Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie kupiłem webasto dw50 i mam pytanie gdzie podlaczyc się pod układ zasilania paliwem przed filtrem na zasilaniu, za filtrem na zasilaniu czy na powrocie i czy pod webasto podpinam zasilanie i powrot z niego skoro webasto jest przelewowe???czy stosować jakiś filtr lub zaworek zwrotny??

 

chce je zastosować do passata b5fl 2005 1.9tdi 130km avf proszę o wasze opinie oraz jak ktoś może jakies zdjęcia z podlaczeniem zasilania

 

z góry dziekuje i pozdrawiam

 

Paliwo najlepiej bezpośrednio ze zbiornika żaden inny sposób przy tym silniku nie jest mi znany, a w obieg wpinasz się w jeden przewód prawy na wejściu do nagrzewnicy stojąc przodem do auta. Możesz też za pomocą trójników tak jak podłączają lpg tylko do tego będziesz potrzebował zaworu jednozwrotnego, a takowe do tanich nie należą i moim zdaniem nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, to coś ma w sobie zbiornik paliwa z przelewu i tak ma być podpięte:P Nie ma pompki paliwa, w środku ze zbiornika elektrozawór pobiera wachę na kopcenie;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek, to coś ma w sobie zbiornik paliwa z przelewu i tak ma być podpięte:P Nie ma pompki paliwa, w środku ze zbiornika elektrozawór pobiera wachę na kopcenie;p

 

a to zmienia postać rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jeden przewod wody ten z bloku do nagrzewnicy daje na webasto a z webasto na nagrzewnice tak??? co do paliwa to zasilanie idzie z powrotu czy z zasilania paliwem i czy dac za filtrem czy przed filtrem???oraz czy stosować dodatkowy zawor zwrotny paliwa i dodatkowy filterek na przewodzie??? czekam na wasze odp pozdrawiam

Edytowane przez damiansta86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie webasto z powrotu. Bez filtrów, zaworków, w środku już jest zaworek. Woda z głowicy do pieca, z pieca do nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok z powrotu wpiąć się za tym zaworkiem co jest w filtrze czy przed zaworkiem żeby miało filtrowane paliwo???, poza tym mam wejście i wyjście z webasto paliwa wiec na wejście paliwa na webasto daje z powrotu a wyjście paliwa z webasto tez na powrót czy jak??? bo pompka wbudowana w webato ma wejście i wyjście

 

poza tym co do wody to jak widzę bo dostałem tez węże wodne z tego paska co odkupiłem od niego webasto gość podłączył nie z tego węza co jest z głowicy tam gdzie jest termostat tylko z tego drugiego wiec było to źle podłączone???ja mam wziąć ten waz od termostatu czyli z plastikowego krocca z tylu silnika do nagrzewnicy tak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty masz ogrzewanie czy podgrzewacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to ogrzewanie mam webasto dwie rurki jedna z filtrem druga z tlumikem , wiazke jakies 3 bezpieczniki, przekaźnik kawalek wtyczki z climatronica gdzie idzie jeden kabel i wyświetlacz webasto

 

webasto ma pompe wody i paliwa w sobie jest to model thermo top dw50 wyjęty z paska b5fl 2001r 1.9tdi 130km poszedł na żyletki ale webasto uratowałem :)

 

a i jeszcze jedno brakuje mi filtra na przewodzie powietrza i nie wiem webasto ruszy bez niego bo musze go dokupic???

 

mnie tylko zalezy zeby wiedziec jak dac weze wody oraz paliwa bo webasto ma wejscie i wyjscie na paliwo i wode tylko gdzie sie powpinac w uklad.

Edytowane przez damiansta86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma pompe to ogrzewanie

bez filtra spokojnie bedzie dzialac tylko ze glosno

ten filtr to tlumik chalasu

 

webasto ma tylko wejscie na paliwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne ja mam wejście i wyjście i mam kłopot bo jak by było tylko wejście to ok ale sa 2 krocce :) i teraz co i jak...

 

aha i glowny plus na 3 bezpieczniki idzie pod staly plus czy po zaplonie???

 

mam tez czerowny i czarny kabel który idzie od przekaźnika i musze się wpiąć w bezpiecznik 30a przeciac niebiesko-czarny kabel i w niego wpiąć się czerwonym a czarnym w drugi koniec niebiesko-czarnego??? nie wiem czemu??

Edytowane przez damiansta86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrylem pare rzeczy co i jak :) udało mi się dostać weze z tego paska od paliwa i zasilanie ma z powrotu ale ze webasto dw50 ma wejście i wyjście paliwa to sa dwa krocce

 

i tak zasilanie jest z powrotu i ten waz za zaworkiem na filtrze idzie na webasto na wejście i wyjście z webasto dalej w powrot do baku wiec zasysane jest paliwo z filtra tak wychodzi z wezy które dostałem tez tak myślicie???

 

co do wody to interesuje nas prawy waz, i tak od chłodnicy spalin wyjście idzie na webasto a od webasto na nagrzewnice

 

wiec wychodzi glowica-chlodnica spalin-webasto-nagrzewnica tak jest umnie silnik avf skrzynia automat

 

co do przewodow to te kable co mam czerowny i czarny to chyba zalaczaja wentylator i dlatego maja być wpięte z bezpiecznik gdzie dochodzi niebiesko-czarny kabel i jeden kabel na pin w climatronicu, co do zasilania 3 bezpiecznikow to ma być staly plus tak wychodzi

 

Dotyczy to webasto thermo top dw50

 

proszę o wasze wypowiedzi i poprawki jak cos napisałem zle pozdrawiam

Edytowane przez damiansta86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem po zalaczeniu webasta powinien się pojawić prad z przekaźnika na dmuchawe tj czarno-niebieski kabel tak??bo miałem wolne czerowny i czarny i wpialem się w nr 25 bezpiecznika czyli dmuchawe

 

 

czy na kablu który dalem na pin "a" pierwszy od przodu wolne miejsce czy mam dac go na pin 1 po prawej stronie ale tam mam już kabel??? climatronic tez mam mieć prad czy nie??? będzie to wina przekaźnika bo na niego dochodzi napiecie chociaż sam nie wiem bo jak wlacze zapłon i wyjme przekaźnik to dmuchawa gasnie sam już nie wiem ???? proszę o pilna odp pozdrawiam

 

i jeszcze jeden problem po wlaczeniu zaplonu miga climatronic :(a kolejny taki ze webasto działa ale zalacza się na ok 1min i wylacza się czemu???

Edytowane przez damiansta86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale tej składni nie jestem w stanie zrozumieć... Napisz to bardziej po ludzku bez pośpiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok :)

 

Problem mam z elektryka, dalem, staly plus na te 3 bezpieczniki, z przekaźnika kable na dmuchawe tj czerwony i czarny kabel z przekaźnika na kabel dmuchawy niebiesko czarny przeciolem go i wlutowałem się.

 

na climatronic poszedł jeden kabel na wolne miejsce kolo pin 1

 

i teraz jak wlacze webasto dmuchawa i cimatronic nie wlaczaja się, a webasto chodzi ok 1min i wylacza się co mozebyc nie tak???dodam ze jak mam na zapłonie i wyjme przekaźnik dmuchawa gasnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webasto może wyłączać się z kilku powodów. Trzeba podpiąć kompa. Podpięcie elektryki budzącej panel i wentylator było opisywane w tym wątku bodajże. Tam trzeba zastosować przekaźnik, którego załączenie poprzez kabel z webasto poda napięcie na bezpiecznik wentylatora równolegle z napięciem na pin 1. Przekaźnik w stanie spoczynku ma zwierać oryginalną instalację bezpiecznik - wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczesciej sie wylancza jak jest zapowietrzony tzn pompka nie nadarzy wpompowac paliwa w okreslonym czasie

 

ja tak mam jak dlugo nie uzywam pieca

musze wtedy z 4 razy wlaczac jego

pozniej juz ok jest

 

ale moze tez byc walniety czujnik temp wiec bedzie wylaczal piec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to sprawdzić????? czy pompka czy pompa paliwa czy swieca??? bo webasto zalacza się slychac jak woda przelewa się, to paliwo chyba tez zaciąga??? pozatym mam na nim zaworek zwrotny wiec paliwko mu nie ucieka chyba??? mogę to jakos skontrolować???

 

a co climatronica i dmuchawy to zalacza się od razu jak ruszy webasto czy dopiero jak zlapie temperaturę??? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie nie wiem o co chodzi ale dziś wlasnie przed chwila wjezdzam paskiem do garażu i cos mnie tchnelo....wlaczam webasto i co??? zalacza się ok 5s i co wlacza się cliamtronic napis he temp 22st i zalacza się dmuchawa po chwili w samochodzie ciepełko :) nie wiem co się stało ale chyba pasek się nademna zlitowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzony był i albo sie przegrzewal albo paliwa nie mial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaowietrzony byl

teraz paliwa dostal i bedzie grzal

 

jak dlugo nie bedziesz uzywal pieca to bedzie sie tak dzialo ale kilka razy poodpalasz i pozniej bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności