Skocz do zawartości
kruszynek

stuki podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podepnę się pod temat. Jakiś tydzień temu podczas jazdy usłyszałem dziwne huczenie czy też buczenie dochodzące
z przodu samochodu. Zaczynało się przy prędkości ok. 60 km/h i dźwięk przyspiesza w rytm prędkości.

Auto poszło do mechanika ale ten stwierdził że podczas jazdy nic nie słyszał, auto było na stacji, sprawdzali wszystko, szarpali itp. i nic.

Mechanik powiedział że nic nie stwierdzili i żeby jeździć. Przez jakieś 2 dni był spokój, ale podczas jazdy na wakacje dźwięk powrócił, jechałem 
kilkadziesiąt km i ustało. Powrót z wakacji (450 km) bez uwag. Wczoraj wsiadam i znów to samo. Podniosłem na lewarku i podczas obracania kołem słychać w jednym miejscu szuranie i jest opór, czy to może być przyczyną? to znaczy tarcze i klocki do wymiany? (mechanik twierdzi że są jeszcze ok.)

Ja stawiałem na łożysko koła ale też moją teorię obalono, że niby szarpali itd.

nagrałem filmik, ja słyszę to wyraźnie, może to przez te upały teraz?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pacjent: Passat b6 2010r. 2.0TDI Variant, na oryginalnym zawieszeniu, koła zwykłe alu 16". Żadnych modyfikacji.

Puknięcia a'la aluminium pochodzące z okolic chyba przodu raz jakby z lewej prawej albo środka( czasem jakby z tyłu) , ciężko ustalić, z zewnątrz nie słyszalne. Wrażenie jakby coś było luźne w odgłosach. Na kierownicy i pedałach nie czuć kompletnie nic

Występowanie:

- ruszanie z jedynki- jedno pojedyncze puk

-redukcja - jeden puk ( tylko przy prędkościach poniżej 50km/h)

Na nierównościach jadąc do przodu i tyłu zero pukania, nawet na największych dziurach

 

Wymieniłem łączniki bo jeden był walnięty i wydawało mi się że ucichło le na drugi dzień znów to samo 

Byłem na stacje diagnostycznej,koleś przeleciał całe zawieszenie przód i tył i powiedział że wszytko w idealnym porządku,

Mnie już przyprawia to o szewską pasję

Czytałem w innym temacie, że tuleje wahacza, na przeglądzie kolo przejrzał je dokładnie, ja wsadzałem osobiście tam brechę i wydaja się być normalnie sprawne

 

Podejrzewałem też poduchy zawieszenia silnika, ale podczas odpalania czy gaszenia silnika nie telepie samochodem i wtedy też nie ma żadnych puków

 

na drodze jadąc 40km/h robiłem test szybkich ruchów lewa prawa żeby go lekko pobujać i też cisza


 

Edytowane przez darkmen21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Passat kombi b7, myślę że miałem to samo, również byłem w warsztacie mechanicy przejrzeli całe zawieszenie, itd. Stwierdzili że sobie coś sobie ubzdurałem... Dopiero jak złapałem przednie koło (u mnie akurat lewe) z przodu i tyłu i zacząłem je mocno szarpać przód tył - bez podnoszenia auta na żadnym podnośniku... I wtedy lekko było słychać ciche puknięcie, no i właśnie była to tuleja wahacza. Dla pewności poprosiłem drugą osobę która szarpała kołem, a ja ręką chwyciłem tuleję i ewidentnie było czuć że coś tam puka...  Pamiętajmy że ani szarpaki, ani mechanicy nic nie wykryli, a jednak tuleja była walnięta, wizualnie wyglądała dobrze. Po wymianie całkowita cisza, jak ręką odjął. Wymieniłem od razu również prawą stronę dla spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo to samo nikt tego nie mógł zdiagnozować wymieniłem tuleje i się uspokoiło, a było identycznie jedno pęknięcie przy ruszaniu albo przy ostrym hamowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2019 o 12:25, Swave17 napisał:

 Dopiero jak złapałem przednie koło (u mnie akurat lewe) z przodu i tyłu i zacząłem je mocno szarpać przód tył - bez podnoszenia auta na żadnym podnośniku... I wtedy lekko było słychać ciche puknięcie, no i właśnie była to tuleja wahacza.

Bez podnośnika szarpałeś kołem i to wychwyciłeś?? ? nieźle, a tak swoją drogą to była ta tuleja wsadzana na trzpień wahacza?? i drugie pytanie wymienialiście to sami czy wartszat?

Też szarpałem za relingi auto na boki bez lewarków i cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bez podnośnika, a dokładniej to wystarczy żebyś tak złapał koło abyś miał możliwość ruszyć nim przód-tył np. Obie dłonie na godz. 10 i pchnąć mocno i szybko ( takie szarpniecie ) do tyłu. I podobnie w kierunku jazdy na przód dłonie na godz. 2 i bez problemu wyczujesz. Wymieniłem w warsztacie, chyba 60 zł za str. Jakieś dwa lata temu. Tuleja wahacza przedniego "tylna" ja kupiłem Lemforder. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mi robilo, po wizycie u mechanika okazalo sie ze peknieta sprezyna przy mocowaniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od dłuższego czasu borykam się z szarpnięciem przy zmianie biegu z 1 na 2 i ze stukami spod spodu gdy ujmuje lub dodaje gazu na biegu, im niższy bieg tym gorzej szarpie autem i gorzej stuka. O dziwo przyśpieszając nie mam żadnych wibracji i nawet jechałem autem 200 km/h i nic nie biło. Mogę wrzucić nawet 5 bieg przy 60 km/h i płynnie przyśpieszyć bez żadnych wibracji i trzęsień ( żeby ktoś nie pomyślał nie jeżdżę tak na codzień tylko dla testu by sprawdzić dwumas ). Według mechanika to skrzynia biegów, ale nie jestem pewien czy na pewno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie . Tez słysze dziwne pukanie ,cykanie z silnika od strony kierowcy . Na wolnych obrotach tego nie słychać ale gdy ruszam to wtedy słychać cyk cyk cyk cyk cyk . Im większa prędkość tym jest mniej slyszalne.  Gdy odpuszczę gaz a auto jedzie np 50 km na godz to nic nie slychać . Jedynie przy przyspieszaniu. Zaobserwowałem też że wzrosło spalanie (1) początkowe. 

Proszę o poradę , pomoc gdzie szukać przyczyny . Sprawdzałem już cały zawias z przodu i nic nie znalazłem.   

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności