Skocz do zawartości
kobylak2206

Co sądzicie o tym podświetleniu?

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku: SORRY ZA OFFTOP.. po prostu nie chciałem nikomu syfu robić w jego temacie a chodzi mi wyłącznie o opinie na ten temat.

 

Ostatnio wspomniałem że planuję podświetlenie licznika w moim B4 na czerwono.. i do tego neonem... Nie spełniło to do końca moich oczekiwań ale po dodaniu filtra z matrycy starego laptopa wyszło jako tako.

W planie jest jeszcze zmiana wyglądu tarcz- niewielkie zmiany (napewno nie białe tarcze)

 

Czekam na wasze opinie i pomysły bo moim zdaniem jeszcze czegoś brakuje.

Czerwone to neon niebieskie to diody

 

Jakość fotek też nie jest szałowa bo to tylko 5mega z telefonu.

P150111_16.060001.jpg

P150111_16.060002.jpg

P150111_16.080001.jpg

P150111_16.260001.jpg

P150111_16.260002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę Ci powodzenia w jeździe nocą. Światło będzie Cię rozpraszało a z czasem zmęczy Ci wzrok. Moim zdaniem to nic ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia są słabej jakości dlatego tak Ci się wydaje.. światło mogę osłabić kolejną warstwą filtra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to nic ciekawego

Nie chciałem być pierwszy ale też tak myślę ...

Jak już modzić to lepiej wstawić full wypas liczniki a jeszcze lepiej to wykorzystać puste kontrolki na np. rezerwę paliwa, kontrolkę halogenów-alarmu-i co tam jeszcze dusza zapragnie...a co do podświetlana to jak już sam zegarek na inny kolor można by zmienić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklej fotę jak wyglądają te diody bo ładną powierzchnię oświetlają . ja jestem za zielonym lub białym podświetleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diody są najzwyklejsze kupione w sklepie elektronicznym, do tego warstwa filtra matowego z matrycy laptopa i warstwa jakiegoś innego tworzywa również z matrycy. wszystko jest dzięki temu rozproszone

 

---------- Post added at 18:45 ---------- Previous post was at 18:39 ----------

 

Jak już modzić to lepiej wstawić full wypas liczniki a jeszcze lepiej to wykorzystać puste kontrolki na np. rezerwę paliwa, kontrolkę halogenów-alarmu-i co tam jeszcze dusza zapragnie.

 

planuję zrobić poziom gazu na wskaźniku paliwa. po przejściu na gaz ma pokazywać poziom gazu.. muszę tylko przemierzyć parametry pływaka w zbiorniku PB i LPG, kontrolki- ciekawy pomysł- napewno sprubuję,

a co do licznika to mam dostępny ful elektronik ale z b3 i z inną skalą, i licznik który jest na zdjęciach czyli identyczny jak ten w autku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tych fotek, widzę że ori zielone podświetlenie broni się bez problemu, może to wina jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tych fotek, widzę że ori zielone podświetlenie broni się bez problemu, może to wina jakości.

neon zawiódł mnie na maxa.. źle świeci i nie równo i kolor za mało czerwony (podoba mi się bardzo czerwone podświetlenie w audi80 b3 mojego ojca)... a diody jak to diody równo podświetlone ale muszę przyznać że za jasno.. teraz już jest ciemno i przekonałem się o tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za niebieskim :)

sam tak mam...

czerwony jest dobry ale do bur..lu:)

 

Wskazówki można by pomalować żeby się wyróżniały (zobacz u mnie)

Edytowane przez Alex360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wskazówek to masz rację... super wyglądają... ale reszta to troszkę za bardzo "oczojebliwa"... za jasno w nocy.. a diody nie dają się regulować ściemniaczem od standardowego podświetlenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do wskazówek to masz rację... super wyglądają... ale reszta to troszkę za bardzo "oczojebliwa"... za jasno w nocy.. a diody nie dają się regulować ściemniaczem od standardowego podświetlenia.

dziwne bo ja mam diode w przełączniku świateł i się reguluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo indiglo jest zajeb...ste ale cenowo nie dla każdego osiągalne

 

Odkładaj i rób coś co ma sens a nie imitację jak wkleisz tu fotke ze swojego auta z indiglo to wszyscy będą szczać komentując a diody zwłąszcza niebieskie to już nie wiocha a obora, jeszcze kilka lat i pojmiesz że nie warto oszczędzać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

indiglo jest spoko... ale nie do końca mi o to chodzi... wygląd standardowy jest najlepszy.. jedynie kolor bym zmienił podświetlenia...

 

koszty... raczej to nie problem...

 

diode mam w podświetleniu dźwigni zmiany biegów.. żarówka się przyciemniała.. dioda nie... albo ja tego nie zauważam..

 

PODSUMOWUJĄC

podświetlenie zostanie standardowe... teraz w pokoju jest już ciemno i widać że zbyt oczojebliwe te podświetlenie... DZIĘKUJE wszystkim za opinie i wybicie mi tego z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone to poracha, niebieskie ... lepiej, ale za jasno. Ja u siebie w liczniku wyciągnąłem filtr i fabryczne żaróweczki, w miejsce żaróweczek włożyłem niebieskie diody z alledrogo (p&p), i jestem zadowolony. Nie ma porównania do indiglo, ale jest inaczej ;) Na diodach mam też zrobione oświetlenie pokręteł nawiewu i przełączniki, i jasność się pokrętłem reguluje (w mniejszym zakresie niż żaróweczki, ale :ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wstawiłem zamiast 3 żarówek nad zegarami listwe obsadzoną diodami led. (Silikonowa laska z wtopionymi ledami) Koszt około 20zł i one od razu są na 12V. Efekt mniej więcej jak na fotkce nr 1, tylko słaba jakośc twej foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w mniejszym zakresie niż żaróweczki

być może dlatego nie zauważalne w moim przypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w b3 miałem zrobione na czerwono podświetlenie licznika:) Robiłem sam do tego zamontowałem alu ramki na zegary co dało z połączeniem czerwonego koloru super efekt:ok:

W warsztacie w dziale b3 jest opisane wszystko co i jak zrobiłem pod nickiem camell990;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwony fajnie wygląda i nie razi nawet.

ja mam na niebiesko, wcale mnie nie razi i wygląda tak:

IMG_4723.JPG

IMG_4724.JPG

IMG_4725.JPG

IMG_4726.JPG

IMG_4727.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności