Skocz do zawartości
MAXIMUS1207

Jak negocjujecie z policją, gdy daliście się złapać (unikanie mandatu).

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam mam prawko od 4 lat i w tamtym roku złapałem się na radar (przekroczyłem prędkość w m. zabudowanym o 34 km/h) policjant wyskoczył z krzaków jak z procy a podkreślam że miałem cb :D. No i się zaczęło dokumenciki prawko itd. i do mnie z tekstem będzie 300 zl i 6 pkt... spokojna rozmowa z pieczarkami i skończyło się na pouczeniu :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsz mówię Panie władzo te auto tyle nie pojedzie i dodaję z uśmiechem to poproszę szkolny :D. Zazwyczaj dużo pomaga tekst "panie władzo ja jestem spoko chłop nie trzeba tak służbowo" ostatnio pomogło 114 na 50tce skończyło się 50zł i 1 albo 2 pkt.

Pozdrowionka i zgodnie z przepisami śmigać ;)

szybcywcieklimv4.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze koledzy macie racje że CA jest sporo droższe od CB i chyba lepiej wydać na CB niż mandaty.. a poza tym to dzięki CB pewnie i paliwo można czasem taniej kupić... bo w takim celu to o CB i ja bym się pokusił!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba odbiegacie od tematu;) ja skrócę moją przygodę wczorajszą. Do roboty na 14 i dopiero tam zajarzyłem, że zapomniałem portfela (czyli wszystkiego). Ok, spoko, wrócimy. Po robocie jeszcze odwoziłem znajomego z żor i z tej dobroci jechałem inną trasą niż zwykle i... latareczka. Nie broniłem się, bo nie miało to sensu. W nagrodę dostałem 50zł za zaśmiecanie i jazdę na własne ryzyko;) bez papierów oczywiście. Całe szczęście, że w porządku byli kolesie, bo inaczej 150zł (50 za każdy dokument) i taryfa do chaty po papiery. Pozdrowionka dla tych pobłażliwych niebieskich;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Dzisiaj ja zaliczyłem wtopę,91 na 50 niby nic dziwnego ale jestem tego pewien ze miałem na zegarze max 82,skończyło się na pokazaniu papierku o legalizacji suszarki i na nie przyjęciu mandatu,porobiłem zdjęcia jak panowie stali w miejscu niewidocznym zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo niebieskich odpuszcza wypisanie mandatu, kiedy słyszy o odmowie przyjęcia i skierowaniu do grodzkiego ;) , spowodowane jest to stawianiem sie na sprawie i papierkowej robocie;

więc i to czasami skutkuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądzie coraz ciężej wynegocjować "zniżkę" lub całkowite odstąpienie od wypisania mandatu. Po ostatnich rządowych cięciach budżetu wszyscy potrzebują kapuchy. Również Policja i Straż Miejska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ostatnich rządowych cięciach budżetu wszyscy potrzebują kapuchy. Również Policja i Straż Miejska.

 

Kasa z mandatów idzie do Urzędu Wojewódzkiego a nie do w/w służb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pieniądze z mandatów to jedno, a pomoc/dofinansowanie Policji przez lokalne samorządy to drugie.

Dwa zgoła odmienne postępowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Napiszcie lepiej jak u was skonczylo sie nie przyjecie mandatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie lepiej jak u was skonczylo sie nie przyjecie mandatu.

 

Ja nie miałem takiego przypadku ale znajomy miał. Ewidentnie przekroczyłeś prędkość bo czy to wg nich 91 a wg Ciebie 82 to i tak mandat + koszta sądowe :) A jak Ci udowodnia że jechałeś 91 ( legalizacja suszarki to niepodważany dowód ) to mandat za 41 km/h za dużo + koszta sądowe :D

Może ktoś z praktyki się wypowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Niepodważalny dowód to moje zdjęcie z czytelną rejestracja a pod spodem napis 91 Km/h.

Skąd ja wiem ze do mnie suszarka strzelał jak jechałem w małym korku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 50km/k zmierzona prędkość 187km/h zakaz wyprzedzania, podwójna ciągła itd. mandat za wszystko 700zł 16pkt...policjant był lekko zdenerwowany bo to była 6 rano i musiał wyskoczyć na ulicę. pogadali 15min zeszliśmy do 500zł i 10pkt :D tłumaczenie Panie szanowny ja biedny student a gumiś na to i po co tak szybko

kiedyś mi koleś chcial wlepić mandat i pyta się czy przyjmuje, ja na to ze raczej nie bo pan władza nie ma czapki na głowie i orzełek panu odleciał. ziomek sie zdziwił ze czapke zostawil w aucie :D miał pecha bo był sam i kolega nie przypomniał że czapkę trzeba mieć na głwie :D sie zdenerwował

Edytowane przez auchi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio pomogło 114 na 50tce skończyło się 50zł i 1 albo 2 pkt.

No ja w ciągu miesiaca raz na 50-tce 119 i drugi raz na 50-tce 114 i...... NIC. Ani punktów ani mandatu. :hyhy:

 

chyba lepiej wydać na CB niż mandaty

CB tez nie zawsze ci pomoże. Mogą cie nagrać na wideo z ukrytego auta, fotoradar moze ci PIKCZERA strzelic lub - jak w moim przypadku - raz mi sie nałożyło coś w korespondencji i nie usłyszałem nazwy jednej z wiosek gdzie "suszyli" a ze polowali w dwóch wioskach to w jednej z nich mnie "zastrzelili" :kwasny: Ale zszedłem na 100 zeta i 4 punkty. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbowałtakiego sposobu??znalezione w necie.

 

Procedura w przypadku kontroli radarowej - w razie zatrzymania z radarem.

 

Bardzo grzecznie zachowujemy się w stosunku do policjantów (zasada główna)

 

 

 

- Prosimy o legalizacje radaru (udajemy że dokładnie czytamy bo na 100% jest OK)

 

 

 

- Zgłaszamy małą uwagę "Panie Poruczniku (grzecznie - niezależnie od stopnia policjanci to lubią - ta legalizacja jest jak najbardziej w porządku, dziękuje, ale prosiłbym jeszcze o pokazanie legalizacji na zasilanie przyrządu pomiarowego)

 

 

 

- Dostrzegamy wielkie oczy \"Pana Porucznika\" - Mówimy dalej - "Widzi Pan - zgodnie z Ustawą o Miarach i Wagach art 63, legalizacji podlega cały przyrząd pomiarowy, łacznie z zasilaniem jeżeli nie pochodzi ono z sieci 230V. Proszę więc o pokazanie legalizacji na akmulator i instalację elektryczną pojazdu Panów Policjantów.

 

 

 

- Oczywiście taki dokument nie istnieje.

 

 

 

- Sprawia trafia więc do sądu grodzkiego - w międzyczasie piszemy do Głównego Urzędu Miar i Wag -pismo \"zapytanie\" w którym prosimy o opinie czy zasilanie przyrządu pomiarowego ( np: wagi ) ma wpływ na wynik pomiaru. Dostajemy odpowiedz że \"oczywiście że tak\" oraz pouczenie że: "jeżeli będziemy używali wagi elektronicznej a wiec urządzenia pomiarowego które ma legalizacje, natomiast bateria lub akumulator legalizacji nie posiada to nie tylko wynik pomiaru jest dotknięty wadliwością a więc niezgodny z prawem. Ale i użytkownik posługujący się nie legalizowanym urządzeniem pomiarowym popełnia wykroczenie i podlega karze.

 

 

 

- na naszej sprawie pokazujemy odpowiedz z GUMiW i prosimy Wysoki Sąd by nie wymierzał kary grzywny \"Panu Porucznikowi\" za posługiwanie się urządzeniem pomiarowym które nie posiada legalizacji. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgłaszamy małą uwagę "Panie Poruczniku

 

Nie ma takiego stopnia w policji a tak w ogóle to ten opis krąży po necie już bardzo długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roki863 to co napisałeś bardzo jest ciekawe :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku 4 razy bylem haltowany.... 3 razy obylo sie bez mandatu, raz puscily nerwy i dostalem punkt + 500zl....

 

1. Przypadek 90km/h na ograniczeniu do 50km/h - "Panie wladzo spiesze sie do szpitala, jestem biednym studentem i pracuje na pol etatu...pies na to: co pan proponuje? niech pomysle, 50zl na piwo po robocie..."

 

2. Przypadek 100km/h na ograniczeniu do 70km/h (godzina 12 - polnoc), Zatrzymalem sie na srodku jezdni, pies kazal mi wjechac na kraweznik wysoki, chamsko odmowilem bo stwierdzilem ze za wysoko.....chwile pozniej wchodze an tyl do radiowozu z ktorego wychodzi smutny kierowca focusa z kwitem, mina juz mi zrzedla konkretnie - "Gdzie pan sie tak spieszy panie Mateuszu, a na imieniny mamy, o tej porze? impreza dopiero sie rozkreca ;) , Codziennie jezdzimy tu do wypadkow, wlasnie przez takich jak pan, a ja na to ze zaluje, codzinnie tedy sam jezdze ale wiele wolniej i ze mi przykro, nie chce mandatu ani punktow...co pan proponuje...A 20zl...dobra niech pan rzuci na fotel zeby nikt nie widzial...

 

3.Przypadek, 120-130km/h ograniczenie do 70km/h i nagle za gorka widze jak mnie juz suszareczka lyka i wybiega na jezdnie papa smerf.... "Ubezpieczenie, dokumenty etc. zapraszamy do radiowozu.... troszke zaszalalem i stwierdzilem ze pojde za ciosem....ten mi tu wymysla punkty a ja mowie ze spiesze sie na lotnisko bo po rodzicow jade, ten mowi no to szybko wypiszemy mandat, ja na to ze mozna sie jakos dogadac, i jak zwykle znak zapytania...? znowu rzucilem ochlap 20zl a pan na to, ze on wezmie a ja przy piwie bede kolegom opowiadal jak przekupilem policjanta, ze koledzy czesto sobie opowiadaja przy piwku takie historie, ja na to piwa nie pije, dobrze ze sa tacy policjanci jak pan, robicie kawal dobrej roboty, sznauje wasza prace, tak trzymac, rzucilem hajs, odzyskalem dokumenty i znowu szczesliwy prulem dalej.

 

 

takze narazie 1 punkt i styknie ;)

 

Za kazdym razem lapali mnie w podobnych miejscach w w pewnym miescie, celowo nie pisze gdzie bo nie bede robil przypalu tym gosciom bo zachowali sie po obywatelsku,a w interncie wszystko da sie znalezc.

 

A niestety 500 zlotowy mandat wypisany mi zostal w Lubinie przez jakiegos Ubeka i niewiele starszego odemnie leba ktory sie sluchal starszego trepa.

Edytowane przez emate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności