła, prądu będzie potrzebowało to niewiele więcej

 

Piotruś - u Was - tak. Ale w FL palą się 4 żarówki w każdej lampie, a to nie licząc rejestracji i kokpitu to 40 W na same lampy tylne dodatkowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to 40 W na same lampy tylne dodatkowo

detale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem we wcześniejszych postach, zamówiłem dla ojca DRL'ki Philipsa (najmniejszy, 4-ledowy model). Przymierzyłem do kratki w passacie, więc wrzucam kilka fotek. Przymiarka była bez żadnego podcinania, możliwe że przy finalnym montażu trzeba będzie delikatnie podciąć aby przysunąć lamkę w lewo lub prawo. Na wysokość kratki mieści się idealnie. Co do wykonania to jest świetne, bardzo dokładne. Ramki montażowe, obudowy lampek oraz obudowa modułu sterującego są metalowe. Lampki można też zamontować bez metalowych zatrzasków, z tyłu obudowy są dwa gwintowane otwory M5.

 

Co do podłączenia to mamy 3 kable: +, masa oraz + po światłach, tak więc podejrzewam, że moduł wykrywa wzbudzenie alternatora i dopiero wtedy załącza lampki.

 

Wrzucam link do fotek:

http://img195.imageshack.us/g/img8328z.jpg/

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tak zapytam z ciekawości ile one kosztują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że tak zapytam z ciekawości ile one kosztują?

ok. 220 PLN na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok. 220 PLN na allegro.

ładne, kwestia gustu myślę, jednym się podobają dłuższe, innym węższe ale jednak sporo się płaci za napis PHILIPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednym się podobają dłuższe, innym węższe

A jeszcze innym okrągłe. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze innym okrągłe.

dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek_Basia

Proszę o pomoc przy wymianie żarówki oświetlającej tablicę rejestracyjną. Muszę to zrobić sam. Żona mi poleciła!:glaszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc przy wymianie żarówki oświetlającej tablicę rejestracyjną. Muszę to zrobić sam. Żona mi poleciła!:glaszcze
tę żarówkę masz w obudowie która przykręcona jest na 2 wkręty w osłonie z przezroczystego plastiku wykręcasz je i wyjmujesz klosz i wymieniasz żarówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego kupujecie droższe światła do jazdy dziennej z "automatem" jak potrzeba np vertex 624 bo mamy w Passatach już możliwość bo we włączniku jest pin o opisie TLF wystarczy podpiąć + pod ten pin i wszystko gra jest to nawet opisane na forum a najtańsza światła u IZI kosztują coś 95pln a znalazłem właśnie Vertex 624 za 69pln czekam na dobrą pogodę i się zabieram do pracy Trzeba panowie szukać oszczędności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem dlaczego kupujecie droższe światła do jazdy dziennej z "automatem" jak potrzeba np vertex 624 bo mamy w Passatach już możliwość bo we włączniku jest pin o opisie TLF wystarczy podpiąć + pod ten pin i wszystko gra jest to nawet opisane na forum a najtańsza światła u IZI kosztują coś 95pln a znalazłem właśnie Vertex 624 za 69pln czekam na dobrą pogodę i się zabieram do pracy Trzeba panowie szukać oszczędności

 

TZN?

Ten pin nazywa się TFL.

wcznikpu4.jpg

http://img48.imageshack.us/img48/9787/wcznikpu4.jpg

Twierdzisz ze na tym pinie po włączeniu świateł brakuje napięcia?

Nie każdy potrafi rozkopać pół auta aby podłączyć światła DRL .I właśnie dla nich jest opcja droższa o koszt dobrej flachy czyli lampki z wbudowanym automatem .

 

Sprawdź czy te Twoje lampki będą miały homologację .

Edytowane przez pawel1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności