Skocz do zawartości
uosiu

[1.8 ABS] Zuzycie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

około 0,5l

bo wymieniałem olej i wlałem 4 l i chyba nie wszystko zleciało bo na bagnecie jest wiecej niz max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
około 0,5l

bo wymieniałem olej i wlałem 4 l i chyba nie wszystko zleciało bo na bagnecie jest wiecej niz max

to ja bym proponował spuścić ten nadmiar,chyba że sobie łyka olej to i tak go spali,ale jak jest ponad max to ja bym spuścił ten nadmiar i spokój,bo jeśli puszczą uszczelniacze to to będzie trochę więcej roboty ;) niż spuścić ten olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, zbaczacie z tematu...

 

 

Rozmawialem z kolega Wlyszkow, specem od olejow na forum subaru.

Wg niego jezeli i tak kapitalka sie zbliza to mozna zaryzykowac opcje pt "wykapac silnik"

Jezeli silnik latal X czasu na mineralu to syf mogl zmiejszyc wydajnosc kanalow olejowych, ktore przez to na zimnym sa mniej drozne i przez to olej, ktory nie moze splynac ulega spaleniu.

Proponowane remedium: Mycie silnika i zmiana oleju. Jak skonczy palic, to jest sie w domu. Jak nie- to i tak miala byc kapitalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbować płukania silnika można ale to nic nie pomoże. A żeby "kapitalka" była naprawdę elegancka to powinno się jeszcze przeszlifować tuleje i kupić nowe nadwymiarowe tłoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli silnik latal X czasu na mineralu to syf mogl zmiejszyc wydajnosc kanalow olejowych, ktore przez to na zimnym sa mniej drozne i przez to olej, ktory nie moze splynac ulega spaleniu.

 

Płukanie już mu zrobiłeś, 5tyś na syntetyku zrobiło swoje

Głowica do zdjęcia i wszystko się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w moim leję 10w40 Valvoline - i bańka 5 litrów wystarcza mi na 10000km, tzn niecałe 4 wleję przy wymianie a pozostały litr mam na dolewki.

 

I również jestem zdania, że lepiej raz wydać 1200 niż teraz 200 na gumki bo skoro kopci to i tak pierścienie do wymiany. Może i zużycie oleju się nieco zmniejszy ale pszczółka to to już nigdy nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

Fakt kapitalki sklania mnie coraz bardziej do zrobienia swapu na cos innego. W zwiazku z tym pytanie:

Jezeli pali mi 1.5l oleju na 5kkm (czyli 4.5l oleju od wymiany do wymiany), podczas gdy do silnika wchodza niecale 4 to moze lepiej co roku wymieniac sam filtr oleju i regularnie robic dolewki?

W koncu rokrocznie wychodzi i tak, ze caly olej ulegnie rotacji i zawsze jest mniej lub bardziej, ale swiezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwus,

moj ABS pali 1.5 litra od wymiany do wymiany.AEk palil 2.5 litra ale mial uszczelniacze do wymiany bo rano kopcil na niebiesko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muj ABS jak go kupiłem palił 1L oleju od wymiany do wymiany teraz pali 1,5 litra przez te 7 lat zrobiłem 80tys km ( pierwszy rok na taryfie) autko ma prawie 300 tysiaków też mi kopci na zimnym silniku na niebiesko i nic z tym nie robię i nie zamierzam bo na gazie litr to standard.

 

Martwić się będę jak dojdzie to 2,5 litra choć gdy zajeżdżałem Poloneza na Taxi to tamten TYP już na samym końcu brał litra ale na tysiąc km. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności