Skocz do zawartości
kruszynek

stuki podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

No tak zgadza się ale u mnie nie trzyma się do kupy do nr. 7 tylko lata na boki ta rura nr 14
to może tu leży problem w złym montażu tej osłony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinna tak latać na boki >??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie powinna tak latać na boki >??
nie, ona ma osłaniać tłok amortyzatora przed brudem itp w czasie jazdy a żeby nie latała to się ją wciska na odbój i po sprawie ale różnie ludzie zakładają te osłony jedni wciskają na odbój inni na cylinder amortyzatora do góry nogami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec mam dalej problem, puka puka i puka. Problem słychać przy małych prędkościach przy wyjeżdżaniu z podwórka czy marketu, a zwłaszcza po bruku. Pukanie słychać w tylnym lewym błotniku - kole. Może Paski tak maja ?? Jest słyszalne przy cichym radiu max 20km/h I co chciałbym zaznaczyć ze pukanie jest sprężyste jakby coś podskakiwało ( wydech ok)

 

 

Pomoze ktos ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec mam dalej problem, puka puka i puka. Problem słychać przy małych prędkościach przy wyjeżdżaniu z podwórka czy marketu, a zwłaszcza po bruku. Pukanie słychać w tylnym lewym błotniku - kole. Może Paski tak maja ?? Jest słyszalne przy cichym radiu max 20km/h I co chciałbym zaznaczyć ze pukanie jest sprężyste jakby coś podskakiwało ( wydech ok)

 

 

Pomoze ktos ??

możesz cyknąć foto jak masz założoną tę osłonę i czy sprawdzałeś/dokręcałeś śruby mocowania amor u góry i przy belce sprawdź tez czy nadkole nie jest luźne lu czy nie masz czegoś luźnego w okolicy którą wymieniłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mechanik mi podpowiedział aby sprawdzić gniazdo mocowania amora, ale pytanie jak to sprawdzić.... Dodatkowo dziś byłem na trzepakach i jest to słyszalne jak bujam autem, ale nie do znalezienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać na początek czy koblant , znalazłeś jakieś wyjście z tej sytuacji?

Ja w sumie mam podobny problem,właśnie się za to zabieram. Dowiedziałem się że często ulega zniszczeniu ten wahacz poprzeczny "prosty" ponoć nagminnie się wykrzacza.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś podpowiedzi sugestie, zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie stuki powyzej 160-170km/h?

Nie wiem czy mi sie wydawalo ale tak jakbym cos slyszal przy tej prędkosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to występuje pod czas jazdy miejskiej na nierównościach poprzecznych, dziurach itp.

przy prędkościach 140 i wyżej cisza. No chyba że jakaś nie równość :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pukało powyżej 140 jak miałem niedokręconą tylną część osłony silnika:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem zapytać na początek czy koblant , znalazłeś jakieś wyjście z tej sytuacji?

Ja w sumie mam podobny problem,właśnie się za to zabieram. Dowiedziałem się że często ulega zniszczeniu ten wahacz poprzeczny "prosty" ponoć nagminnie się wykrzacza.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś podpowiedzi sugestie, zapraszam do dyskusji.

 

Do dziś nic nie robiłem ale denerwuje mnie to i nie mam pomysłów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do dziś nic nie robiłem ale denerwuje mnie to i nie mam pomysłów

BTW.Przypomniało mi się,wyczaiłem że zapięcie pasa pasażera puka w plastik na słupku grodziowym :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o który słupek środkowy??? ja to słyszę z tylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW.Przypomniało mi się,wyczaiłem że zapięcie pasa pasażera puka w plastik na słupku grodziowym :hyhy

 

U mnie jest to samo, denerwujace to jest raczej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam tez problem ze stuknieciem z tylu gdy wjade w jakas dziure , kanal jest takie łup jakbym wpadl w wyrwe metrowa. Uczucie jakby amortyzator dobijal do konca. Bylem u mechanika amortyzatory sa ok łozyska wszystko OK co to moze byc ? czy poprostu passaty tak maja ?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

może jednak amortyzator nie jest aż tak dobry...spróbuj ręcznie nacisnąć-jak miękko chodzi to niedobrze. (u mnie na przeglądzie stwierdzili, że amortyzatory mają ok 50% po 50 kkm! a w aso sprawdzili i wyszło bdb.- różnie to z mechanikami jest...) Może masz niedokręcone koło zapasowe bo powietrze zeszło i lata? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLO ODPADA GDYZ MAM ZESTAW NAPRAWCZY I WSZYSTKO SIE TRZYMA MOCNO SPRAWDZAŁEM. aMORTYZATORY DAJA DUZY OPOR. wIEC RACZEJ AMORTYZATORY ODPADAJA. kOLEGA COS WSPOMINIAL O MOCOWANIU AMORTYZATORA JAK TO SPRAWDZIC ? GDZIE TO JEST/ JAK DO TEGO SIE ZABRAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gniazdo amortyzatora (szukaj na szczycie amortyzatora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności