Skocz do zawartości
czajek19

PZU odmowa wypłaty ubezpieczenia

Rekomendowane odpowiedzi

witam , panowie mam takie zapytanie.

Jakiś czas temu miałem włamanie do auta.. wyłamali mi zamke, uszkodzili klamke delikatnie, zarąbali radio , Cb radio ... zgłosiłem na policje, spisali wszystko . Zgłosiłem do ubezpieczalni PZU gdyż mam AC .. no i teraz po może miesiącu albo lepiej przychodzi mi pismo.. , że PZU zmuszone jest odmówić wypłaty odszkodowania gdyż ubezpieczeniem nie objęte są szkody wtedy jak nie wyjmiecie sobie panela z radia a wam zagolą radio z panelem... odddają tylko kasę jak zwrócicie im panel ze skradzionego radia... Cb radio to juz wogóle nie wchodzi w skład ubezpieczenia.. oddali mi za wkładke 380 zł :dolamam klamke wogóle pomineli.. a skoro była nowa to chciałbym tez mieć nową a nie zagietą... no normalnie masakra.. tymbardziej , że tyle kasy im się płaci... za to AC a tu kurde nie mogą oddać kasy... powiedzcie mi czy mogą jeszcze walczyć o swoję czy już się nic nie da zrobić jak to jest ? bo jak tak sobię liczę to jestem w plecy ok. 1500 zł albo lepiej ... i jak nie odzyskam kasy to pierd... ich nie płacę już tego AC bo chu... z tego i tak jest jak przychodzi co do czego :dolamam:dolamam:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwołuj się, odwołuj i jeszcze raz odwołuj.

Zapewne część tych punktów o których piszesz masz zawarte w umowie.

Wiadomo że ubezpieczyciel zawsze niechętnie podchodzi do tematu odszkodowania więc trzeba walczyć o swoje, nie poprzestawaj na ich pierwszej wycenie.

Nie po to płacisz za to AC żeby teraz dać się zrobić w bambuko.

Swoją drogą to już nie pierwsza osoba ma problem z PZU i wypłatą odszkodowania.

Jak dla mnie niepojętym kurestwem ze strony ubezpieczycieli jest robienie wszystkiego żeby wymigać się od wypłaty odszkodowania, na które to płacimy ciężkie składki (w moim przypadku około 1/10 wartości samochodu :] )

Ostatni najlepszy przykład - odmowa wypłaty odszkodowania dla naszego żaglowca Fryderyk Chopin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że kto czyta umowę. Idziesz do ubezpieczalni - poproszę pełne AC, wyliczają, płacisz, dostajesz potwierdzenie i wychodzisz ciesząc się, że jak się coś stanie to zwrócą. Wszystko wychodzi właśnie w takich sytuacjach niestety ;( ,że umowa wielu rzeczy nie obejmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda gadac na temat, pzu... skur*** kase brac lubia, ale jak czlowiekowi sie nieszczescie dzieje, to juz kombinuja, kreca, wykrecaja sie, i szykaja podpunkcikow, zeby tylko sie wywinac. jednym slowem zenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz powalczyć.

Oni tylko czekają aż ktoś odpuści.

Najlepiej działają przedsądowe wezwania do zapłaty z terminem np 14 dni.

Ja im nigdy nie popuściłem, wycyckałem z każdego należnego grosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jutro do nich jadę .. zobaczymy co mi powiedzą . Bo naprawdę załamałem się jak zobaczyłem to pismo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj sie,

do mojego ojca najpierw przyszlo pismo, pozniej zaczal koles przyjezdzac, jakis dziadek, ze musi zaplacic odszkodowanie

na rok ucichlo

po roku przyszlo dwoch kolesi, i do mamuski (bo ojca juz nie bylo) ze musi zaplacic, i to na tzw "morde". podziekowala, odprawila i poszli, i tak bylo przez jakies 3 lata.

teraz przyszly jakies pisma na mnie i na mojego braciaka,

a co najlepsze sprawa zostala przedawniona bodajze w tamtym roku.

 

nie dawaj sie! nie odpuszczaj! walcz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , panowie mam takie zapytanie.

Jakiś czas temu miałem włamanie do auta.. wyłamali mi zamke, uszkodzili klamke delikatnie, zarąbali radio , Cb radio ... zgłosiłem na policje, spisali wszystko . Zgłosiłem do ubezpieczalni PZU gdyż mam AC .. no i teraz po może miesiącu albo lepiej przychodzi mi pismo.. , że PZU zmuszone jest odmówić wypłaty odszkodowania gdyż ubezpieczeniem nie objęte są szkody wtedy jak nie wyjmiecie sobie panela z radia a wam zagolą radio z panelem... odddają tylko kasę jak zwrócicie im panel ze skradzionego radia... Cb radio to juz wogóle nie wchodzi w skład ubezpieczenia.. oddali mi za wkładke 380 zł klamke wogóle pomineli.. a skoro była nowa to chciałbym tez mieć nową a nie zagietą... no normalnie masakra.. tymbardziej , że tyle kasy im się płaci... za to AC a tu kurde nie mogą oddać kasy... powiedzcie mi czy mogą jeszcze walczyć o swoję czy już się nic nie da zrobić jak to jest ? bo jak tak sobię liczę to jestem w plecy ok. 1500 zł albo lepiej ... i jak nie odzyskam kasy to pierd... ich nie płacę już tego AC bo chu... z tego i tak jest jak przychodzi co do czego

za co chciałeś otrzymać dodatkową kase?

  • Za to, że nie zabrałeś panelu od radia ze sobą do domu, jeśli radio ma taką możliwość i jest to zapisane w OWU AC PZU

    Za to, że nie wykupiłeś dodatkowej opcji tzw.Bagaż do 5000zł-zwracają tylko na podstawie oryginalnej faktury lub paragonu

Sam jesteś sobie winien, że nie przeczytałeś OWU-najwięcej trzeba płacić za niewiedzę.

 

Jedynie co...to możesz odwołać sie o klamke, wymiana+malowanie jednak to będą groszowe sprawy. Błąd zrobiłeś za pewne przy oględzinach stąd taka a nie inna odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może i jestem , ale mają ****.. te przepisy i regulamin :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytasz je to zrozumiesz wszystkie ich kruczki ;)

 

Pzu jest jakie jest...ale najbardziej adekwatne co do wypłaty ubezpieczenia jest właśnie ta firma. W pracy mam do czynienia chyba ze wszystkim ubezpieczycielami, którzy są na rynku i uwierz, że ich upierdliwość przy wypłacie odszkodowania jest najmniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no całkiem możliwe , widzisz tu płacę 2 samochody u nich full ubezpieczenie Oc Ac Nw itd no może nie full ale chyba na 4 rzeczy auto ubezpieczone jedno i drugie , i jeszcze jak by tego było mało już chyba z 15 lat ubezpiecza i nich samochody moja rodzina.. i nigdy nie było żadnego wypadku nic a nic, więc tylko się wpłacało im kasę i tak leciało... nagle przychodzi taka usterka i bum **** blada oddali mi niecałe 400 zł .. a ja kur.. im rocznie płacę prawie tysiaka :/ a przez te wszystkie lata za ubezpieczenie tych 2 aut to bym sobie kupił drugiego takiego passata .. no ale tak to już jest :/ trzeba zrezygnować z tego ubezpieczenia i płacić tylko to OC , a kase ewentualnie sobię odkładać na konto to co bym płacił za AC lepiej się chyba na tym wyjdzie.. no chyba , że ktoś buchnie... ale całe auto :D to wtedy już psikus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak a później będziesz jęczał że sie samochód spalił, albo coś ukradli i ciekawe co zrobisz wtedy? Jest mase opcji z której potencjalnie skorzystasz na AC...rozbudowany Assistance, samochód zastępczy, włamanie, kradzież....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jak by tego było mało już chyba z 15 lat ubezpiecza i nich samochody moja rodzina.. i nigdy nie było żadnego wypadku nic a nic, więc tylko się wpłacało im kasę i tak leciało...

 

Myślę że tutaj zawarłeś całą istotę tematu. Nie było wypadku, a Wy w dobrej wierze na "rympał" wpłacaliście kasę wierząc że jesteście chronieni i nikt nie pomyślał żeby poczytać OWU, a to z AC zmienia się tak co 2-gi rok.

 

Myślę że nie powinieneś się obrażać na nich, tylko mieć pretensję do siebie. Jeżeli uważasz że potrzebujesz to AC, to poczytaj OWU róznych TU, porównaj je, pomyśl na czym Ci najbardziej zależy i czy to chronią i czy trzeba za to dopłacić extra.

 

Dam Ci taki przykład, ja wyjeżdżam na wakację po Europie, więc kupuję ubezpieczenie turystyczne. Jestem jedynym kierowcą, więc potrzebuję opcji kierowcy zastępczego na wszelki wypadek, jest to opcja dodatkowo płatna i nie każde TU ją daje, ale trzeba poczytać i wybrać to właściwe. Przy okazji pani w okienku proponuje ubezpieczenie bagażu, bo to niby niewiele kosztuje, ale zawsze coś - tylko po co skoro ten bagaż muszą ukraść z pokoju hotelowego, z samolotu, czy zamkniętego i zabezpieczonego auta. Osobną kwestią pozostają potem problemy formalne, co ukradli i ile było to warte, bo przecież nikt nie przechowuje paragonów w niezkończoność.

 

Mysleć, myśleć......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z PZU oddali mi 400 zł za zamek aby.. za radio nie , Cb radio też nie. Ale miałem farta, gdyż przyszło do mnie dzisiaj pismo , że złapali sprawców i już jest postępowanie karne wobec nich. Mają też moje fanty które mi buchneli z auta.

Tyle w tym tylko złego , że parę dni temu kupiłem nowe radyjko no i teraz będę miał dwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle w tym tylko złego , że parę dni temu kupiłem nowe radyjko no i teraz będę miał dwa
Zanim będziesz miał dwa, to jeszcze trochę czasu minie... ;) Ale grunt że złapali sku****li.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim będziesz miał dwa, to jeszcze trochę czasu minie... Ale grunt że złapali sku****li.

 

mi kiedys buchneli znaczek z auta, po chyba miesiacu (nie pamietam ile dokladnie minelo) jak juz chcialem kupowac na allegro, zadzwonil telefon "mamy pana znaczek" :D po 2 dniach od telefonu stalem sie szczesliwym posiadaczem wlasego emblematu :)

 

na komisariacie dowiedzialem sie ze zlapali gosci przypadkiem jak siedzieli w nastepnym aucie i szyberdach wykrecali :) no ale notatka musiala byc, ze w "efekcie dzialan operacyjnych ...... rozpracowano ......" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
złapali sprawców

Powiem Ci, że to nie pierwszy przypadek w Lublinie, że znajdują skradzione fanty. Policja nie tylko ogląda się za kobietami jak to ktoś napisał tylko coś robi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś nowe radio, a nie minęło zbyt dużo czasu i jest w stanie nieużywanym, to może możesz je oddać. Nie jestem pewny, ale chyba do 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 dni na zwrot bez podania przyczyny jest w transakcjach zawieranych drogą elektroniczną ( np. e-sklep, allegro).

 

Przy kupnie w sklepie stacjonarnym mają zastosowanie przepisy ogólne dot. uszkodzonego produktu i rękojmi za wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzic dokładnie w regulaminie,zawsze podany jest na stronie danego sprzedawcy. Niektórzy zastrzegają sobie prawo nie przyjmowania towaru już po tygodniu,wiec musisz się śpieszyc. Ale jeśli sprzedawca jest w porządku,to powinien przyjąć radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności