Skocz do zawartości
ArturW

wysokie obroty przy odpalaniu

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tez przy odpaleniu wchodzi na 1100 obr... Czy to zima czy to upal zawsze po odpaleniu 1100, roznica miedzy latem a zima jest taka ze w lato chodzi na takich obrotach okolo minuty a w zime dluzej. Czy tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie jeszcze takie: jeżeli mam te same objawy ze po odpaleniu wchodzi na wysokie obroty później utrzymuje jakieś 1100 to tez czujnik, bo ja mam jeszcze coś takiego: jak przyspieszam lub gazuje na postoju to jest bardzo powolna reakcja na zdjęcie nogi z gazu, po jej zdjęciu jeszcze auto wkręca się na obroty lub przyspiesza jakieś 1-2 sek. Dzieje się tak tylko w przypadku podwyższonych obrotów, jak odpaliłem po wyjściu ze sklepu po 2h wszystko wróciło do normy. Czy to też objaw czujnika??

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem takie objawy:

1. na zimnym silniku grzanie długie świec - miesiąc lipiec temp. powietrza ok 20stopni

2. przy odpalnia obroty szły do ok 1500

diagnoza - czujnik

po wymianie wszystko wróciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja miałem takie objawy:

1. na zimnym silniku grzanie długie świec - miesiąc lipiec temp. powietrza ok 20stopni

2. przy odpalnia obroty szły do ok 1500

diagnoza - czujnik

po wymianie wszystko wróciło do normy

 

Dokładnie. Miałem to samo. Po wymianie na oryginał o problemie zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze sie wtroce:D....przegladam tematy i nie moge znalesc podobnego.Pisalem pare dni temu w innym watku i nie dostalem odp...!Mam podobny problem-teoretycznie..,odpalam auto po dluzszym postoju i obroty silnika wariuja (raz do góry raz na dól),dodam mu gazu troche sie dlawi i stabilizuje sie trzyma obroty.Na cieplym silniku nie ma problemow.Moze ktos mial podobny problem?

Edytowane przez andyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegoś czasu podobne objawy: silnik wskakuje na 2 tys. obrotów przy odpalaniu. W momencie spada na 1 000 i stopniowo w miarę zagrzewania silnika spada powoli o jedną "kreskę" niżej. I teraz pytanie: Passat B5 99r. silnik 1.9 TDI AJM - patrząc pod maskę zauważyłem za silnikiem niebieską wtyczkę. Czy to ta od czujnika temperatury cieczy chłodzącej? Jeśli tak to może ktoś wie jak on jest zamontowany? Na "wcisk" czy są jakieś śrubki?

Edytowane przez Kamill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma podobny problem jak w wątku mianowicie po odpaleniu auto wchodzi na ok 2000 obrotów a po dodaniu gazu zaczyna się stabilizować?? nie wiem o co chodzi i prosiłbym i jakieś sugestie:) dodam tylko że problem pojawił się dzisiaj po przeczyszczeniu świec ale nie wiem czy ma to cokolwiek wspólnego:/ będę wdzięczny za pomoc:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem który pojawił sie tamtej zimy, a mianowicie gdy temperatura na dworze wynosi około 0 stopni i zaczynają grzać świece to gdy auto jest nie rozgrzane podczas odpalenia wskakuje od razu na duże obroty (około 1400) po czym spada na właściwe. Więcej na filmiku

jak myślicie czego to bd wina ? Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony czujnik temperatury. Wymiana na nowy z ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak komputer pokazuje duże spalanie ~ 2-3 litrów na h i powoli powoli spada ? to co może być winne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis byłem sie pytać w ASO o takowy czujnik wołają za niego 130 zł :padaka . Na allegro znalazłem duzo taniej tylko który bedzie pasował do mojego paska AVF

Ten z zieloną wtyką http://allegro.pl/czujnik-temperatury-wody-vw-passat-b5-oryginal-pn-i4837869025.html

czy z szarą ? http://allegro.pl/czujnik-temperatury-wody-vw-passat-b5-vw-polo-org-i4772095157.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis byłem sie pytać w ASO o takowy czujnik wołają za niego 130 zł :padaka . Na allegro znalazłem duzo taniej tylko który bedzie pasował do mojego paska AVF

Ten z zieloną wtyką http://allegro.pl/czujnik-temperatury-wody-vw-passat-b5-oryginal-pn-i4837869025.html

czy z szarą ? http://allegro.pl/czujnik-temperatury-wody-vw-passat-b5-vw-polo-org-i4772095157.html

 

Ja kupowałem u Pawła ori czujnik http://forum.vw-passat.pl/threads/97537-CZĘŚCI-ORYGINALNE-i-zamienniki-PROMOCJA-na-odgrzybiacze-klimy-WWW-BEST-SOLUTIONS-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden z nich koło oryginału nawet nie lezał... marne zamienniki.

Przerabiałem 2 takie zielone.

Obecne mam czujnik z Febi i póki co jest ok;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie są oryginały ? A co ze znaczkami VW audi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli to nie są oryginały ?

nie są niestety, nie za tą kase...

A znaczki to widocznie ktoś z nudów sobie jakimś znacznikiem wybija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a ile jeździsz już na tym czujniku febi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące dopiero więc tylko tyle mogę powiedzięć że póki co jest ok.

Jeden z "ori" które pokazał Avesso na blacie pokazywał max 80st, na Vagu niewiem ile wtedy było.

Następni niby ori 90stopni na blacie a na Vagu max 75 stopni.

 

I w koncu ten Febi pokazuje 90 stopni na wskażniku jak i na kompie. Koszt porównywalny to tych niby oryginalnych ok 35zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności