Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecam ten sklep i ten akumulator http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumulator-centra-futura-77ah-760a-ca770-p-195.html

Super jest ta centra futura kupiłem go rok chłopaki zaraz po tel. wysyłają natychmiast miałem go na drugi dzień pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem zasluzony akumulator Banner byl w aucie od nowosci ale wymieniłem bo ostatniej zimy 2 razy na kable bralem autko wiec wymiana

Zdjcia-0073.jpg

Zdjcia-0074.jpg

Zdjcia-0075.jpg

na nowy rowniez Banner

1-17.jpg

Zdjcia-0076.jpg

 

74 Ah

Prad rozruchowy 640 A [EN]

zapłacilem 290 zlotych

Edytowane przez juur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez wymienilem akumulator tydzien temu, rowniez siedzial aku ktory byl zamontowany na tasmie vw:) teraz mam bergen-a 74ah 720A i jestem zadowolony.

 

jesli ktos chcialby kupic aku to moge w tym pomoc i zaoferowac dobra cene. poniewaz sam zajmuje sie sprzedaza akumulatorow:)

 

dostepne modele to BOSCH, CENTRA, BERGEN, ALSTAR

 

http://www.titanparts.pl/foto/dodatkowe/foto/foto1151_1.jpg

 

do ceny nalezy doliczyc koszta przesylki. wszystkie aku osobiscie pakuje i na 100% nic z nimi sie nie stanie podczas transportu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przyszedł czas na wymianę akumulatora, teraz moje pytanie jaka pojemność bedzie idealna do passata b5 1.9tdi afn

poprzedni miał 80ah czy np. akumulator z 85ah czy nawet 90 nie będzie za duży, czy może jednak nie ma potrzeby montować takiego mocnego aku lub czy tez może jest źle gdy aku jest za mocny... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zmiesci Ci sie wiekszy?

 

proponuje lekture tego tematu od poczatku. wszystko tu znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma potrzeby montować takiego mocnego aku lub czy tez może jest źle gdy aku jest za mocny... Pozdrawiam

Jeśli nie masz zbyt dużo dodatkowych odbiorników prądu to wymiana na większy nie ma najmniejszego sensu,w portfelu trochę grosza zostanie a i alternator będzie "szczęśliwy"

ja ludziom sprzedaję 75Ah i śmigają bez problemu.Poświadczyć może o tym tomek1790

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie masz zbyt dużo dodatkowych odbiorników prądu to wymiana na większy nie ma najmniejszego sensu,w portfelu trochę grosza zostanie a i alternator będzie "szczęśliwy"

ja ludziom sprzedaję 75Ah i śmigają bez problemu.Poświadczyć może o tym tomek1790

 

-tuba

-obrysówki

-spryskiwacze xenonu

-bedzie cb

może przyda się mocniejszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może przyda się mocniejszy??

skoro tak to ładuj kup większy jeśli ci wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro tak to ładuj kup większy jeśli ci wejdzie

nie chodzi o to że chce jak najmocniejszy, pytam się bo się nie znam, nie wiem czy to co wymieniłem wyżej będzie miało jakieś znaczenie dla akumulatora, możesz mi to jakoś jaśniej wytłumaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Twoim aucie jest znacznie więcej dodatkowych odbiorników prądu powinienneś opcjonalnie wybrać akumulator ok 80Ah da sobie radę.Zależy też czy jeździsz na krótkich odcinkach czy też ganiasz go po trasach.Jeśli to drugie to weź większy-85Ah wtedy podczas Twoich "wojaży" alternator będzie miał czas na doładowanie akumulatora.

UWAGA! Nie stosować przelicznika im dłuższe trasy tym większy aku:debil

A tak na serio istotną rzeczą jest w tym wszystkim alternator i jego amperki i odpowiedni dobór aku.W Twoim przypadku alternator ma 120A i poradzi sobie świetnie z 80Ah.85Ahlub z 90hA.

Ja ci radzę weź sobie 85A-Tyle w temacie.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli w Twoim aucie jest znacznie więcej dodatkowych odbiorników prądu powinienneś opcjonalnie wybrać akumulator ok 80Ah da sobie radę.Zależy też czy jeździsz na krótkich odcinkach czy też ganiasz go po trasach.Jeśli to drugie to weź większy-85Ah wtedy podczas Twoich "wojaży" alternator będzie miał czas na doładowanie akumulatora.

UWAGA! Nie stosować przelicznika im dłuższe trasy tym większy aku

A tak na serio istotną rzeczą jest w tym wszystkim alternator i jego amperki i odpowiedni dobór aku.W Twoim przypadku alternator ma 120A i poradzi sobie świetnie z 80Ah.85Ahlub z 90hA.

Ja ci radzę weź sobie 85A-Tyle w temacie.

Pzdr

dzięki serdeczne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja bym chciał się zapytać co sądzicie o akumulatorach firmy TOPLA.

Znajomy samochodziasz (ma firmę transportową) poleca mi tą firmę i twierdzi że on innych nie kupuje.

Co prawda wyglądają jak chińszczyzna pierwszej wody ale pozory mogą mylić.

 

Jak ktoś używał takich aku to niech się wypowie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś używał takich aku to niech się wypowie może.

Teraz wszystkie(prawie wszystkie) aku produkowane są na okres gwarancyjny.Mają pochodzić 24 miesiące i następny.Ja w cenie TOPLI polecam Centrę,LOXA,AUTOCRAFT-tym handluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt nie używał Topli. W takim razie ja spróbuję. Nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś nowe aku firma raczej mało znana:

Empex 85Ah i 750A - cena 320zł - 2 lata gwarancji (sprzedawca mówi że niby na licenci jakiś tam Fivestar)

zdecydowałem się na ten ponieważ miał dobrą cenę a za np Centre musiał bym zapłacić około 450zł poza tym uważam że dziś wszystkie aku są podobne i dużo dopłacamy za markę, nie sadze by moje aku miało w środku coś innego niż np Centra, może się mylę, pożyjemy zobaczymy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki najlepiej akumulator do tdi 1.9 2001r nie garazowany,krótkie trasy i webasto.(nie wiem czy ma znaczenie xenon).teraz pali dobrze ale jak nastawie webasto to go rozladowuje. Moze webasto robi zwarcie?Czy webasto pobiera duzo pradu? co radzicie, czy duzej mocy doladuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest za rurka odchodząca od aku u mnie znajduje sie przy aku patrząc od przodu znajduje sie z prawej strony????

czy ma ta rurka jakies znaczenie przy doborze nowego auk???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rurka odpowiedzialna jest za odprowadzanie gazów z akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to jest za rurka odchodząca od aku u mnie znajduje sie przy aku patrząc od przodu znajduje sie z prawej strony????

czy ma ta rurka jakies znaczenie przy doborze nowego auk???

Post nr: 258 !!!

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akumulator daje znać o kończącym się żywocie. Gdyby nie garaż to pewnie już wcześniej musiałbym szukać nowego.

Jeszcze nie zdecydowałem ale po lekturze tego wątku muszę zdecydować czy będzie to

http://moto.allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s5-77ah-780a-p-poznan-i1333568708.html

czy może

http://moto.allegro.pl/akumulator-varta-silver-dynamic-77ah-77-ah-780a-i1344945533.html

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności