Skocz do zawartości
s27

Pompowtryski SIEMENS do VW 2.0TDI REGENERACJA !!!

Rekomendowane odpowiedzi

ile u ciebie kosztuje sztuka i przesylka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki okres gwarancji?? wymieniasz same cewki czy cos wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiam cewki piezo. Cena za sztukę 500, za 2 , 900 za 3, 1300 za 4, 1600 ceny brutto oczywiście z FV, gwarancja 6 mies. Oczywiście mycie ultradźwiękowe, Zabezpieczam też przed wystąpieniem zwarcia. Tak że jak 4 się zrobi to zapominamy o stanięciu auta przez zwarty wtrysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to ze gdyby nie zawodny mechanizm oleju to po tej naprawie PDków B6 stałby sie przynajmniej na drodze autem niemal bezawaryjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób na pompe olejową ale to w innym wątku.

Jak do tego wymienisz turbinę, dwumasę, pompę paliwa, mechatronikę w DSG to masz bezawaryjne auto :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest sposób na pompe olejową ale to w innym wątku.

Jak do tego wymienisz turbinę, dwumasę, pompę paliwa, mechatronikę w DSG to masz bezawaryjne auto ))

 

na następne 150.000km :-)

 

ja przy okazji wymiany popsutego PD miałem wymienioną wiązkę elektryczną - czy to uratuje pozostałe - okaże się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli da sie to naprawic samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezła tą stronkę podałeś

trochę drogo w takim razie 600zeta za taką robotę

tymczasem ja też jestem po regeneracji jednego właśnie w z.górze i już gwarancję dają tylko na pół roku (ciekawe bo wcześniej dawali na rok)

wiązka też założona nowa

na razie auto jezdzi -zobaczymy jak długo hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niezła tą stronkę podałeś

trochę drogo w takim razie 600zeta za taką robotę

No właśnie dlatego m.in dwa tygodnie czasu poświęciłem na poszukiwania tej strony, żeby było wiadomo za co przepłacamy. Kiedyś już się na nią natknąłem, ale niestety zapomniałem dodać do ulubionych. Ważne że powtórne poszukiwania się opłaciły :)

Taka regeneracja wykonywana jest na poczekaniu. Dziennie na walniętych pompowtryskach firmy regenerujące je wyhaczają kilka tysiaków, a wszystkie do których dzwoniłem nie mogą opędzić się od klientów. Dla nich to jest złoty interes!!!

Pomimo wszystko lepiej zapłacić 600 niż 1500, lub nawet ok. 3000 w ASO. Nie mniej jednak wydaje mi się że jeszcze jest za mała konkurencja na rynku, żeby ceny za taką usługę osiągnęły przyzwoity poziom. Mam nadzieje, że stronka którą podałem powyżej chodź w niewielkim stopniu zwiększy tą konkurencję.

A tak przy okazji - możesz mi napisać, czy po regeneracji PD nie sypie Ci błędami? U mnie przez miesiąc błędów pojawiło się sporo (wszystkie informują mnie o zwarciu, czyli elektrycznym uszkodzeniu PD) i nie wiem, czy to wina regeneracji, słabego styku na wtyczkach, czy wiązki. Stawiam na to ostatnie, ale chciałbym się upewnić wcześniej, że kolejny poniesiony wydatek załatwi problem. Na razie awaryjnie wykupiłem sobie assistance w full opcji z 2 tyg samochodem zastępczym na wypadek kolejnych nieprzyjemnych przygód z PD :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może w ręku pompke po regeneracji w Szprotawie ciekawi mnie czy widać ślady ingerencji w plastiku przy złączu ,czy gostek daje nową cewkę, czy rozbiera starą i zalewa jakimś klejem miejscu gdzie występuje zwarcie można by się pokusić zrobić to DIY,czy regeneracji podlega tylko sama cewka piezo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

servee79 u mnie sypał błędami i oczywiście winna była wiązka (podobnie jak u ciebie pokazywał zwarcie i jakieś błędy can)

Edytowane przez nexxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś umie to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś może w ręku pompke po regeneracji w Szprotawie ciekawi mnie czy widać ślady ingerencji w plastiku przy złączu

Nie wiem jak robią w Szprotawie , ale widać ingerencję w PD. Obudowa jest grubsza niż w oryginale. Związane to jest z tym , że rozwaloną obudowę trzeba później poskładać do kupy i skleić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy pojawiły się zamienniki pompowtryskiwaczy, tzn. z innymi literkami na końcu.

 

Do sil. 2.0 TDI 16V BKP 140 KM były stosowane SIEMENS VDO - 03G 130 073 D lub DX

 

NOWY NUMER; 03G 130 073 S lub SX

 

Do sil. 2.0 TDI 16V BMR 170 KM SIEMENS VDO o nr. 03G 130 073 M lub MX

 

NOWY NUMER: 03G 130 073 T lub TX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inne literki na końcu ale ceny bez zmian...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ASO Gajos w Sopocie niezależnie od literki na końcu cena jest praktycznie taka sama - od 2300 do 3000,-. Oczywiście można kupić taniej na necie ale jako bazę przyjąłem ASO :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję takie notki, koledzy którzy przejadą;

25 tys. km.

50 tys. km.

75 tys. km.

itd.

na regenerowanych wtryskach i u kogo robili co pozwoli ocenić skuteczność regeneracji a w konsekwencji będziemy wiedzieli kto robi solidnie, oczywiście tylko mowa o SIEMENS VDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie narazie wyskoczł błąd P1270 UNIT INJECTOR CYLINDER 4(POWYŻEJ GRANICY REGULACJI) Mam pompowtryski Siemensa 03g130073d lub s, narazie autko jeszcze jezdzi ale nie wiadomo kiedy i gdzie się zatrzyma na dobre. Zastanawiam się nad regenracją ale mam duże opory.

Może ktoś już z was to robił i przejechał min 25tyś. km????????

Na allegro znalazłem nowy za 1400zł, ale mam czas do zastanowienia się przez wekend co i jak!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności