Skocz do zawartości
MłodyWilk22

wymiana sprzęgła + weryfikacja stanu dwumasy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieje się to jak odpalam auto na sprzęgle, obojętne na jakim biegu. Jak by sprzęgło się załanczało lekkie puknięcie i potem już tego nie ma. Jeżeli dwumasa by dawała o sobie znać było by to chyba za każdym wciśnieciem sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I auto odmowiło posłuszeństwa. Przy puszczaniu sprzegłasłychaćlekkie puknięcie, a auto nie rusza. Predkość na desce rośnie. Czy to może dwumasa sie skaczyła?? Płyn od wspomagania jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej się przegub któryś rozsypał (wewnętrzny). Otwórz maskę i zobacz od góry czy po wrzuceniu biegu i puszczeniu sprzęgła, któraś z flanszy wychodzących ze skrzyni się kręci a przegub z półośką stoi w miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prędzej się przegub któryś rozsypał (wewnętrzny). Otwórz maskę i zobacz od góry czy po wrzuceniu biegu i puszczeniu sprzęgła, któraś z flanszy wychodzących ze skrzyni się kręci a przegub z półośką stoi w miejscu ;)

 

Wątpie żeby dwa przeguba naraz sie rozsypały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie pisze ze oba sie rozsypaly. Auto jest wyposazone w cos takiego jak mechanizm roznicowy, wiec jesli przegub sie rozsypal to auto bedzie stalo w miejscu i bedzie krecilo flansza po stronie urwanego przegubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKi błędne moje rozumowanie :) Musze luknąć w kanale co tam się dzieje bo przyznam się szczerze, że przez jakieś pół roku jeżdziłem z rowaloną mażetą :( nie chciało mi się zmieniać. Przy okazji zmiany sprzęgłą wymieniłem dwie, ale chyba już za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sobie juz odpowiedziales na pytanie

 

poprostu przegub powiedzial papa

 

cale szczescie ze to ogolnie nie duzy koszt i roboty na 2 godz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo niedzieli wskoczyłem do kanału bo auto potrzebne. Faktycznie przegub odmówił posłuszeństwa, ale jak się okazało to zawleczka (zabezpieczenie) się uszkodziło. Krótko pisząc przegub się wypiął. Zawleczka wymieniona na nową, przegub wyczyszczony, nasmarowany, auto jeździ :) Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przegub wyczyszczony, nasmarowany, auto jeździ

i nowa guma na to mam nadzieję?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest orientacyjny koszt wymiany sprzęgła i dwumasy w B5 1.9 TDI (AVB). Słyszałem, że to jakieś 3.000 zł.

Z objawów bardzo nic nie ma, poza "krótkim" zakresem brania sprzęgła i trudnością z ruszaniem na pierwszym biegu (bardzo trudno zmieścić się w tym wąskim zakresie "brania" sprzęgła, żeby nie szarpnęło).

Sprzęgło i dwumasa od nowości, przebieg 260.000 zweryfikowany. Szukam czegoś mocnego, bo sprzęt ma chipa na 140 km. Cos konkretnego polecacie? Warto przy tym przebiegu brać się za wymianę jeśli objawy takie jak w/w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 3-4 lata temu 2400zł (części + mechanik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest orientacyjny koszt wymiany sprzęgła i dwumasy w B5 1.9 TDI (AVB). Słyszałem, że to jakieś 3.000 zł.

Z objawów bardzo nic nie ma, poza "krótkim" zakresem brania sprzęgła i trudnością z ruszaniem na pierwszym biegu (bardzo trudno zmieścić się w tym wąskim zakresie "brania" sprzęgła, żeby nie szarpnęło).

Sprzęgło i dwumasa od nowości, przebieg 260.000 zweryfikowany. Szukam czegoś mocnego, bo sprzęt ma chipa na 140 km. Cos konkretnego polecacie? Warto przy tym przebiegu brać się za wymianę jeśli objawy takie jak w/w?

 

1450zł graty +300zł robota+ 90zł uszczelniacz i sprzęgło z dwumasą Grzegorz nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego jeszcze łożysko igiełkowe na wale warto wymienić, ostatnio trafiam wszystkie co rozbieramy to uszkodzone:) koszt ok 20 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest orientacyjny koszt wymiany sprzęgła i dwumasy w B5 1.9 TDI (AVB). Słyszałem, że to jakieś 3.000 zł.

Z objawów bardzo nic nie ma, poza "krótkim" zakresem brania sprzęgła i trudnością z ruszaniem na pierwszym biegu (bardzo trudno zmieścić się w tym wąskim zakresie "brania" sprzęgła, żeby nie szarpnęło).

Sprzęgło i dwumasa od nowości, przebieg 260.000 zweryfikowany. Szukam czegoś mocnego, bo sprzęt ma chipa na 140 km. Cos konkretnego polecacie? Warto przy tym przebiegu brać się za wymianę jeśli objawy takie jak w/w?

 

Widzę że jesteś z lublina, atakuj Darona, jest z poniatowej ogarnia dobrze sprzęgła za mega dobre pieniądze.

Ja u niego robiłem bo nowe sprzęgło (po ok. 6tys km) przestawało robić i teraz jest idealnie

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

posiadam passata b5 1.9 TDI 2005 rok silnik AVB, był to automat, obecnie posiada manualną skrzynię 5 biegową symbol DHF 0590.

Dwumas zaczyna się odzywać i czasami sprzęgło lekko ślizgnie dlatego też chciałbym kupić części.

 

Oryginalnie silnik AVB powinien posiadać skrzynię 5 biegową symbol EEW ? i czy sprzęgło które chciałbym kupić SACHS 2289 000 041

będzie pasować do obecnego zestawu czyli AVB + DHF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
90zł uszczelniacz

 

o tym mechanik pamięta czy to jest po prostu od razu w zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam prośbę,

 

niech ktoś poradzi czy do silnika AVB i skrzyni DHF będzie pasować to sprzęgło Sachs 2289 000 041

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek nie będzie pasować, przecie to zupełnie do innego autka

 

2294 002 156

 

to nr do Ciebie.

W razie czego dzwoń pisz pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są tak w ogóle zalecenia producenta odnośnie wymiany sprzęgła/dwumasy w dieslu B5? Wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie.

Może chodzi ci o to czy wymienia się 2mas ze sprzęgłem.

 

Jeśli tak. to nie.

 

W zależności w jakim stanie jest 2mas.

ale na ogół ludzie wymieniają komplet.

Ja wymieniłem samo sprzęgło tarcz-docisk-łożysko bo 2mas jeszcze był spoko.

Ale to można stwierdzić dop. po wyjęciu skrzyni.

Na razie odpukać śmiga jedno i drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności