Skocz do zawartości
uosiu

[1.8 ABS] Zuzycie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Passat B4 '94, 1.8 ABS, 230.500 przebiegu

Przy 225kkm zostal wymieniony olej na:

Mobil 1 Super2000 10W40

ACEA A3/B3

API SJ/SL/CF

VW 505.00

VW 500.00

MB 229.1

 

Wczesniej auto latalo na jakims mineralnym Castrolu 15w30 przez jakies 50kkm.

Do rzeczy: przez te 5000km silnik przepalil mi 1.3l oleum. Czy takie zuzycie jest normalne, czy nalezy juz interweniowac? przy jakichs 150kkm zostaly wymienione uszczelniacze zaworowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie silnik dobity był i zalany mineralem żeby uszczelnił lepiej

skoro bierze ci tyle oleju to trzeba kapitalkę zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że 1 - 1,5litra to standard zużycia...ale między wymianami oleju czyli co jakieś 12tyś km....

 

Ale niech się wypowiedzą mądrzejsi

 

mielke z tego co pamiętam to uosiu ma swojego kombiwara w rodzinie już długo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, od 13 lat wozi tylek moj i mojego ojca. Znam jego historie od przebiegu 64kkm, kiedy to zostal zakupiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to remoncik lekki się szykuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy jeździ na tym mineralu czy też u ciebie

nie ma innych objawów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak.

Mam taki sam silnik. Pewnego razu urwało mi się kolanko przy parowniku od gazu i wywaliło mi płyn z układu chłodzenia. Wydmuchało mi wtedy uszczelkę pod głowicą. Uszczelniacze zaworów wymieniłem razem z uszczelką ale pierścieni na tłokach nie ruszałem. Po tym zdarzeniu silnik zaczął mi brać olej - około 1l na 3000 km.

Wcześniej jak zalałem 4 litry oleju to przy następnej wymianie spuszczałem około 3,5 litra co jakieś 12 tys. km.

Olej półsyntetyk 10W40, przebieg 250 tys. Pierścienie już raz robił poprzedni właściciel bo mu auto osłabło przy około 160 tys. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mineralu latal ostatnie 3-4 lata bodajze, jak nie wiecej. Wczesniej byly elfy, mobile i cos jeszcze.

 

Zimny dymi na szaro, po zmianie oleju na tego mobila jakis czas lekko niebieskim dymil na zimno, ale mu przeszlo po 2tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie skasowałeś go sobie lejąc mu rzadszy olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pali olej czyli pierścienie do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na uszczelniacze, prowadnice zaworów mają już spory luz przez co puszczają gumki

 

Tak czy inaczej czapka do zdjęcia, wymiana prowadnic i uszczelniaczy, przy okazji wyjąć tłok i sprawdzić stan pierścieni, ew wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzownilem do mechaniura,

czapka, uszczelniacze, oleum, chlodniczy, pierscienie etc, tak by silnik byl zrobiony na elegancko a nie budzetowo = 1200pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena, i zrób przy okazji pierścienie-uszczelnisz górę to prędzej czy później puści dołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierscienie sa wliczone w te 1200pln (4x 40pln za komplet pierscieni na cylinder)

Swoja droga mialem mierzona kompreche przed zmiana oleum i na cieplo bylo 12.4-12.9....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzownilem do mechaniura,

czapka, uszczelniacze, oleum, chlodniczy, pierscienie etc, tak by silnik byl zrobiony na elegancko a nie budzetowo = 1200pln.

zrób to sam... wyjdzie przez pół.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak u tego mechaniura mam rabat na robocizne, czasami nawet 100%.

Czesto jak jest *******a do zrobienia (wymiana kostki stacyjki, lozysko tyl etc), to daje mi narzedzia, mowi co mam zrobic i sobie robie pod warsztatem albo pod domem na podjezdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym jeszcze spróbował wymienić uszczelniacze zaworów,zalać go mineralem i zobaczyć co się będzie działo ;)

Ja jak kupiłem swoją B3 i wracałem z Niemiec to po ok.600km.sprawdziłem olej a tam ledwo co miarka się maczała,a przy starcie było ok.

Więc skoczyłem na CPN w niemcach i kupiłem jakiś olej i wlałem i tak dalej co jakiś czas dolewka i tak dojechałem do domu,nie wiem co niemiec zalał ale znalazłem jakąś bańke po syntetyku.

U siebie wymieniłem na mineralny,ale nadal brał olej,oczywiście nie takie ilości,ale brał,wreszcie doszło do tego że łykał mi litr na 1000km.więc co pomyślałem że wleje jeszcze gęstszy olej i zobaczę co się będzie dziać,albo pomoże albo remont,więc zakupiłem 20W40 czy 50 ale i to nic nie dało tylko przy dużym mrozie ciężko go było odpalić ;)

Wreszcie znalazłem mechaniora co wymienił mi te gumki na zaworach bez ściągania głowicy,zapłaciłem 100zł.i jak ręką odjął,lałem mineralny olej i od zmiany do zmiany nie zaglądałem wogóle do oleju,nie brał ani grama,co mnie mocno zdziwiło bo wcześniej łykał 1l na 1000km.a po wymianie gumek zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze sie cos stac jak by było nieco za duzo oleju??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze sie cos stac jak by było nieco za duzo oleju??
zależy ile jest to nieco za dużo?

ale jak jest poza stan tzn.ponad max to najbardziej mogą ucierpieć uszczelniacze silnika i mogą pojawić się wycieki.

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności