Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aby uprościć ja ustawiłem że po wydzwonieniu numeru - CLIP w ramach potwierdzenia odrzuca i odpala się domyślnie na 25min, a sms'em mogę je wcześniej wyłączyć, albo załączyć na inny czas. Sprawdź jeszcze jaka masz wersje firmware i jeżeli jest dostępne nowsze to wgraj. Ja od czasu zakupu testowałem już kilka wersji i te ostatnie są już naprawdę stabilne, poprzednim zdarzało się zawiesić albo miały problemy z zasięgiem.

 

Kiedyś jak Ojciec powiedział że będzie dokładał webasto do A4 B6 to się zastanawiałem po cholerę mu ten wynalazek... Potem jak sam zainteresowałem się tematem i założyłem do B5 to wszystkie wątpliwości znikły... Dla mnie to już obowiązkowe wyposażenie... Teraz jeszcze tylko brakuje podgrzewanej gałki drążka jzmiany biegów bo kierownica miło grzeje a ona taka zimna...

 

 

Ja też tak mam ustawiony clip tyle że na 40 minut( słabsze webasto).

Jak montowałem w październiku moduł to oprogramowanie było najnowsze i jak na razie działa wzorowo.

Też nie miałem pojęcia co to jest webasto, a teraz uważam go za obowiązkowe wyposażenie i jak mówię komuś że wysyłam sms albo dzwonię do paska żeby grzał to patrzą na mnie jak na idiote i nie wierzą dopóki nie pokaże jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRZECHHH

 

Mam pytanko odnośnie tego odbiornika GSM2. Obecnie posiadam webasto

Timer_1531.jpg

Czy istnieje możliwość podłączenie tego odbiornika pod mój zegar webasto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, spotkał się ktoś z błędem F:14 (Niewłaściwe położenie czujnika przegrzania) ? jeśli tak to jak go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GRZECHHH

 

Mam pytanko odnośnie tego odbiornika GSM2. Obecnie posiadam webasto

[ATTACH=CONFIG]93538[/ATTACH]

Czy istnieje możliwość podłączenie tego odbiornika pod mój zegar webasto?

Jak jest sterowane analogowo, a tak mi się wydaje to będzie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , podepnę się pod temat . Czy można przeprogramować climatronik aby w funkcji HE nie załączał AUTO . W pierwszym rzędzie zależy mi na ogrzaniu "serca" auta , a climatronik ustawiony na 18 stopni grzeje kabinę. Dopiero po 20min widać wzrost temp. silnika . Ogrzewanie eber 4wsc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z odpaleniem webasto z telestartu. Gdy odpalam piec przez kompa przy użyciu thermo test to piec startuje i nie pokazuje żadnych błędów i wszystko jest ok. Sprawdzałem czy telestart po odpaleniu daje sygnał na pin 1 pieca i sygnal jest. Może ktoś domyśla się o co biega?:) Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest zestaw który już pracował w aucie czy dopiero montowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zestaw który ktoś kupił na allegro i teraz ma problem z jego działaniem. Oryginalnie nie jest to ogrzewanie postojowe tylko dogrzewacz przerobiony na ogrzewanie. Pompa wody idzie po dodatkowym przekaźniku. Co ciekawe pilot odpala pompe wody ale zgasic juz jej nie mozna pilotem tylko trzeba uzyc dodatkowego przycisku wylacznika dolozonego do wiazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są przynajmniej 3 opcje:

- jeżeli jest to dogrzewacz analogowy to sterownie z pilota powinno iść na pin 3.

- jeżeli jest to dogrzewacz sterowany tylko cyfrowo to telestart nalezy polaczyc po W-bus z piecem

- jest to dogrzewacz sterowany cyfrowo dedykowany do konkretnego samochodu i nie współpracuje z telestartem nawet po W-bus.

 

Proponuje przestudiować dokładnie:

http://ogrzewaniepostojowe.net.pl/instalacja.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1 czyli dogrzewacz analogowy i sterowanie dokladnie z pinu 3. W wiązce kabelek szedł do pinu 1.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podepnę się pod temat. 2 lata temu kupiłem 1.9TDi z zamontowanym już webasto DW50. Jednak od początku nie działa.

W środku sterownik podświetlany niby urauchamia ogrzewanie pod maską coś działa ( jakiś silniczek czy coś ) i cyka, jednak po chwili się wszystko wyłącza i jeszcze zasłona dymna się pojawiała... ;) Teraz jak już wszystko poprobione w aucie zostało te webasto ale nikt nie umie bo to niby stare analogowe i zabytkowe.

 

Jest ktoś ze Śląska kto by to uruchomił ?! ;) Ja sam niestety nie tykam się tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak analogowe to tylko sie cieszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zbieram się do kupna webasto - post przeczytałem i mam kilka pytań:

1. Czy można się podłączyć do przewodu paliwa powrotnego w komorze silnika + jakiś zawór zwrotny(mam pompę paliwa w baku i się zastanawiam czy to będzie ciągnęło) i nie ciągnąć tych kabli i przewodów przez cały samochód?

2. Czy można zastosować pompkę paliwa uniwersalną na 12v (ok 60 PLN)

3. Czy można zastosować pompkę wody uniwersalną na 12v (ok 60 PLN)

4. A jeżeli można zastosować taką pompkę do wody (płynu chłodniczego) to przepływ powinien być duży czy lepiej żeby płyn przepływał wolniej dla lepszego przepływu ciepła z komory spalania

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.paliwo do pieca powinno sie ciagnac z zbiornika oddzielnym wezykiem cienkim-najtaniej tekelanem

powrot sie nie nadaje bo tam razem z powietrzem idzie paliwo

2. tak mozna

3.jak nabardziej byle by pchala plyn

4. nie ma znaczenia

goracy plyn i tak bedzie przechodzil nawet jak pompka nie bedzie pracowac(jak piec wylaczony)

 

 

najwazniejsze tylko zebys zakupil piec analogowy

niestety trudno jego odroznic od cyfrowego

 

rozni sie tylko plytka elektroniczna ktora jest w srodku

resztapieca,swieca itp. sa te same

 

ogolnie ponizej 500zl raczej nie dostaniesz analoga

a w ciemno nie rob zakupu

Edytowane przez kajos
mysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.paliwo do pieca powinno sie ciagnac z zbiornika oddzielnym wezykiem cienkim-najtaniej tekelanem

powrot sie nie nadaje bo tam razem z powietrzem idzie paliwo

 

ale są też piece które się własnie na powrót podłącza (mają w sobie zbiornik paliwa który sie napełnia jak auto pracuje) np bw50 (benzynowe). Nie wiem jak z DW50 (diesel) bo takiego nie miałem.

Edytowane przez adamko251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajos jeszcze pytanie.

 

Mam can-a w swoim B5fl to znaczy że mogę używać webasto cyfrowe?

I czy to możliwe że cyfrowe webasta mogą być tak stare że są nawet z 2000 roku?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passacie B5 FL nie da się zamontować webasta z CAN podpinając pod magstralę samochodu, tylko webasto analogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Mam w passacie webasto zrobione jako podgrzewacz i niedawno dokupilem sobie oslone pod silnik bo nie mialem takiej - co teraz zrobic z wydechem - gdzies widzialem taka blache w oslonie ale gdzie taka dokupic? Zbliza sie zima wiec trzeba o to zadbac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywierc otwor w oslonie (troche wiekszy nic rura wydechu)wnituj z soba blachy od dolu i gory(z takim samym otworem) i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jestem w trakcie składania wszystkiego, to co mam:

Webasto analogowe

wiązka elektryczna (własnej roboty wg. schematu z posta) + podpięcie pod czujnik G89

pompka paliwa z fiata bravo (znalazłem na półce)

węże + mufki z liroja.

 

Czego mi brakuje to zegar webasto i tu mam problem. Z tego co wyczytałem to aby uruchomić webasto można podać +12 na pin 1 w koste 6 pinowej (ten który idzie do zegara webasto (out).

Jak myślicie czy można tak zrobić że jeżeli przez okno wcisnę na pilocie zamykanie auta (tylko po to żeby mignąć) dam radę po przez zamontowanie dodatkowego przekaźnika podać stałe +12 na ten właśnie pin a wyłączać go za pomocą dodatkowego przycisku albo zgaszenia auta.

Trochę namieszałem ale skoro samochód mam pod ręką rano to po co mi zegarek i tak wstaje wcześniej więc mogę sobie mignąć. :)

Co wy na to proszę o sugestie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności