Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj bd próbował się z nim połączyć kablem diagnostycznym. Parę miesięcy temu włączało się, następowało przewietrzenie i nie zapałało płomienia. Wcześniej raz działało raz nie. A teraz zupełna cisza. Najchętniej to wyjąłbym , dokupił uszczelki (tylko w Polsce pewnie nie ma:P) i zrobił przegląd. Masz bw50? .Bd miał to na uwadze:)

Edytowane przez Temex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z innej beczki: Myślał ktoś z Was nad ociepleniem webasta? Mam w passacie termo top zcd w dieslu i sporo ciepła tracę właśnie przez webasto (oczywiście gdy nie pracuje) Zastanawiam się czy go nie ocieplić troszkę lub chociaż osłonić blachą żeby powietrze z wisko oraz podczas jazdy nie studziło go zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam takie pytanie kiedy webasto się wyłączy? Czy po osiągnięciu jakiejś temperatury czy jak to wygląda?

Mam thermo top c i odpalane z telefonu przez simster3

I się zastanawiam czy ono kiedyś się wyłączy czy będzie chodziło aż się prąd albo paliwo się skończy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pytanie z innej beczki: Myślał ktoś z Was nad ociepleniem webasta? Mam w passacie termo top zcd w dieslu i sporo ciepła tracę właśnie przez webasto (oczywiście gdy nie pracuje) Zastanawiam się czy go nie ocieplić troszkę lub chociaż osłonić blachą żeby powietrze z wisko oraz podczas jazdy nie studziło go zbytnio.

 

to nie ma sensu

za duzo ciepla nie traci bo nie ma radiatorow po tej stronie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Panowie a ja mam takie pytanie kiedy webasto się wyłączy? Czy po osiągnięciu jakiejś temperatury czy jak to wygląda?

Mam thermo top c i odpalane z telefonu przez simster3

I się zastanawiam czy ono kiedyś się wyłączy czy będzie chodziło aż się prąd albo paliwo się skończy?

 

w piecu jest czujnik ktory pilnuje zeby piec nie grzal wiecej jak okolo 75 stopni (tak zeby nie otworzyl sie duzy obieg) a tak ze nie przegrzal sie

jesli temp spadnie to znowu odpala i tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a ja mam takie pytanie kiedy webasto się wyłączy? Czy po osiągnięciu jakiejś temperatury czy jak to wygląda?

Mam thermo top c i odpalane z telefonu przez simster3

I się zastanawiam czy ono kiedyś się wyłączy czy będzie chodziło aż się prąd albo paliwo się skończy?

 

Jak pisze Kajos - wyłączy się po nagrzaniu do 75, ale dmuchawa dalej śmiga. Wyłączy się całkiem, gdy napięcie spadnie poniżej ustalonego progu - czyli jak wydoi aku do zera:) Mam ten sam problem, ten sam moduł GSM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem SIM STAR i powiedzcie jak macie to podłączone? Na chwilę obecną mam wyprowadzone dwa przewody z zegara i podłączoną pod nie radiolinie ale z zasięgiem słabo dlatego kupiłem ten sterownik i myślałem żeby podłączyć go zamiast radiolinii. Apka ma możliwość podania sygnału na sekundę i tak chcialem sterować. Symulować naciśnięcie przycisku płomienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem, ten sam moduł GSM...

to nie można w tym module załączyć na jakiś czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłasz polecenie, które załącza przekaźnik do czasu jego wyłączenia kolejnym poleceniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze jak wejdę do auta to wysyłam komendę wyłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysyłasz polecenie, które załącza przekaźnik do czasu jego wyłączenia kolejnym poleceniem...

 

Lipa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można pogadać z producentem projektu, żeby zmodyfikował to, i uruchamiał wyjście A na np. godzinę. Jutro dzwonię do nich:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to by pasowało żeby się wyłączy po pół godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam eberspachera piec hydronic d5w sc 52W 12v sterowane mam to z włącznik w kabinie i radiowe z pilota sterownik tp4. Jedna nie zawsze zasięg pilota możliwa włącznie ogrzewania i chciałbym założyć cos z czego przy użyciu telefonu bd mógł je odpalić- wyłączenie nie ma różnicy gdyż zrobię to manualnie w kabinie jak wsiąde do auta. Zauważyłem ze włącznik który mam w kabinie działa na zasadzie pimpuls przerwa impuls- czyli jak wera sie dwa przewody załącza sie webasto i drugim takim zwarciem rozłączam webasto. jak na jeden z tych kabli podam mase to startuje wszystko jeśli kabel zabiorę i tylne drugi raz wyłącza sie. Ktos poleci jakiś sterownik bądź aplikacje która umożliwia takie sterowanie masa- podanie impulsu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każdy moduł gsm sobie z tym poradzi. Wybierz ten, który pobiera najmniej prądu.

Wpisz w google gsm 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam moduł gsm elmes gsm2 - umożliwia włączenie na czas jaki się chce za pomocą sms i sygnału (clip).

apke na android sms RC fajna apka można pod przyciski zaprogramować sobie komendy sms

apkę "Do It Later" umożliwia wysłanie sms z opóźnieniem czyli np. wieczorem ustawiam, żeby wysłał na 5 rano sms żeby włączyło na 33min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że on kosztuje 3 stówy :) Są tańsze na aledrogo. Gdzieś widziałem za 135 zł, też będzie działał, a nie ma tak rozbudowanych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

połączyłem się dzisiaj z webasto bo przestało mi startować, włącza sie na kikadziesiąt sekund dmuchawa płomienia i dalej cisza, nic się nie dzieje, i po podłączeniu wywaliło błąd 9820/01 przerwa w obwodzie pompy paliwa.

Robiłem test elementów i wszystko przechodzi test pomyślnie oprócz właśnie pompy paliwa, wyrzuca ten błąd przerwa w obwodzie, czyżby pompka paliwa od webasto padła???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na wtyczce pompki czy ida impulsy na pompe

Jesli tak to powinno slychac cykanie pompki

Albo gdzies powietrze bierze i paliwo nie dochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz na wtyczce pompki czy ida impulsy na pompe

Jesli tak to powinno slychac cykanie pompki

Albo gdzies powietrze bierze i paliwo nie dochodzi

 

no będę szukał, a wiesz może czy ta pompka jest gdzieś tam w okolicy pieca, czy w baku? webasto dokładane jeszcze w Niemczech wg dokumentów od razu po zakupie w 2002r w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz isc po rurce od pieca

Moze byc podlaczona gdziekolwiek ale napewno nie w baku

 

Jak bedziesz czasami sprawdzal pompke to pamietaj ze ona dziala na zasadzie impulsu typu 01010101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności