Skocz do zawartości
Tracer

Centralny działa ale drzwi się nie otwierają???

Rekomendowane odpowiedzi

W następnym tygodniu to sprawdzę, ale teraz mam następne pytanie czemu alarm mi się nie uzbraja? Dioda wo gole się nie pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sie nie uzbraja bo nie ma zadnego sygnalu przez kable od modulu

 

---------- Dodano o 02:33 ---------- Poprzednia wiadomość o 02:27 ----------

 

Jeszcze do tego aby bylo wszystko zrobione poprawcie w tylnych drzwiach prawych i lewych styki na kostkach pod guma ktora idze od karoserii do drzwi

 

---------- Dodano o 02:34 ---------- Poprzednia wiadomość o 02:33 ----------

 

Przez zasniedziale styki w tych kostkach moze nie dzialac szyba, pokazywac sie bedzie blad silownika zamka itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się do tego wszystkiego, po wyciągnięciu fotela i podłożenia czymś dywanu okazało się ze jest bardzo źle. Wymieniłem prawie 3 metry rożnych dziesięciu kabli i po złożeniu tego wszystkiego do kupy 90% sukcesu. Otwieram i zamykam wszystkie drzwi z kluczyka, wszystkie szyby działają prawidłowo i alarm sie uzbraja, i jest jedno ALE ;D przestało działać mi oświetlenie środka, mógłby ktoś mi powiedzieć które dokładnie kable odpowiadają za oświetlenie? Bo nie mam siły już patrzeć na 30 rożnych kabli i szukać dziury w całym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w bagazniku sie tez nie swieci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie dzięki bagażnikowi zobaczyłem ze nie mam światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak kolega wyżej z jednym drzwiami. Ale u mnie przyczyną jest wyrwana kostka ze słupka i czasem nie łączy.

Tylko jest to o tyle dziwne że słychać jak zamek otwiera te drzwi i dzyndzel też idzie do góry a od zewnątrz nie da się ich otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz modul komforu i przewody idace do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod remat, bo szukałem wszędzie i nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Mianowicie, rozładował mi się akumulator, jednak resztką sił otworzył auto pilotem. Wszystkie drzwi się odryglowały.

Podładowałem auto i dziś zobaczyłem, że z pilota(scyzoryk) otworzyć mogę tylko drzwi kierowcy a pozostałych nie. Z kluczyka normalnie otwierają się najpierw drzwi kierowcy, później reszta (zamek dwustopniowy) Czyli centralny pracuje bez zarzutu, podświetlenie w aucie jest jednak z pilota nie działa otwieranie drzwi innych niz kierowcy..

Jak to naprawić... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nacisnij otwieranie na pilocie 2 razy. Powinien otworzyc wtedy wszystkie drzwi. Mozna to zmienic kodowaniem w komforcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nacisnij otwieranie na pilocie 2 razy. Powinien otworzyc wtedy wszystkie drzwi. Mozna to zmienic kodowaniem w komforcie.

 

No właśnie do tej pory tak było, ale jak mi akumulator padł, to po naładowaniu działa tylko pierwsze kliknięcie. jak nacisnę drugi raz, to zamek jakby reagował, natomiast nie odryglowuje pozostałych drzwi.

A za pomocą kluczyka zamek normalnie działa dwustopniowo..

 

Czy rozładowanie akumulatora mogło spowodować zmiany w ustawieniach modułu komfortu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie do tej pory tak było, ale jak mi akumulator padł, to po naładowaniu działa tylko pierwsze kliknięcie. jak nacisnę drugi raz, to zamek jakby reagował, natomiast nie odryglowuje pozostałych drzwi.

A za pomocą kluczyka zamek normalnie działa dwustopniowo..

 

Czy rozładowanie akumulatora mogło spowodować zmiany w ustawieniach modułu komfortu??

 

zdarza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie dostałem konstruktywnej odpowiedzi, zacząłem sam kombinować... No i udało się.

Więc jeśli ktoś miałby podobny problem to informuję:

Wystarczyło na 10 sekund zdjąć klemę z aku i ponownie założyć. Dwustopniowe zamykanie i otwieranie z pilota znów działa bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiś pomysł jeśli po przyciśnięciu przycisku na piloci słychać piknięcie w każdych drzwiach ale nic się nie dzieje ?

To samo gdy przyciskam przycisk ryglowania drzwi od środka.

W każdych drzwiach słychać pracujący przekaźnik ale nie ma reakcji w zamkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie z kolei jest taki problem ze nie moge otworzyc drzwi pasazera od zewnatrz. Sytuacja pojawila sie po tym jak pociagnalem za klamke przy zamknietych drzwiach i przycisnalem otwieranie centralnego zamka, od tej pory nie mozna otworzyc tych drzwi . Czy ktos mial podobna sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie problem jest troszkę inny z drzwiami przednie pasażer.Jak auto stoi kilka h otwieram je z pilota ciągnę za klamkę z zewnątrz otwierają się ale tylko jak by to napisać o jeden przeskok dopiero za 2 pociągnięciem klamki otwierają się całkiem. Zaraz zamykam drzwi i otwieram ponownie ale już problem znika i tak i potem mam spokój.I nie ma znaczenia czy otwieram ze środka czy z zewnątrz .Dodam ze oprócz tego co opisałem reszta rzeczy działa poprawnie.Proszę o jakieś podpowiedzi pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

U mnie z kolei jest taki problem ze nie moge otworzyc drzwi pasazera od zewnatrz. Sytuacja pojawila sie po tym jak pociagnalem za klamke przy zamknietych drzwiach i przycisnalem otwieranie centralnego zamka, od tej pory nie mozna otworzyc tych drzwi . Czy ktos mial podobna sytuacje?

 

Witam u mnie problem jest troszkę inny z drzwiami przednie pasażer.Jak auto stoi kilka h otwieram je z pilota ciągnę za klamkę z zewnątrz otwierają się ale tylko jak by to napisać o jeden przeskok dopiero za 2 pociągnięciem klamki otwierają się całkiem. Zaraz zamykam drzwi i otwieram ponownie ale już problem znika i tak i potem mam spokój.I nie ma znaczenia czy otwieram ze środka czy z zewnątrz .Dodam ze oprócz tego co opisałem reszta rzeczy działa poprawnie.Proszę o jakieś podpowiedzi pomoc

 

w jednym i drugim przypadku popuścić naciąg klamki odciągnąć klamkę do pozycji otwarcia na max i popatrzeć między wkładkę a klamkę jest taka linka , to należy popuścić o parę ząbków. Od tego bym zaczynał tą naprawę. W kolejnym kroku rozebranie zamka - wyczyszczenie ( przy okazji przelutować luty nie zaszkodzi) + nasmarowanie na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego jutro zajrze i zobacze czy cos da sie zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jednym i drugim przypadku popuścić naciąg klamki odciągnąć klamkę do pozycji otwarcia na max i popatrzeć między wkładkę a klamkę jest taka linka , to należy popuścić o parę ząbków. Od tego bym zaczynał tą naprawę. W kolejnym kroku rozebranie zamka - wyczyszczenie ( przy okazji przelutować luty nie zaszkodzi) + nasmarowanie na nowo.

W lato naciągnełem te linki na maxa bo od nowości trochę się wyciągneły i przed naciągnięciem ciagnąć za klamkę drzwi nie zawsze sie otwierały bo linka byłą za długa ale po regulacji problem znikł i drzwi się otwierały super aż do teraz. I od lata do tej pory miałem spokój.Dziwi mnie jednak że problem z otwarciem pojawia się tylko przy pierwszym pociagnięciu za klamkę potem z każdym następnym pociągnięciem problemu nie ma.Czy ta linka miała by coś wspólnego z moim problemem jeśli chce otworzyć drzwi klamka od środka sytułacja jest ta sama 1 pociągniecie idzie ciężko drzi otwieraja sie tylko o jeden przeskok zamka potem już problem znika można otwierać spokojnie.Za grzebanie wezmę się jak tylko poprowi sie pogoda bo narazie -3.Napisz czym najlepiej nasmarowac zamek jak bede miał go w rekach ?

Edytowane przez neon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mówisz nie linka... wyjmij zamek, przeczyść przesmaruj. ja miałem podobnie tzn. ciężko się otwierały drzwi też chyba raz odskakiwały i musiałem jeszcze raz ciągnąć za klamkę. Jeśli to nie pomorze to kupisz nowy zamek, drogie nie są (mam zamiennik w drzwiach kierowcy już piąty rok i nie narzekam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie za każdym razem trzeba było 2 raz ciągnąć czy tylko co któreś otwieranie? To co się dzieje u mnie nie mogę nigdzie przypasować bo jak była linka do działo by się to co któreś lub za każdym razem a u mnie się to dzieje tylko za pierwszym otwarciem po dłuższym postoju potem próbowałem otwierać drzwi x20 i drzwi się idealnie otwierają.Stawiam na zamek bo tak samo się dzieje jak otwieram klamka od środka.A ty widziałeś jakiś uszkodzenie w oryginalnym zamku lub objawy uszkodzenia jak wymieniałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności