Skocz do zawartości
Filip

Tylna wycieraczka w B5

Rekomendowane odpowiedzi

nawiam pytanie bo nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie - czy tylna wycieraczka z silniczkiem od golfa 4 pasuje do paska B5
Sprawdz po numerach czesci. Wg etki w towim ma nr 8L0955711B. Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponawiam pytanie bo nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie - czy tylna wycieraczka z silniczkiem od golfa 4 pasuje do paska B5

 

Ja założyłem silnik z całym mechanizmen z passat do golfa IV (wszystko mpasuje), więc odwrotnie również będzie pasowało.

 

Zauważyłem jedną zasadniczą różnicę w Golfie oryginalnie wycieraczka stoi po prawej stronie, natomiast w Passacie po lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znowu taki problem że jak włączam tylną wycieraczkę na pozycje pierwszą to nić się nie robi, a gdy trzymam w pozycji drugiej czyli spryskiwacz to słychać pompkę ale nie psika i wycieraczka chodzi tak długo jak trzymam spryskiwanie, gdy puszczę w tym samym miejscu zatrzymuje się wycieraczka czyli np. na środku szyby ;/ silniczek do wymiany czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo silniczek się poddał albo w tym silniczku ta płytka ci się zjarała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja najpierw zdjąłbym osłonę i sprawdził w tylnej klapie. Skoro piszesz, że słychać silniczek pompki to znaczy, że tłoczy. Może zsunął się przewód i leje się płyn do klapy i zalewa silniczek . Płytę może uda się uratować. Ja mam nadpaloną. Osuszyłem i całość zabezpieczyłem towotem, na razie wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wycieraczka z tyłu chodzi cały czas nie zależnie od położenia manetki rozbierałem już silnik i jest suchy wiec nie ma żadnego zwarcia itp. koledzy proszę o pomoc gdzie mam szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z dostaniem sie do wnetrza silniczka. Po odkreceniu srubek, nie moge zdjac czarnego, plastikowego kolanka.

Probowalem rozwiazania silowego podwazajac metalowa "maskownice" ale kolanko ani drgnie.

Moze ten trzpien z drugiej strony trzeba wybic, zeby to wyszlo razem z blacha maskujaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy silniczek od B5 FL pasuje do B5. Wg etki nr są różne natomiast od B5 FL silniczek BOSCH jest dużo tańszy.

Nawet TOPRAN wychodzi dużo drożej od B5 niż Bosch z B5 FL mówię oczywiście o nowych silniczkach.

Facet na allegro twierdzi że pasuje bez problemu. Ponoć różnią się ramionami w B5 są metalowe a w FL są plastikowe.

Jakie jest wasze zdanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z b5 fl napewno podejdą http://allegro.pl/nowy-silnik-wycieraczki-tyl-vw-passat-b5-bosch-krk-i2273361493.html sam takie cudo kupilem i działa jak ta lala tez w sklepie gosciu sie zastanawial ale zamówil i sprawdzilismy i działa. Tak więc kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te z b5 fl napewno podejdą http://allegro.pl/nowy-silnik-wycier...273361493.html sam takie cudo kupilem i działa jak ta lala tez w sklepie gosciu sie zastanawial ale zamówil i sprawdzilismy i działa.

Możesz napisać, z której strony ma położenie spoczynkowe wycieraczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony. Ale nawet jak by była z innej strony to chyba nie ma znaczenia w końcu ma zbierać wode. Co nie.

 

pozdrawiam

 

 

f02610e50018e08b4c3b6bf1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z prawej strony. Ale nawet jak by była z innej strony to chyba nie ma znaczenia w końcu ma zbierać wode.

Dzięki za informację. Jasne, że ma zbierać wodę, tylko będę musiał poszukać ramienia wycieraczki od 3BG i wtedy to będzie miało ręce i nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem dziś dużo tematów o tylnej wycieraczce (jeden nawet o "tylniej"- hehe)

u mnie problem jest taki- brak reakcji wycieraczki na ruch manetką.

przy wciśnięciu spryskiwacza szyby tył, po chwili spryskuje się (ale słabiej) szyba przednia (czyżby płyn wracał? możliwe?)

 

jako że auto mam całe 3 dni a w robocie i na uczelni urwanie dupy nie sprawdziłem nawet bezpieczników- gdzie szykać tego od wycieraczki tył? w bezpiecznikach od deski rozdzielczej? jakbym nie miał instrukcji to który to bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5d64ae3ed26d6682.jpg Tutaj masz rozmieszczenie wszystkich bezpieczników a ten z tylnej wycieraczki to 27 ale wątpie zeby Ci to pomogło coś. Musisz rozebrac tylną klape tzn 4 sruby i sciągnąć plastki. Oczom twoim ukaze sie silniczek od wycieraczki i wtedy bedziesz mógł cos ustalic. Najprawdapodobniej scieżki sie popalily badz zatarł sie mechanizm raczej nie ma takiego pojęcia zeby płyn sie cofał jest dysza zapchana pewnie a to koszt ok 40zł pisałes ze tylna wycieraczka wcale nie chodzi dzieje sie to wszystko dlatego ze ktos kiedys lał wode zamiast plynu do spryskiwaczy. Jest to naprawialne ale jesli nie masz czasu to radziłbym kupic nowy cena ok 200zł i 5min roboty facet w sklepie powinien nawet Ci pomóc.

 

 

SILNIK WYCIERACZKI TYL VW PASSAT B5 wpisz w allegro...

VW PASSAT B5 GOLF IV POLO dysza spryskiwacza tylna również allegro...

d2abfaa030d858ed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj problem z tylnia wycieraczka jest nastepujacy... wlaczam wycieraczke, dziala ale chodzi partiami, przesunie sie troche..zatrzyma..przesunie znowu..zatrzyma i tak w kazdym cyklu jej pracy. Co moze byc powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu się zaciera musisz zobaczyc co w niej siedzi i tyle jest ZESTAW NAPRAWCZY SILNIKA WYCIERACZKI TYLNEJ SKODA VOLKSWAGEN SEAT AUDI http://moto.allegro.pl/silnik-wycieraczek-tyl-zestaw-naprawczy-vw-skoda-i2642754027.html ale nic chyba raczej nie pomoże trzeba bedzie kupic nowy http://allegro.pl/silnik-wycieraczki-tyl-vw-golf-iv-4-passat-b5-bora-i2710015753.html cena ok 200zł i nie baw się w zestawy naprawcze bo wydasz więcej kasy a nie jest tego warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje ;) Mysle ze najpierw rozbiore i obadam, swoja droga nie wiedzialem ze istnieja zestawy naprawcze..dobrze wiedziec..jednak koszt nowego silniczka w porownaniu do takiej zabawy jest do zaakceptowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej cieniutkim papierkiem ściernym. Natępnie nasmarować wazeliną techniczną i złożyć w odwrotnej kolejnośći.Pamiętaj o odpowiednim ustawieniu ramienia wycieraczki. 8)

 

Odradzam. Wazelina wypłynie od wysokiej temperatury(lato) a w zimie zamarznie. Jeśli już włożyłeś tyle pracy aby to wydobyć, to użyj smaru LITOWEGO (białego).

Nie zamarznie, nic go nie wypłuka, nie wypłynie od temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. również mam ten problem z tylną wycieraczką jak ją włącze to raz przejrzie do konca i w powrocie zatrzyma sie po srodku a nastepni przerywanymi ruchami po 5cm wraca do poziomu i tak ze 3 kursy prawo lewo az w koncu sie wyłączy.. a jak przytrzymam na spryskiwacz to lata normalnie puszcze lanie płnu zeby samoczynnie chodziła to sie tnie. wiec w czym moze być problem. dodam że jak chce lac płyn do spryskiwaczy na tylna szybe to silniczek od pompki chodzi a płyn sie nie leje. proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień silniczek i będzie :ok

Na 99% rurka wewnątrz silniczka jest skrecona i lał się płyn do środka.Możesz go ewentualnie reanimować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności