Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wpiąć żarówkę 21W zamiast pompki i odpalić piec. Ma migać. Powietrze w układzie paliwa nie będzie zwracało takiego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namierzyłem pompkę jest tak mniej więcej pod siedzeniem prawego pasażera z tyłu (pod podwoziem) odpalałem webasto robiłem test pompy paliwa, i nie daje znaku życia, nie słychać żadnego cykania.

Jutro wjade na kanał i spróbuje wpiąć żarówka zamiast pompy i zobaczymy czy prąd dochodzi i czy to pompa padła, czy gdzieś po drodze coś nie tak z kabelkami

 

wygenerowałem raport z Webasto Thermo Test i to jego zawartość:

 

Raport diagnostyczny Webasto Termosystemy

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Konfiguracja:

-------------

Typ paliwa..............................................................Benzyna

Pompa obiegowa w trybie jalowym...............................................1

Wersja sprzetu............................................................45/98

Wersja oprogramowania.....................................................46/98

Numer identyfikacyjny klienta........................................0000000000

Numer identyfikacyjny urzadzenia........................................084727E

Numer identyfikacyjny pliku danych......................................089195E

Napiecie minimalne.........................................................9,76 [V]

 

Dane robocze:

-------------

Czas pracy...............................................................115:29 [h:m]

Licznik godzin pracy.....................................................150:31 [h:m]

Licznik rozruchów...........................................................320

 

Blad:

-----

Blad 1..........................................Przerwa w obwodzie pompy paliwa

Kod...................................................................9820/01

Licznik.....................................................................1

Temperatura................................................................30 [°C]

Status...........................................................Status: wyl.

 

------------------------------------------------------------------------------------------

11.12.16 11:48:31 Webasto Thermo Test 2.16.1

 

pytanie mam do bardziej obeznanych użytkowników, czy pełne webasto może też pracować jako dogrzewacz, jeśli np. nie uruchomiliśmy go wcześniej a załóżmy odpalamy silnik i temperatura jest poniżej +5 czy wystartuje automatycznie czy trzeba je ręcznie odpalić.

W programie w zakładce "Sterowanie" widzę że są opcje takie jak:

Tryb pomiaru EMC

Ogrzewanie postojowe

Ogrzewanie postojowe (EOL)

Dogrzewanie

Dogrzewanie (EOL)

Wentylacja

Tryb Boost

Zewnętrzne sterowanie pompą obiegową

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
namierzyłem pompkę jest tak mniej więcej pod siedzeniem prawego pasażera z tyłu (pod podwoziem) odpalałem webasto robiłem test pompy paliwa, i nie daje znaku życia, nie słychać żadnego cykania.

Jutro wjade na kanał i spróbuje wpiąć żarówka zamiast pompy i zobaczymy czy prąd dochodzi i czy to pompa padła, czy gdzieś po drodze coś nie tak z kabelkami

 

wygenerowałem raport z Webasto Thermo Test i to jego zawartość:

 

Raport diagnostyczny Webasto Termosystemy

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Konfiguracja:

-------------

Typ paliwa..............................................................Benzyna

Pompa obiegowa w trybie jalowym...............................................1

Wersja sprzetu............................................................45/98

Wersja oprogramowania.....................................................46/98

Numer identyfikacyjny klienta........................................0000000000

Numer identyfikacyjny urzadzenia........................................084727E

Numer identyfikacyjny pliku danych......................................089195E

Napiecie minimalne.........................................................9,76 [V]

 

Dane robocze:

-------------

Czas pracy...............................................................115:29 [h:m]

Licznik godzin pracy.....................................................150:31 [h:m]

Licznik rozruchów...........................................................320

 

Blad:

-----

Blad 1..........................................Przerwa w obwodzie pompy paliwa

Kod...................................................................9820/01

Licznik.....................................................................1

Temperatura................................................................30 [°C]

Status...........................................................Status: wyl.

 

------------------------------------------------------------------------------------------

11.12.16 11:48:31 Webasto Thermo Test 2.16.1

 

pytanie mam do bardziej obeznanych użytkowników, czy pełne webasto może też pracować jako dogrzewacz, jeśli np. nie uruchomiliśmy go wcześniej a załóżmy odpalamy silnik i temperatura jest poniżej +5 czy wystartuje automatycznie czy trzeba je ręcznie odpalić.

W programie w zakładce "Sterowanie" widzę że są opcje takie jak:

Tryb pomiaru EMC

Ogrzewanie postojowe

Ogrzewanie postojowe (EOL)

Dogrzewanie

Dogrzewanie (EOL)

Wentylacja

Tryb Boost

Zewnętrzne sterowanie pompą obiegową

 

pzdr

 

tak może chodzić jako dogrzewacz lecz musisz zastosować dodatkowy czujnik który będzie zwierał poniżej +5stopni. Podpinasz napięcie bezpośrednio przez czujnik na czarny przewód w kostce od pieca. Lub przez przełącznik i sam będziesz decydował kiedy ma dogrzewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal1981g tak jak kolega KrajesK napisał odnośnie czujnika. Sam go zamontowałem ale w przeciągu tygodnia go zdemontowałem i leży teraz w drzwiach. Jak masz zegarek. I chcesz żeby autko szybciej dogrzało naciskasz tylko płomyk i nic więcej i masz to samo co dogrzewacz.

 

mam tylko pytanie do ciebie mógł byś podesłać linka albo jak się nazywa twój kabelek do diagnozy webasta. Bo mam z Viakena na rs-232 i ni hu hu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie dotyczące montažu webasto. Mam pytanie odnośnie tej blachy do której jest przykręcony piec, czy ma ktoś wymiary albo umiałby zmierzyć? Bo brakuje mi jej do montażu?

IMG_4655.jpg

Gdybym miał wymiary to można by coś wyżeźbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal1981g tak jak kolega KrajesK napisał odnośnie czujnika. Sam go zamontowałem ale w przeciągu tygodnia go zdemontowałem i leży teraz w drzwiach. Jak masz zegarek. I chcesz żeby autko szybciej dogrzało naciskasz tylko płomyk i nic więcej i masz to samo co dogrzewacz.

 

mam tylko pytanie do ciebie mógł byś podesłać linka albo jak się nazywa twój kabelek do diagnozy webasta. Bo mam z Viakena na rs-232 i ni hu hu.

Mam dwa najtańsze VAG-i KKL z allegro jeden niebieski drugi czarny

Kup taki na FT 232R i na pewno będzie działać

 

Taki na pewno działa

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4901320100

 

 

Ja u siebie podłaczyłem kabel diagnostyczny od webasto pod 7 pin OBD i łącze się normalnie wpinając kabel w złącze

A o możliwość ręcznego lub automatycznego włączenia pytam, bo zegara nie mam miałem tylko pilota, mam telestart T80 ale niestety mój pilot również nie działa niestety dzieciaki mi go "ulepszyły" ;) szukam na allegro ale nie bardzo mogę coś znaleźć w normalnej cenie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ewentualnie jakby ktoś był zainteresowany moge oddać moduł telestart wraz z anteną w zamian za zegar do webasto

Edytowane przez michal1981g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz zwykłą radiolinię np.elmes i masz webasto z pilota. Albo moduł gsm, zaczynają się chyba od 130 zł na alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pytanie dotyczące montažu webasto. Mam pytanie odnośnie tej blachy do której jest przykręcony piec, czy ma ktoś wymiary albo umiałby zmierzyć? Bo brakuje mi jej do montażu?

[ATTACH=CONFIG]150055[/ATTACH]

Gdybym miał wymiary to można by coś wyżeźbić.

Ja sobie zrobiłem taka 0507993f0a0395314bd35237a6d1bd41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie zrobiłem taka 0507993f0a0395314bd35237a6d1bd41.jpg

 

dzięki.. to już jakiś punkt zaczepienia! coś spłodzę!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz sobie pięc z zrób pod niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Te moduły to zwykłe telefony przerobione takie jak na serwisie aukcyjnym? po dzisiejszym drapaniu szyb chyba przerobie dogrzewacz na webasto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sim-ster 3.0 to nie przerobiony telefon a polski moduł. Gadałem wczoraj z twórcą, będzie niedługo temat o nim i pewne proponowane zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe i lepsze niż stary telefon w schowku :) Sam korzystasz z takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo ciekawe i lepsze niż stary telefon w schowku :) Sam korzystasz z takiego?

A jak się przerabia stary telefon do takich funkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego sim stera, apke pobrałem uruchomiłem na stole- żarówka włącza sie i wyłącza na komendę. Jednak nie wiem ja podłączyć kable by podało impuls masy ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na danym wyjściu podłączasz 2 kable np plus i wyjście do webasto. Tak że po wysłaniu komendy poda plus na webasto. To tak samo tylko zamiast plusa musisz dać masę na to złącze. Tam jest przekaźnik który zwiera bądź rozlacza styki i tyle. Jaki sygnał doprowadzisz taki poda dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sim-ster 3.0 to nie przerobiony telefon a polski moduł. Gadałem wczoraj z twórcą, będzie niedługo temat o nim i pewne proponowane zmiany.

 

Gdzie będzie ten temat?

Też zamówiłem wczoraj ten moduł i właśnie czekam na przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak może chodzić jako dogrzewacz lecz musisz zastosować dodatkowy czujnik który będzie zwierał poniżej +5stopni. Podpinasz napięcie bezpośrednio przez czujnik na czarny przewód w kostce od pieca. Lub przez przełącznik i sam będziesz decydował kiedy ma dogrzewać.

 

jak mam rozumieć żeby webasto chodziło przy włączeniu na "krótko" to plus podany na czarny przewód musi być podtrzymany, czyli włącznik załączam webasto działa, wyłączam i się wygasza???

czy wystarczy podanie impulsu załóżmy 1-sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam słuchajcie mam pytanie odnośnie webasta thermo top C mam podłączone jajko i sterownik gsm

i o co chodzi.

Teraz w te niskie temperatury, załączam webasto czy to z jaka czy sterownika to słychać ze piec pracuje, pompka cyka, dymi się:) ale nie załącza mi nawiewu na auto.

Webasto miałem montowane w tym roku i to pierwsza zima z tym urządzeniem powiedźcie mi czy mam coś poknocone w instalacji czy jest to prawidłowe działanie urządzenia.

Czy na zimnym silniku powinien startować nadmuch na kabinę auta zaraz po uruchomieniu pieca webasta

Edytowane przez rutek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na zimnym silniku powinien startować nadmuch na kabinę auta zaraz po uruchomieniu pieca webasta

 

nadmuch powinien wystartować jak webasto osiągnie bodajże 30 stopni na zimnym nie będzie dmuchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności