Skocz do zawartości
Gość Axelnl

cisnienie w oponach

Rekomendowane odpowiedzi

Na odwrót zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka pamięć:D

 

ssory z góry za to ze pisze w tym temacie ale nie wiem o co chodzi

mianowicie nie moge zalozyc tematu wyslalem napewno ponad 15 odpowiedzi regulamin przeczytałem i dalej nic...

Edytowane przez marekk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do przednich i do tylnych opon pakuje po 2.2 i tez jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie roznie robia z tymi cisnieniami - niektorzy na zime troche upuszczaja, inni roznicuja na dwoch osiach ( az zerkne na klapce ile zaleca producent ). przy ostatnim kontrolnym sprawdzeniu na nabijaczce w stacji paliw pyknalem po 2.2 w kazde kolo, jezdze tak cala zime na nieco juz poddartych oponach ( na przyszly rok beda nowe, te maja juz 2 sezon i chcialem dojezdzic ) i jest ok. Dodam, ze opone mam nieco "baloniasta", bo 185/65 R15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jakie powinno byc cisnienie w oponach 225/40/18 na feldze 8". Oponiarz doradził 2,7 ale wole sie spytac osob ktore jezdza na takich oponach i maja jakies doswiadczenie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :P

 

u mnie wulkanizator przy wymianie opon na zimowe

( kupiłem fulde 195/65/15 ) powiedział iż przy małym obciąrzeniu auta to 2,1/2,2 powinno wystarczyć natomiast przy czterech osobach i bagażu to na przód 2,2/2,3 a na tył 2,5/2,6 .

Sprawdziłem na wyjeździe w góry ,spalanie 5,6 do 5,9 przy ostrych podjazdach np na Gubałówkę , przy dojazdach na stoki itp.

 

pozdro DEYNA 72 :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie zalecane przód i tył 2.2 atm., chyba że ktopś jeździ regularnie załadowany na maxa to większe ciśnienie w kołach. Przy spadku temp o ok 20 stopni celsjusza ciśnienie w oponach spada o ok 0,5 atmosfery, dlatego warto często kontrolować ciśnienie. Osobiście zalecam lepsze opony na przód, jest to oś której koła skręcają i przyjmują większą siłę hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie macie sztywno i twardo jeżeli pompujecie 2.2 atm do auta z 1-2 osób? Ja mam standardowe zawieszenie 1BA i moim zdaniem dopiero jak jest 2 osoby + solidny bagaż to miękkość zawieszenia jest ok (amorki to Bilstein B4 z przebiegiem 8 tyś km).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.2 zawsze napompowane nawet jak sam jeżdżę i dla mnie takie cieśninie jest idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie 2,1, na dziurach chyba lepiej troche spuscic powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na dziurach chyba lepiej troche spuscic powietrza

 

To na polskich drogach musiałbyś na flaku jeździć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Na klapce w moim zalecają 2,6 i 2,8 tył

Teraz jak baloniarz mi wstrzelił 2,5 ale napompował azotem,niby lepszy komfort na gazie acha koło 235 /40 18 bo to chyba też ważne przy ciśnieniu ogumienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz jak baloniarz mi wstrzelił 2,5 ale napompował azotem,niby lepszy komfort na gazie

 

Taa lepszy komfort, większy max speed, mniej oleju będzie brał, no i najważniejsze ładniejsze zielone zatyczki..... sporo o azocie można poczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.2 na obu osiach. Właśnie założyłem letnie 205 balon chyba 50. Lepsze dałem na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 2.2 na obu osiach. Właśnie założyłem letnie 205 balon chyba 50. Lepsze dałem na tył.

Czemu dajecie lepsze opony na tył??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy się tematu. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a wiecie jakie powinno byc cisnienie w felgach 16 cali i oponki 205/55 Pasek 4montion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w tabelach ciśnień np. w tej: http://www.opony.com.pl/tabela_cisnien/new_tabela_cisnien.asp podają, że do passka 1.9 tdi z oponami 225/45/17 powinno się pompować identyczne ciśnienie jak do 195/65R15 (zresztą każdy rozmiar ma to samo ciśnienie) czyli 2.3 i 2.1 - nie za małe to ciśnienie. Co ciekawe dla superba podają ciśnienie o 0.1 wyższe :)

 

Normalnie jeżdżę na 2.4-2.5 i 2.2-2.3 (225/45R17)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zerknij na klapkę wlewu paliwa

2.

http://www.opony.com.pl/tabela_cisnien/new_tabela_cisnien.asp

http://www.tabelacisnien.pl/

http://www.oponeo.pl/narzedzia/m/121/tabela_cisnien.htmlx

 

3. Używaj wyszukiwarki, bo Ci Pan Admin zrobi wakacje od forum ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności