Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Żarówki w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze Panstwa :)

 

1. nie wiem jakie zarowki sa w passacie po lifcie 2003 rok FL, takie cos znalazlem w tym temacie (ZASADNICZE PYTANIE co oznacza "PASSAT GP"? że to FL?) bo jesli tak to mam odpowiedz :P:)

2. czy ktos może potwierdzić, że w passacie 2003 są przednie zarowki (światła drogowe i mijania) H7?

3. przeciwmgielne z przodu są jakie? bo jeden czlowiek pisał, że h3, ale nie wiem czy to nie w przedliftowym b5.

 

 

mam w domu ulotkę o żarówkach może je treść się komuś przyda:

 

PASSAT B5:

H1 -główny reflektor (św. drogowe)

H7 - główny reflektor (św. mijania)

W5W -światła postojowe, oświetlenie tablicy rejestracyjnej

WY5W -światła postojowe

C5W -ośw tablicy rejestracyjnej

PY21W -kierunkowskazy

 

PASSAT GP

H7 -główny reflektor (św. drogowe),główny reflektor (św. mijania)

W5W -światła postojowe

WY5W -światła postojowe, boczne kierunkowskazy

C5W -ośw tablicy rejestracyjnej, światła przeciwmgielne tył

PY21W -kierunkowskazy

P21W -św. STOP i cofania, światła przeciwmgielne, kierunkowskazy

P21/4W św. STOP, światła postojowe

 

treść z ulotki OSRAM w razie co mogę przesłać na maila zdjęcia albo skany

 

:vw:

 

Prosze, niech się ktoś wypowie :) :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos może potwierdzić, że w passacie 2003 są przednie zarowki (światła drogowe i mijania) H7?
Tak, H7.

Przeciwmgielne przednie H3 .

Wymiana http://forum.vw-passat.pl/threads/26196-Jak-wymienic-zarowki-halogenow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz kupić ewentualnie night breaker cool blue jeżeli zależy Ci na nieco jaśniejszej barwie przypominającej xenon.

Według mnie to najlepsza alternatywa dla ori xenonu. I o wiele bezpieczniejsza w stosunku do hidów dla innych i użytkownika w razie kontroli. Taka anegdotka: zostałem zatrzymany za prędkość (w nocy) i pan policeman już się ucieszył, że dowód zabierze bo hidy siedzą.

Podniosłem maske i pokazałem, że się myli, krótka konwersacja, wypytał o żarówki a za pozyskane info jeszcze z nim troche mandat zjechałem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tych zarowkach

http://allegro.pl/zarowki-osram-h7-night-breaker-unlimited-110-i3893677547.html

bo moje klosze sa dosc juz dojechane mimo regeneracji ale jeszce nie do konca sie kwalifikuja na calkowita wymiane ( no i brak funduszy - maly syn ) prosze o opinie i czy mozna je bezposrednio wkladac w obecne klosze??

auto rocznik '98 kombi 1.9 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowki sa ok

ale niestety mniej zywotne od zwyklych wersji:oszit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaróweczki fajne, i dają dużo więcej białego swiatła niż standardowe, żona ma takie w swojej crv już ponad dwa lata i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie o żarówkę świateł mijania w Passacie B5 FL, przestała mi świecić a jest inna niż widzę wszędzie gdzie szukałem, także tutaj na forum. Z tego co widzę jest to typ bańki i nie mogę się do niej za chiny dostać. Jest tam bardzo mało miejsca, trochę inaczej niż tutaj piszecie i nawet jak wymontowałem filtr powietrza i odkręciłem czarną klapkę do reflektora to i tak nie ma miejsca żeby ją wyciągnąć. Czy trzeba wyciągać cały reflektor? I jaka jest to żarówka, jaki typ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie o żarówkę świateł mijania w Passacie B5 FL, przestała mi świecić a jest inna niż widzę wszędzie gdzie szukałem, także tutaj na forum. Z tego co widzę jest to typ bańki i nie mogę się do niej za chiny dostać. Jest tam bardzo mało miejsca, trochę inaczej niż tutaj piszecie i nawet jak wymontowałem filtr powietrza i odkręciłem czarną klapkę do reflektora to i tak nie ma miejsca żeby ją wyciągnąć. Czy trzeba wyciągać cały reflektor? I jaka jest to żarówka, jaki typ?

W zwykłych oryginalnych reflektorach soczewkowych masz żarówkę H7. Inna nie będzie tam pasować. Wymiana jest bez demontażu reflektora-tylko po ściągnięciu gumowej zaślepki.

Jeśli masz bixenon, to siedzi tam palnik D2S-wtedy trzeba zdemontować reflektor. I tam jest zaślepka plastikowa przykręcona na trzy śruby typu torx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to, że mam bixenon. Zaślepka jest plastikowa ale przykręcona tylko na 1 torx, odkręciłem ją ale nie można jej wyciągnąć. Trzeba też demontować zderzak czy sam reflektor można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wygląda na to, że mam bixenon. Zaślepka jest plastikowa ale przykręcona tylko na 1 torx, odkręciłem ją ale nie można jej wyciągnąć. Trzeba też demontować zderzak czy sam reflektor można?

Zaślepka jest na trzy torxy-prawdopodobnie masz pozostałe uszy zaślepki urwane. Trzeba zdemontować zderzak, żeby zdemontować reflektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wygląda na to, że mam bixenon...

Jak można nie wiedzieć takich rzeczy, czy moje auto ma zwykłe, czy ksenonowe reflektory.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no wiem, dziwne to trochę ale wcześniej nie miałem problemów to nie interesowałem się tym zbytnio. Teraz już wiem jakie są różnice itp. A zderzak już zdemontowałem...

 

A żarnik to Philips D2S 35W. I mieliście rację przykrywka jest na 3 torxy, 2 są ułamane.

Edytowane przez satelliweb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz i kupuj i zakładaj , ja miałem matowe lampy i mialem te żarówki , dobrze dawały wieczorkiem na bocznych drogach , pojechałem na polerke lamp i gosciu nie barrdzo mi lampy wypolerował w krakowie na siemaszki , wk....m sie i kupiłem i inter carsie lamy nowe za 240 zł i dalem zarowki osramy , i..................ja pierdziu teraz to dopiero swieca, rewalecja , wogole długich nie używam , pieknie swieca , kupiłem bo wyczytałem na forum ze sa ok i sa jak dla mnie a cena przystepna , mam je juz ponad rok i jedna sie spaliła po 8 miesiacach , kupiłem komplet i narazie spoko, polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ostatnio kupiłem żarówki diodowe do świateł cofania ale okazały sie lipa i niewypałem . Może ktoś ma jakieś ciekawe propozycje jakie żarówki kupić zeby jakoś to światło w nocy jednak świeciło . Mam pare propozycji ale niewiem czy warto wydawać 40zł /szt za żarówki które potem i tak nie daja takiego światła jak chce .

 

38 zł/szt - 13xLED

http://allegro.pl/zarowka-samochodowa-ba15s-p21w-cree-led-q5-13xled-i4618240478.html#delivery

 

100zł /szt - 10 Led Cree 50W

http://allegro.pl/p21w-led-ba15s-10-led-cree-50w-biala-dzienne-12v-i4551875473.html

 

50zł/szt - LED 6W

http://allegro.pl/zarowka-led-6w-p21w-ba15s-smd-12v-1156-drl-audi-vw-i4576975841.html

 

45zł/szt - Cree Q5 + 12xSMD 5050

http://allegro.pl/dioda-led-zarowka-ba15s-p21w-cree-q5-12xsmd-5050-i4591217431.html

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg.pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na to pytanie zawiera się właściwie w jednym słowie - żadne.

Tylko wydanie modułowe -wypełnienie komory oświetleniowej płytką z elementami led, a to jest możliwe tylko przy wycięciu tylnej części sekcji lampy, danej żarówki.

 

Wszystkie propozycje, w których większość elementów led umieszczona jest na "bocznych stronach"(lewa, prawa, góra dół) nie spełnią Twoich oczekiwań.

Emitowany przez nich strumień świetlny skierowany będzie w bok lampy, czyli nie tam gdzie tego oczekujemy i nie będzie w pełni wykorzystany. Z kolei te elementy/element, które ustawione są na zamienniku prawidłowo, emitują mniej światła, niż to ma miejsce w przypadku żarówki.

Do tego typu zastosowań najlepiej nadają się elementy led o większej mocy. Niestety wymagają one chłodzenia, zastosowania radiatora, odpowiednich odstępów na płytce(PCB aluminiowej !) między nimi, odpowiedniego układu zasilającego plus rezystancja oszukująca układ diagnozy w autach, które ten układ posiadają !

Otwór, w którym montujemy żarówkę jest niewystarczający gabarytowo, na umieszczenie tam poprawnie zbudowanego takiego zastępnika.

 

Byłoby możliwe zbudowanie takiego zastępnika na "mocnym" elemencie/elementach led(do aut bez systemu diagnozy) z jednym zastrzeżeniem - jednorazowy czas świecenia musiałby być ograniczony. Tzn. wsteczny bieg nie mógłby być włączony dłużej niż.... i tu podany czas.

Nie wchodzi to w rachubę, bo większość z użytkowników, chcąc pochwalić się swoją nową "zabawką" :fun: nie zważałaby na to, zgadza się ? :)

Po za tym zdarzają się sytuacje, w których zachodzi potrzeba "dłuższej" jazdy na wstecznym.

 

Chińskie propozycje zamienników led żarówek P21W, H "ileś tam" , to w większości obiecywanie gruszek na wierzbie.

Reasumując- szkoda pieniędzy na te i podobne do nich, wymienione przez Ciebie zamienniki.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaką długość ma żarówka podświetlenia rejestracji, żarówka w bagażniku i ta główna środkowa na przodzie w passacie b5 fl 2002r?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup na metry pasek SMD i wklej na silikon w lampke

przewody dolutuj do listkow i bedzie ok (ja tak mam)

 

co do oswietlenia kabiny to najlepiej kupis moduly sprzedawane przez naszego kolege z forum

jesli zamontujesz zwykle diody modul konfortu bedzie wariowal-raz bedzie sie palic swiatlo a raz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do was bo zgubiłem mocowanie żarówki długiej, siedziała H7 i jak dzwoniłem do serwisu powiedzieli mi że potrzebuję tej części 3b0941160c o dziwo w mojej lampie nie podchodzi to gdyż miałem drucik wygięty który trzymał żarówkę nic więcej. może znacie numer etki tego drucika co trzema żarówkę na miejscu. ps. we wszystkich żarówkach mam mocowanie na taki drucik a w etce tego nie mogę znaleźć jak to tak?

 

IMAG0592.jpg

 

czy po prostu za mało próbowałem ?

czy czegoś tam brakuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał żarówek h7 65wat? Produkuje je osram i różnią się tym od zwykłych, że mają bańkę od h9 a gniazdo h7. Myślę nad zastosowaniem ich w drogowe. Emitują 500-600 lumenów więcej a pobierają tylko o 10wat więcej. Myślę że nie wpłynie to aż tak źle na odblysniki i instalację elektryczną auta. Biorąc pod uwagę że mam nowe lampy depo, zamienniki ale nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na nich jeżdżę od pół roku - są to Osramy H7 SuperBright 65W - dostępne w hurtowni oświetleniowej Interlumen.

Nic się nie dzieje z instalacją ani lampami. Światło wyraźnie jaśniejsze.

 

Do wymiany mam kostki przyłączeniowe - zostały przegrzane przez Philipsy Extreme Vision. Polecam zakup kostek ceramicznych - sam będę takie zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności