Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio mam problem z uruchamianiem paska z rana przy ujemnych temperaturach, nie ma jeszcze tragedi ale bardzo slabo kreci.

Chcialem kupic nowy aku ale u mnie sa dwa aku, jeden pod maska jak zawsze a drugi w bagazniku w schowku po lewej stronie

( dodam ze to orginal, nie zadna przerubka)

i tu mam pytanie czy musze wymieniac dwa aku?

Czy ktos ma cos takiego? albo czy ktos z takim czyms wczesniej mial do czynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny akumulator do rozruchu jest pod maską i tego trzeba wymienić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej napisał "główny" akumulator rozruchowy auta jest pod maską a ten w bagażniku to pewnie od ogrzewania postojowego i tego nie musisz wymieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ostatnio mam problem z uruchamianiem paska z rana przy ujemnych temperaturach, nie ma jeszcze tragedi ale bardzo slabo kreci.
Główny akumulator do rozruchu jest pod maską

naładuj wpierw ten akumulator , chyba że już to robiłeś i nic to nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie drugi (bagażnikowy) jest do ogrzewania postojowego - co ciekawe u mnie ma większą pojemność niż ten rozruchowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować zamienić aku miejscami, jeśli gabarytowo jest to możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinował bym z zamienianiem miejscami , najpierw próba doładowania a jak to nic nie da to bym wymienił na nowy . Nie ma co rzeźbić w g..nie ;) Pozdrawiam

Edytowane przez P_R_O_T_E_Z_A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten w bagażniku to nie jest przypadkiem eksploatacyjny, który w żaden sposób nie nadaje się do rozruchu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten w bagażniku to akumulator do zasilania ogrzewania postojowego - eksploatowany kiedy pracuje ogrzewanie postojowe (lub wentylacja - zależy od ustawienia). Pewnie podmienić można bo gabarytami wydają się zbliżone (chociaż nie mierzyłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są dwa dokładnie tej samej pojemności. Gabarytowo również.

Moim zdaniem jak nie używasz intensywnie ogrz. postojowego to spokojnie zamień je miejscami (jeśli u Ciebie też pasują) i po sprawie. Zawsze to parę stów w kieszeni bo dla webasto wystarcza spokojnie nieco słabsza bateria.

Jeśli używasz często i długo piecyka to oczywiście wymień na nowy.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do wątku ponieważ mam pytanie powiązane. U mnie w pasku też są dwa akku oryginalnie, ale nie mam nigdzie w menu ogrzewania postojowego. Może brakuje jakiegoś bezpiecznika i wtedy funkcja znika ?

 

BTW tak samo mam uchwyt na telefon na kokpicie oryginalny ( tzn na słuchawkę ) jakiś sterownik nokii pod fotelem pasażera i mikrofony koło szyberdachu, ale o telefonu brak i funkcji też nie ma, kierownica bez multifunkcji radio zwykle CD bez obsługi telefonu. Bezpiecznika zauważyłem że nie ma, ale gniazdo jest.

Edytowane przez SZA7BA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie mam nigdzie w menu ogrzewania postojowego

Na panelu climatronika nie masz icony webasta?

A może masz solar dach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na panelu mam napisane DUAL tam gdzie normalnie jest ten przycisk ikony. Dach mam raczej normalny. Pasek w wersji Trendline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to jakaś wersja "skandynawska" bo zdarzały się auta np. z Finlandii z dwoma aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja 100% niemiecka :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności