Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Ten plus z alternatora jest za słaby aby zasilił cokolwiek ,jest tylko potrzebny do załączenia cewki w przekaźniku która puści plus na lampki .Plus dajesz po stacyjce.
Doszedlem do wniosku, ze najprosciej to zamontowac w kabinie pstryczek do odlaczania zasilania lampek, ktory bede wykorzystywal przy zabawach z VAGiem oraz w razie potrzeby na wlaczonym silniku. To rozwiazanie bedzie zdecydowanie lepsze niz dodatkowy przekaznik, gdzie dodatkowo trzeba kombinowac z przewodami, by go podlaczyc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję skandynawską po lifcie i u mnie po włączeniu zapłonu zapalają się światła mijania, tylne i podświetlenie tablicy.

Chciałbym podłączyc LEDy do jazdy dziennej w taki sposob zeby po odpaleniu silnika świeciły tylko LEDy, po przekręceniu włącznika świateł na mijania LEDy gasną/ew świecą tylko ringi w nich (model NSSC 510L).

Ktoś orientuję się czy to wykonalne, jak to wszystko podłączyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś pierwszy post tego tematu?? Podłączenie LED-ów jest tam jasno opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czytałeś pierwszy post tego tematu?? Podłączenie LED-ów jest tam jasno opisane.

 

Doprecyzuje: Chodzi mi o że aktualnie zapalają się światła mijania po przekręceniu zapłonu, przełącznik od świateł w pozycji "0", zastanawiam się jak zamiast tego podłaczyc LEDy.

Innymi słowy czy nie będą się palic i jedne i drugie? W jaki sposób w wersji skandynawskiej jest to podłączone, przez wtyk dla świateł dziennych czy jest jakiś automat/moduł który tym steruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko informacyjnie gdyż minęły już cztery lata odkąd mam światła DRL. Światła spisują się nadal jak w dniu zakupu. Nie parują, nie przeciekają, świecą pełną mocą i wszystkimi diodami - generalnie 4 lata bezproblemowego użytkowania mają już za sobą (nic nie wskazuje też aby miały dość). Tak więc z czystym sumieniem polecam model 4-ledowy model Philipsa jeżeli ktoś chce założyć i mieć spokój.

 

http://naforum.zapodaj.net/images/8ae2071baf19.jpg

http://naforum.zapodaj.net/images/de54f1b62748.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie nie związane z tym postem ale jednak . Co może być przyczyną znikania płynu chłodniczego z układu , dodam że znalazłem wyciek który usunąłem a mimo to i tak po przejechaniu około 150 km znowu zapaliła mi się kontrolka od wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tym samym walczyłem przez dwa lata aż wreszcie zdjąłem głowice wymiana uszczelki ,szlif głowicy(to była jej wina -krzywa)i auto juz półtora roku jak nowe.

Polecam sprawdzic czy nie ma bąbli powiertza w zbiorniku wyrównawczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jaki jest tego koszt ? orientacyjnie nie musi być dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A idźcie do innego tematu ?

A co do umiejscowienia światełek, a może w linii prostej ale w czarnej listwie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł nawet o tym nie pomyślałem :)

 

20150724_205047g.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoluś nie bym dziur nie robil tylko kupil modul swiatel dziennych na dlugich i masz dzienne:) ja takie cos kupilem i elegancko swieca do tego mam rozne bajery np po zamknieciu oswietlaja mi droge na 60sek czy otwieraniu tak samo swieca na 30% i elegancko zrobione ze gdy wlaczaja sie to stopionio jak i wylaczaja. i jest jeszcze innych ale wszystkiego nie podlaczylem:) a montaz 15min:) koszt tego cacka to 120zl+przesylka9zł dziury porobisz jeszcze jedna skosisz i bedzie krzywo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo chciałem dodać w temacie co Karol

Modul dziennych to najlepsze i najbardziej zbliżone do orginalu rozwiazanie niż jak jakies ledy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do zdania dwóch przedmówców. Dziury zepsują zderzak na zawsze a pamiętajmy że z jakością tych świateł / diod bywa różnie. Niby markowe ale potrafią być nieszczelne i parować od środka co znacznie skróci ich żywot. Jedyny ich plus jaki dostrzegam to taki że chyba ich złodzieje nie "wydłubią" jak moich zamontowanych niegdyś w kratkach na dole. Teraz mam właśnie moduł przy standardowych żarówkach i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol ok dzięki znalazłem :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Faktycznie bardzo fajne rozwiązanie oglądałem , i faktycznie kosztuje 119zł na allegro .

Podłączenie na filmikach proste i można podłączyć czujnik zmierzchu .

Edytowane przez Łoluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A policja lub diagnosta się nie przyczepi do tych dziennych z drogowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A policja lub diagnosta się nie przyczepi do tych dziennych z drogowych?
Moze, bo nie ma homologacji. Tak samo jest z dolnymi halogenami. Nie sa przystosowane do jazdy dziennej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec po to producent juz odrazu montuje teraz to i inne dodatki jeszcze a kiedys samemu trzeba było wpaść i zalorzyc wlacznik ;)

Ale pierwsza myśl była by nie pana diagnoste robić w ciula ;)

Ale na rybach - nocka - zimno - grzejemy auto to by nas nie było widac i rybek nie budzić ;)

To taki przykład bo wcale nie wedkuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności