Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Bez ingerencji w instalację nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty myk z zaciskiem W alternatora da radę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej napisać? :)

 

Zaciąganie ręcznego nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , mam pytanie czy da się podpiąć zasilanie świateł dziennych pod alternator, bo tak sobie myślę że gdy przekręcę zapłon to nie byłoby prądu na światłach a dopiero zapaliły by śię po podaniu prądu przez alternator , czy mógłby ktoś potwierdzić poją tezę i podać jaki to kabelek z alternatora się nadaje AUTO TO PASSAT B 5 1.9 TDI ,pozdrawiam

 

Podepnij pod wtyczkę 1 plus od świateł dziennych. Na dole masz zdjęcie o którą mi wtyczkę chodzi. Sprawdź sobie który kabelek to + i pod niego się wepnij.Tylko + sprawdzaj pod odpalonym samochodem bo wtedy masz tam napięcie, przy zgaszonym nie ma :)

113741171_4_644x461_alternator-18t-150km-apu-vw-passat-b5-audi-a4-audi-a6-motoryzacja_rev001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy da radę wymienić 1 diodę diodę w nssc 523 bo mi po 1/5 roku padła jedna w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danyo1

 

chcę właśnie kupić te 523 HP, mógłbyś powiedzieć czy trzeba mocno rzeźbić zderzak i przede wszystkim czy trzeba go zdejmować? chciałbym tego uniknąć na mrozie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma tak źle ja bez zdejmowania zderzaka to zrobiłem bez najmniejszego problemu tylko trzeba się dobrze przyłożyć a światełka się rewelacyjnie prezentują tylko minęło 1,5 roku od kąd je założyłem i spaliła się jedna dioda muszę teraz coś wykombinować rozebrać i wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spaliła się jedna dioda muszę teraz coś wykombinować rozebrać i wymienić
A co tu kombinowac? Od czego masz gwarancje 2 letnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancja jest 12 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzucę swoje trzy grosze w temacie NSSC 523 HP.

W zestawie kupionym od Izi mam 4 przewody: czerwony (+), czarny (masa), żółty i brązowy. Dzięki lekturze forum poodkręcałem te torxy, zdjąłem obudowę bezpieczników i kolumny, ale ponieważ za cholerę dolna obudowa kolumny nie chciała "zleźć", wyjąłem kostkę od przełącznika świateł i podłączyłem czerwony pod TFL, reszta kabli nas nie interesuje, LEDy świecą pięknie, teraz pozostaje zająć się zderzakiem.

Edytowane przez remar
sprecyzowanie myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem moduł do świateł dziennych i muszę się podłaczyć pod kabelek od ręcznego przy liczniku. A więc problem polega na tym że muszę sie podłączyć pod wtyczkę zieloną do której niema dostępu, więc pytam czy do wyjęcia licznika trzeba zdejmować kierownicę? Jest jeszcze inne wyjście dostać się do ręcznego ale trzeba demontować tunel środkowy. I nie wiem co gorsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem dlaczego kupujecie droższe światła do jazdy dziennej z "automatem" jak potrzeba np vertex 624 bo mamy w Passatach już możliwość bo we włączniku jest pin o opisie TLF wystarczy podpiąć + pod ten pin i wszystko gra jest to nawet opisane na forum a najtańsza światła u IZI kosztują coś 95pln a znalazłem właśnie Vertex 624 za 69pln czekam na dobrą pogodę i się zabieram do pracy Trzeba panowie szukać oszczędności

 

No i chyba ja trafiłem na HIńską podróbkę bo moje ledy posiadają tylko 2 kable na wyjściu czyli + czerwony i - czarny, nie posiadam do nich żadnego AUTOMATU który by je wyłączał i włączał.

Czytałem ten post 10 stron i nie znalazłem nic co by mnie interesowało, a mianowicie:

Chciałbym je podłączyć, tak, aby mi się paliły ciągle do momentu, aż włączę światła mijania, czyli po zapłonie i również z pozycjami, gdyż przepisy pozwalają na to a byłby lepszy efekt, gdyż mam też w postojówkach ledy powkładane.

 

W w/w poście Krzysiek napisał, że jest możliwość podłaczenia ich bez automau, ale nawet moja Hińszczynza zadziała również?

Mam wciągnięte wszystko do środka i zrobiony właczony switch, ale często dzieję się tak, że zapominam o nich i np po powrocie ze sklepu zauważam, że oświetlają parking ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem ja i pisało wielu: podłączasz czerwony pod TFL we włączniku świateł i wszystko działa, jak należy.

Moje dodatkowo gasną w momencie uruchamiania silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahaaa, no spoko dzięki w takim bądź razie, a niema możliwości tak ich podłaczenia żeby paliły się do momentu, aż nie włączę świateł mijania lub drogowych czyli aby paliły się dalej z postojówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby jest ale to byś musiał mieć ledy z funkcja przygasania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w modelu 523 jest taka możliwość - dodatkowy moduł, Izia pytała jakie chcę: czy z tą funkcją czy bez, ja wybrałem bez, bo nie chciało mi się wyciągać postojówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy z tą funkcją czy bez, ja wybrałem bez, bo nie chciało mi się wyciągać postojówek.
Wg diagnosty nie trzeba demontowac postojowek, gdyz przepisy nie zabraniaja ich dowolnej ilosci. Wystarczy, ze wszystkie lampy maja odpowiednie homologacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki:

czy można włączyć na stałe (po włączeniu zapłonu) podświetlenie zegarów w B5 FL?

wiem, że gdzieś to było, może nawet w tym wątku, ale za "chiny ludowe" nie mogę odnaleźć, z tego co pamiętam odpowiedzialny za oświetlenie jest chyba PIN 20...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności