Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Żarówki w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Skorpion31

Koledzy i kolezanki

mam pytanko odnosnie zarowek w lampach przednich w B5. Jakie sie stosuje?? Czy marka odgrywa tu jakas role?? Jak to jakia wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u ciebie ale w moim pasku są żarówki H7 i H4. H7 w światłach mijania, już zdążyłem prawą wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdążyłem prawą wymienić.

u Was też trzeba się tyle napracować, żeby wymienić żarówkę od strony pasażera?? :P Za 3. razem robiłem to już mniej niż 2 minuty ;D Ale jakby mi przyszło na mrozie to robić, to ja dziękuję...

 

Wracając do tematu żarówek - niestety - im droższe firmowe, tym lepiej świecą i tym krócej :| Te wszystkie blue viżyn Philipsa czy vision plus osram-a - fajnie świecą, dużo droższe od normalnych, a przeważnie nie są w stanie przetrzymać dwóch pór roku :[. Tobie polecam zakupić sobie komplet soczewek do 3B - porównywaliśmy na zlocie - i... nie ma czego porównywać. Seryjne lampy w 3B to jakieś nieporozumienie...

 

BTW. ostatnio zamontowałem sobie do soczewek fajnie wyglądające, niebieskie "xenon vision" czy coś takiego... no name. No i wygląda to fajnie, dopóki nie wyjechałem z garażu. Do jazdy nocą ogólnie nie polecam. Wszystko jest ładnie oświetlone na biało, ale co z tego, jak światło "zanika" dużo wcześniej niż to "brzydkie" żółte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpion31

Czy H7 sa jedno wloknowe??

Bo ja nie mam krotkich z prawej strony, a jak pociagne po dlogich to swieca obydwie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

H7 tak jak i H1 są jednowłóknowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BARANMC

RAMA, jak na moje oko to H7 są 2 włoknowe , przecierz mogą byc drogowe i długie w niektorych autach a H1 i H3 to typowe halogenowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARANMC, chyba literówka ;) Dwuwłuknowe są H4. RAMA dobrze pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak żarówka H7 to ulepszona wersja żarówki H1. A jeśli chodzi o takie wynalazki jak Philips Premium, Philips Vision Plus czy Osramy Silverstar to mają one skrócony żarnik. Świecą znacznie jaśniej, dają większy zasięg ale mają dużo mniejszą żywotność - czyli nic za darmo. Wybór należy do ciebie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pollux

czy to znaczy ze można zamiast h1 wstawić h7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam reflektory razem z przeciwmgielnymi... i mam H4 , H7 i 5W5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpion31

Wszystko juz jasne dzis wymienilem zaroweczki i umnie jest tak samo jak u kolegi MrWho dodam ze szkielka od zarowek maja kolor niebieski :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładnie ci się komponują z kolorem karoserii, bo innych korzyści nie dostrzegam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BARANMC

Moj błąd , poyebaoo mi sie , Zwracam honor RAMA, :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieskie szkoło w zarówce daje efekt ala białe światło :) porównywałem postojówki made in osram z normalna soczewka vs philips bluevision :) no i te philipsy świeciły duzo ładniej :) bardziej biało przez co jednocześnie dawały ładniejsze oświetlenie terenu :) Tak samo mam na krótkich itd niebieskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a weź sobie włóż taką niebieską żarówkę do jednej i zwykłą, klasyczną navre czy inną vartę za 10zł do drugiej lampy... Zobaczysz ciekawy efekt :) Niebieska świeci 10m krócej. W ogóle będzie tylko "żółtą" widać po ciemaku...

 

powtarzałem to już kilka razy - te wynalazki są po prostu ładne. Nic poza tym... Fajnie wyglądają, ale nie świecą tak jak najnormalniejsze, "brzydkie" żarówki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ja tam porównywałem osram normalny vs philips coolblue vs jakis niebieski schit z aszoloma.. i philips zdecydowanie lepiej mi oświetlał drogę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że z powodu niebieskiej barwy bańki tem bedzie jeszcze większa niż zwykłej białej halogenowej setki.

IMHO takie żarówki to badziew. Xenon z nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mol8

ja smigam na philips blue vision(ma niebieska barwe banki)

bardziej biale swiatlo znacznie odroznia sie od tego zwyklego-lepsza widocznosc

swieca wysmienicie :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności