Skocz do zawartości
Tracer

Centralny działa ale drzwi się nie otwierają???

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem tematy wiem co należy sprawdzić tylko jak dojść do tego miejsca gdzie wtyka się rurkę by sprawdzić czy jest woda? Gdzie się to znajduje, bo jestem całkiem zielony. Podejrzewam, że jest to ta czarna okrągła skrzynka na podszybiu pod którą jest odpływ, ale nie jestem pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy !!!

 

Mam problem z drzwiami od pasażera. Zablokowały mi się drzwi na amen, nie mogę ich otworzyć ani ciągnąc za klamkę od wewnątrz bo rygiel wychodzi ale jak puszcze klamke to się chowa :/ ani otwierając pilotem. VCDS pokazał błąd "929 Mechanizm zamka centralnego, drzwi pasażera - F221" i pytanie do Was:

 

1. Jak mam otworzyć drzwi

2. Za co się zabrać? wymianę całego zamka czy przelutować zimne luty?

 

Bardzo proszę o pomoc bo chciałbym to jak najszybciej zrobić.

Edytowane przez Leba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć koledzy !!!

 

Mam problem z drzwiami od pasażera. Zablokowały mi się drzwi na amen, nie mogę ich otworzyć ani ciągnąc za klamkę od wewnątrz bo rygiel wychodzi ale jak puszcze klamke to się chowa :/ ani otwierając pilotem. VCDS pokazał błąd "929 Mechanizm zamka centralnego, drzwi pasażera - F221" i pytanie do Was:

 

1. Jak mam otworzyć drzwi

2. Za co się zabrać? wymianę siłownika czy zimne luty?

 

Bardzo proszę o pomoc bo chciałbym to jak najszybciej zrobić.

 

spróbuj tego,

1. Zamykasz auto alarmem,

2. Otwierasz drzwi i trzymasz klamkę od środka

3. Otwierasz auto alarmem,

powinna pójść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już też próbowałem ale dzięki za pomoc. Najwyżej będę próbował pól dnia się bawić pstrykając, pukając itd ...

 

Jak już otworze to wymieniam cały zamek 70 zł to nie duży pieniądz a zabawa w lutowania chyba nie warta zachodu :P.

 

Jak już naprawie to napisze co było przyczyną :) dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc drodzy koledzy jest SUKCES !!!

 

Drzwi otwarte !! Zamek wymieniony !! i wszystko działa !!

 

Vag wskazywał błąd "929 Mechanizm zamka centralnego, drzwi pasażera - F221" nie świeciło się światełko u dołu drzwi, na komputerze MFA nie było informacji o otwartych drzwiach i padł całkiem siłownik. Teoretycznie wina mikrostyków ale i też siłownika. Jak pisałem wyżej nie mogłem w ogóle otworzyć drzwi.

Ale zajęło mi to 10 minut najpierw popstrykałem trochę alarmem ciągając za klamkę, później panelem, popukałem i oczywiście na bieżąco starałem się kasować błąd vagiem. No i w końcu wpadłem na pomysł że zastosuje WD 40 w klamkę od zewnątrz i w bolec następnie wcisnąłem otwarcie drzwi pilotem trzymając jednocześnie za klamkę od środka i o dziwo pomogło !! DRZWI OTWARTE !!!!

 

No to do dzieła wymiana całego zamka według instrukcji z forum.

 

Reasumując moim zdaniem nie warto się bawić w rozbiera nie zamka, lutowanie zimnych lutów styków kto jak woli, nie opłaca się również zamawiać "NOWEJ" części zamiennej za 100 zł (bo to SZIT bynajmniej ja wole oryginalną używkę niż nówkę funkiel zamiennik), najlepiej znaleźć używkę na szrocie, czy u handlarza i kupić, Cena jaką zapłaciłem to 80 zł po stargowaniu ze 100 zł ale akurat mam takiego gościa u którego wziąłem już parę części. A macie pewność że ta część jest oryginalna i powinna sporo czasu posłużyć. No chyba że ktoś lubi rozbierać co chwile drzwi i poprawiać styki a zaraz niech padnie siłownik i znowu rozbiórka drzwi. Akurat w moim przypadku u Handlarza w razie gdy część nie w pełni działa to mogę oddać albo wymienić na inną i tak pewnie jest u większości.

 

Ot tyle :) Pozdrawiam,

i życzę Wesołych Świąt !!!

Edytowane przez Leba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w moim Passacie zaobserwowałem pierwszy raz, że lewe tylne drzwi nie otwierają się z pilota, lecz od środka idzie je normalnie klamką otworzyć, wcześniej nie było z tym problemu ? Co polecacie ? Dodam, że słychać ten dźwięk otwierania jak i zamykania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Co należy uczynić, aby poprawić otwieranie drzwi tylnych prawych od środka - ciągnąć za klamkę ta odchyla się do oporu ale zaczep zamka nie puszcza i trzeba mocniej z wyczuciem pociągnąć za klamkę, wówczas drzwi się otwierają jednak naprawdę wymaga to użycia sporej siły. Zdecydowanie coś jest nie tak.

Czy potrzebna jest jakaś regulacja linki, cokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie.

 

Co należy uczynić, aby poprawić otwieranie drzwi tylnych prawych od środka - ciągnąć za klamkę ta odchyla się do oporu ale zaczep zamka nie puszcza i trzeba mocniej z wyczuciem pociągnąć za klamkę, wówczas drzwi się otwierają jednak naprawdę wymaga to użycia sporej siły. Zdecydowanie coś jest nie tak.

Czy potrzebna jest jakaś regulacja linki, cokolwiek?

Kolego jeżeli, z zewnątrz otwiera się normalnie, bez żadnego oporu to o ile dobrze pamiętam jest regulacja linki ale na wkładce zamka wewnątrz drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jeżeli, z zewnątrz otwiera się normalnie, bez żadnego oporu to o ile dobrze pamiętam jest regulacja linki ale na wkładce zamka wewnątrz drzwi.

 

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam passka 2004 r. 1.9 tdi 130km i mam problem także z centralnym. Jest to jedna wielka loteria za każdym razem otwierają się tylko drzwi od strony kierowcy a reszta drzwi (od pasażera i oba tylne) otwierają i zamykają się jak chcą raz jedne zaskoczą to znów drugie nie jak nie drugie to trzecie albo wszystkie, to samo występuje z zamykaniem i otwieraniem drzwi od środka przyciskiem do ryglowania. Passat był podłączony pod kompa i wszystko w klasie nie ma błędów. Nie wiem czy to moduł comfortu czy o co chodzi. Rozumiem aby się jedne nie otwierały i zamykały ale żeby wszystkie trzy na raz tak głupiały. Drzwi kierowcy działają bez zarzutu. POMOCY ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam teraz problem... Przednie drzwi od pasazera nie chca sie otworzyc. Rygiel pracuje normanie. Probowalem juz zamykac na raz, na dwa, trzymac klamke, ruszalem ryglem recznie i slychac jakby wszystko pracowalo dobrze ale drzwi nie da sie otworzyc. wczoraj jeszcze dzialaly. mam sciagniety boczek ( czeka mnie wymiana mechanizmu opuszczania szyby ) jest jakis patent na awaryjne otwarcie tych drzwi ? jak mam teraz wymenic zamek jesli jest uszkodzony ? I nie nie mam zamarznietych uszczelek ( 26 stopni na zewnatrz :P ) jakies pomysly ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś normalnie otworzyć drzwi z kluczyka. Od strony pasażera zamek otwiera się mechanicznie a nie poprzez mikro styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o to, że linka jest zbyt mocno napięta w związku ze wzrostem temperatury na zewnątrz. Od środka mając zdjęty boczek zdemontuj blachę i dojdziesz do zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie a jednak nie chca sie otworzyc. Od strony pasazera nie mam kluczyka. jak sciane blache i tak nie wyjme zamka bo nie dojde do srub z boku drzwi :/ jutro sciagne blache i popatrze czy da sie jakos od wewnatrz otworzyc albo zobacze cos nie typowego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne chodzi o to, że linka jest zbyt mocno napięta w związku ze wzrostem temperatury na zewnątrz

 

Dokladnie. Zdemontowanie blachy nic raczej by mi nie dalo wiec naciagnalem klamke i malutkim srubokretem zsunalem ta regulacje napiecia linki. drzwi odrazu sie otworzyly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontując blachę otworzyłbyś zamek, ale musiałbyś znać zasadę działania rygla otwierania:) Ważne, że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasade zamka znam, rozbieralem juz kiedys. Skoro linka byla tak niefortunnie napieta ze zablokowala drzwi nic by mi to nie dalo ;) Rygiel dzialal normalnie zreszta jak caly zamek :P Fakt dobrze ze dziala. Mechanik u ktorego bylem po rade twierdzil ze trza bedzie lamac... Takze mam nadzieje ze te wpisy uchronia kiedys kogos od takich manewrow :D

 

Dzieki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem w przednich drzwiach kierowcy, a mianowicie zamykam i otwieram drzwi z kluczyka (centralny z pilota w tych nie działa) słychać że zamek działa ale drzwi sa zaryglowane. ale jak odkręce zamek drzwi i minimalnie go przesunę w dowolną stronę to się otwiera. Założony jest nowy zamek drzwi i w starym było to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro linka byla tak niefortunnie napieta ze zablokowala drzwi nic by mi to nie dalo ;) Rygiel dzialal normalnie zreszta jak caly zamek

 

Dziś u mnie pojawił się problem- podobny jak u kolegi Kudina89. Zamek reaguje na zamknięcie i otwarcie, rygiel podskakuje (i delikatnie się chowa, ale to już od jakiegoś czasu, czasem blokując drzwi). Podejrzewam, że linka jest za mocno naciągnięta, z tego co czytam, bo dziś w tych drzwiach grzebałem i może nie tak podpiąłem. Ale pytanie jest takie- czy uda mi się zdjąć tapicerkę, nie mając możliwości otwarcia drzwi? Wtedy popatrzyłbym, o co chodzi z linką.

Jakby co- elektryka szyby działa i z drzwi, i od kierowcy. Alarmu "obcego" nie mam, kluczyk zwykły- nie scyzoryk, ale i tak reaguje wybiórczo- chciałem wziąć się dziś za krańcówki i zamek, a zablokowałem drzwi... :help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie zdjąć bez większego problemu. Z dołu odkręcić torx i wtedy zdecydowanym ruchem ,,rwać,, tapicerkę z kołków, jak odejdzie wsadzić paluszki i odpiąć linkę od klamki wewnętrznej.

A co do montażu to wiele osób zapomina po podpięciu klamki wewn. wsunąć pancerz linki w prowadzenie przy klamce.

 

Dziś u mnie pojawił się problem- podobny jak u kolegi Kudina89. Zamek reaguje na zamknięcie i otwarcie, rygiel podskakuje (i delikatnie się chowa, ale to już od jakiegoś czasu, czasem blokując drzwi). Podejrzewam, że linka jest za mocno naciągnięta, z tego co czytam, bo dziś w tych drzwiach grzebałem i może nie tak podpiąłem. Ale pytanie jest takie- czy uda mi się zdjąć tapicerkę, nie mając możliwości otwarcia drzwi? Wtedy popatrzyłbym, o co chodzi z linką.

Jakby co- elektryka szyby działa i z drzwi, i od kierowcy. Alarmu "obcego" nie mam, kluczyk zwykły- nie scyzoryk, ale i tak reaguje wybiórczo- chciałem wziąć się dziś za krańcówki i zamek, a zablokowałem drzwi... :help

Edytowane przez bmateuszd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności