Skocz do zawartości
poldeczek1

Moduł bluetooth 3C8.035.730 A 3C0 .035.730

Rekomendowane odpowiedzi

Przejście na SW 2660 przywróciło wszystkie funkcje bluetooth. Pytanie teraz, czy ja zrobię update RNSa do softu 3800 i wyższych z odłączonym modułem to nadal będzie taki problem występował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie taki problem występował?

 

Jak będzie występował to powrócisz do 2660, z tym że update RNS nie powinno zmieniać modułu bluetooth, wiec jego odłączenie nic nie powinno dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem telefon na Iphona 4 no i niestety ale mój moduł(5N0 035 730 A) tego nie obsługuje.

No i teraz pytanie na co zmienić .

Posiadam RNS 510 ,kierownice multifunkcyjną,czerwone zegary na małym fisie nie zależy mi na rSPA ale fajnie było by audio po bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę do tematu.

 

Tak przymierzam się do założenia u siebie modułu BT, tylko potrzebuje, żeby obsługiwał smartphone'y typu iPhone, czy HTC. I nadarzyła się ku temu fajna okazja. Ojciec zmienił samochód na Passata CC i tam ma ma moduł, który elegancko się z moim telefonem dogaduje (w tym momencie jest to HTC HD2). Trochę nie chce mi się patroszyć tapicerki, że sprawdzać, który to dokładnie model modułu, ale z informacji, które udało mi się wyrwać z salonu wynika, że moduł nie ma swojej anteny GSM. Czyli 3C8 035 730 A jakby odpada, bo ten ma swoją antenę. 5NO 035 730 D też chyba ma swoją antenę, więc w grę wchodzi ewentualnie 7E0 035 730 B, o ile czegoś czegoś nie pomieszałem... Ale do czego zmierzam... Ojciec używa zabytkowej Nokii 6310i i za skarby światów nie chce się z tym telefonem rozstać (po części mu się nie dziwię). No tak, ale ta Nokia nie gada z modułem BT, który ma w samochodzie. Więc sobie pomyślałem, że mu ten moduł zarekwiruję i wsadzę do siebie, skoro z moim fonem działa, a tata i tak nie ma z niego w tym momencie pożytku. By miał, gdyby się zdecydował zmienić telefon, ale na to się z nie zapowiada. Z reszta, w poprzednim Pasku miał niefabrycznego Bluetootha, jakaś Nokia to chyba była, a i tak z niego nie korzystał. Mniejsza z tym... Żeby nie patroszyć samochodu za bardzo, to bym tylko sam moduł wyjął, a do swojego samochodu kable musiałbym dokupić. Generalnie nie widać w tym wielkiej filozofii. Tylko zastanawiam się, co z tą anteną... Gdyby była konieczność podłączania zewnętrznej anteny GSM, to wolałbym to zrobić po bożemu i pociągnąć ją do płetwy, ale strasznie dużo z tym roboty pewnie. No ale generalnie do zrobienia chyba.

 

Teraz druga sprawa... Jak ojcu wydłubię tego BT, to mu zostanie pod fotelem pasażera dziura. Czy jest jakiś moduł, który zagada z jego telefonem, żeby w stawić w to miejsce? Sprzętowo wszystko jest najświeższe, samochód wczoraj dosłownie odebrany z salonu. Jak patrzę na RNSa to widzę, że szata graficzna jest nieco inna, niż w moim (jakaś taka bardziej elegancka, a ja mam soft 2720 chyba, czy coś w tych okolicach), więc pewnie jakaś nowsza wersja. Czy jest jakiś sposób, żeby to sprawdzić? I czy w ogóle istnieje jakiś moduł BT, który da się podłączyć do RNSa w wersji C, D, no tej do białych zegarów, który by działał z Nokią 6310i?

 

Wiem, że nie zadałem żadnego konkretnego pytania, ale chciałbym, żebyście ewentualnie rozwiali moje wątpliwości. Chodzi o to, że na poniedziałek jestem wstępnie umówiony z człowiekiem, który by mi tę całą kombinację alpejską zrobił (ja nie mam o tym pojęcia, a nie mam czasu, ani ochoty się tego uczyć, a chce mieć to zrobione sprawnie i dobrze), więc nie mogę sobie pozwolić na to, że coś tam wyjmę, rozdłubię, zostawię i będę się bujał nie wiadomo ile... I dwa samochody rozbabrane będą... Wiecie, o co chodzi... To musi być załatwione w jedno popołudnie, do tego czasu muszę mieć wszystkie klamoty u siebie.

Edytowane przez Majosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja zadam takie pytanko: RNS510 wstawione do Touareg'a 2004, czyli model przed liftem, do tego adapter CAN 1.6->2.0 żeby nawigacja działała tak jak należy. Teraz w planach jest moduł BT obsługiwany z wyświetlacza nawigacji, auto oryginalnie nie posiadało BT, na kierownicy nie ma klawiszy słuchawki... Czy wystarczy kupić zestaw z allegro, zakodować w innym aucie(posiadającym CAN 2.0) i włożenie takiego zestawu do auta ??

Ewentualnie, czy po zakodowaniu BT do nawigacji będzie wszystko działało na stole poza autem ?? Ponieważ jeśli tak, to spokojnie będzie to działać w aucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, już wiem, że moduł, który chcę przytulić, o czym pisałem wyżej, to 5N0 035 730 D. Czyli najnowszy, jaki jest. Pewnie się pogryzie z moim FISem, ale pies go trącał. Wiem już też, że będę musiał gdzieś antenę pociągnąć. To już w zasadzie temat zamknięty. Ponawiam więc pytanie dotyczące Nokii 6310i. Czy jest jakiś moduł, który z nią zagada? Jakikolwiek? Tzn nie jakikolwiek, tylko taki, co zagada i z ze starą Nokią i z nowym RNSem. Ktoś coś pisał o jakimś module do Skody, bez rSAPa? Jakiś numerek może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i ja się podepnę do tematu.

 

Tak przymierzam się do założenia u siebie modułu BT, tylko potrzebuje, żeby obsługiwał smartphone'y typu iPhone, czy HTC. I nadarzyła się ku temu fajna okazja. Ojciec zmienił samochód na Passata CC i tam ma ma moduł, który elegancko się z moim telefonem dogaduje (w tym momencie jest to HTC HD2). Trochę nie chce mi się patroszyć tapicerki, że sprawdzać, który to dokładnie model modułu, ale z informacji, które udało mi się wyrwać z salonu wynika, że moduł nie ma swojej anteny GSM. Czyli 3C8 035 730 A jakby odpada, bo ten ma swoją antenę. 5NO 035 730 D też chyba ma swoją antenę, więc w grę wchodzi ewentualnie 7E0 035 730 B, o ile czegoś czegoś nie pomieszałem... Ale do czego zmierzam... Ojciec używa zabytkowej Nokii 6310i i za skarby światów nie chce się z tym telefonem rozstać (po części mu się nie dziwię). No tak, ale ta Nokia nie gada z modułem BT, który ma w samochodzie. Więc sobie pomyślałem, że mu ten moduł zarekwiruję i wsadzę do siebie, skoro z moim fonem działa, a tata i tak nie ma z niego w tym momencie pożytku. By miał, gdyby się zdecydował zmienić telefon, ale na to się z nie zapowiada. Z reszta, w poprzednim Pasku miał niefabrycznego Bluetootha, jakaś Nokia to chyba była, a i tak z niego nie korzystał. Mniejsza z tym... Żeby nie patroszyć samochodu za bardzo, to bym tylko sam moduł wyjął, a do swojego samochodu kable musiałbym dokupić. Generalnie nie widać w tym wielkiej filozofii. Tylko zastanawiam się, co z tą anteną... Gdyby była konieczność podłączania zewnętrznej anteny GSM, to wolałbym to zrobić po bożemu i pociągnąć ją do płetwy, ale strasznie dużo z tym roboty pewnie. No ale generalnie do zrobienia chyba.

 

Teraz druga sprawa... Jak ojcu wydłubię tego BT, to mu zostanie pod fotelem pasażera dziura. Czy jest jakiś moduł, który zagada z jego telefonem, żeby w stawić w to miejsce? Sprzętowo wszystko jest najświeższe, samochód wczoraj dosłownie odebrany z salonu. Jak patrzę na RNSa to widzę, że szata graficzna jest nieco inna, niż w moim (jakaś taka bardziej elegancka, a ja mam soft 2720 chyba, czy coś w tych okolicach), więc pewnie jakaś nowsza wersja. Czy jest jakiś sposób, żeby to sprawdzić? I czy w ogóle istnieje jakiś moduł BT, który da się podłączyć do RNSa w wersji C, D, no tej do białych zegarów, który by działał z Nokią 6310i?

 

Wiem, że nie zadałem żadnego konkretnego pytania, ale chciałbym, żebyście ewentualnie rozwiali moje wątpliwości. Chodzi o to, że na poniedziałek jestem wstępnie umówiony z człowiekiem, który by mi tę całą kombinację alpejską zrobił (ja nie mam o tym pojęcia, a nie mam czasu, ani ochoty się tego uczyć, a chce mieć to zrobione sprawnie i dobrze), więc nie mogę sobie pozwolić na to, że coś tam wyjmę, rozdłubię, zostawię i będę się bujał nie wiadomo ile... I dwa samochody rozbabrane będą... Wiecie, o co chodzi... To musi być załatwione w jedno popołudnie, do tego czasu muszę mieć wszystkie klamoty u siebie.

kolego podpinasz vcds, wchodzisz w telefon i tam masz numer sterownika,nie trzeba nic bebeszyc.

FIS jak masz biale zegary bedzie działał, jak czerwone to nie uruchomisz tego zestawu.

A co do nokii 6310i to pewnie jest ustawiona w zdalny tryb sim a zestaw z tego co opisujesz jest ustawiony prawdopodobnie na normalne połaczenie- NIE rSAP (w tym zestawie mozna to przełaczyc). Albo jest odwrotnie.....Ten zestaw obsługuje nokie 6310i.

W opcjach bluetooth nokii poszukaj zdalny sim i tam zmien ustawienia,musi zadziałac

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz biale zegary bedzie działał

 

teraz mam moduł 3C0035729, działa mi bluetooth przez adapter w uchwycie. Ale nie mam obsługi przez RNS. Jakie moduły można zastosować aby mieć pełną obsługę telefonu przez RNS w B6 przy białych zegarach. Tak aby mieć książkę telefoniczną, info o dzwoniącym numerze i komunikację przez bluetooth. Czy wszystkie moduły z końcówką 730 podejdą do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego podpinasz vcds, wchodzisz w telefon i tam masz numer sterownika,nie trzeba nic bebeszyc.
Ymm... Nie każdy ma VCDS... Nawet nie wiem, gdzie się toto podpina...

 

A co do nokii 6310i to pewnie jest ustawiona w zdalny tryb sim a zestaw z tego co opisujesz jest ustawiony prawdopodobnie na normalne połaczenie- NIE rSAP (w tym zestawie mozna to przełaczyc). Albo jest odwrotnie.....Ten zestaw obsługuje nokie 6310i.
Raczej odwrotnie. Moduł w samochodzie jest w trybie rSAP, bo z moim HD2 zagadało elegancko z pełną funkcjonalnością, natomiast z tego co wiem, to w Nokii 6310i rSAP nie uświadczysz. Może można jakoś sparować te urządzenia razem, ale... No właśnie... Jak się sparuje urządzenie, z telefonem, który nie przekaże modułowi swojej tożsamości, to co mamy na FISie i na RNSie? Coś się w ogóle wyświetla, jakiś numer telefonu? Coś? Cokolwiek? I jak przełączyć moduł, żeby działał w trybie nie rSAP?

 

PS.

Mam biały display, ale z samego początku produkcji. Samochód rocznik 2008, ale już MY2009. Gdzieś tam wcześniej mi się rzuciło w oczy, że stary biały FIS będzie jakieś artefakty wyświetlał. Jak to z tym jest?

Edytowane przez Majosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się osiągnąć sukces dopiero za trzecim razem.

3c8 035 730, 5NO 035 730 C nie działaja poprawnie z HTC HD2

Sukces odniosłem dopiero po założeniu 3C8 035 730 A.

Mogę słuchać muzyki z telefonu, niestety nie wyświetla mi smsów ale to może być kwestia wiązki... 3C8 035 730 A jest godny polecenia niestety dość kosztowny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kupilem zestw glosno mowiacy Fiscon VW "Plus" Bluetooth do swojego paskabez kiery mulitifunkcyjnej i tylko maly FIS ale dolozylem RNS 510. Nie musze miec wyswitlacza na desce nie potrzebuje wystarczy mi ze bede widzial na RNSie.

Teraz pytnie czy jak podepne go pod RNSa to beda jakeis problemy czy powinno byc plug and paly plus kodowanie?

W tej chwili nie mam zadenego zestawu glosno mowiacego i nie wiem czy mam jakies okablowanie pod siedzeniem. Jezeli nie mam to bedzie lipa i nie da sie podlaczyc?

Prosze o pomoc bo nie wiem czy wtopilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 6310i posiada Bluetooth 1.0 ergo nie będzie działać z zestawami głośnomówiącymi opartymi o BT 1.2 czyli nie obsłuży ani A2DP (przesyłanie dźwięku onlajn przez BT) ani RSAP (Remote Sim Access Profile - zdalne udostępnianie karty SIM przez BT).

 

Wyjścia są 2:

1. Zmiana telefonu na taki który obsługuje A2DP lub RSAP

2. Podłączanie telefonu do specjalnej podstawki/uchwytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlasnie podlaczylem fiscon zestaw glosno mowiacy do RNS510. Wszystko gra tak jak nalezy tylko wydaje mi sie ze moglby byc glosniejszy. Poustawialem wszystkie glosnosci w setupie na maxa ale dalej jest slabo. Czy wiecie moze gdzie jeszcze mozna cos zmienic aby jeszcze podglosnic.

Dziekuje za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy mozeci mi pomoc, mam Touarega fabrczynie RNS 510 zestaw BT premium moduł 7L6 035 730 C ogolnie z Nokia działa bez zarzutów ale mam IPHONA 4 i tu pojawił sie problem - moduł nie wykrywa go, podłączyłem nowy Moduł 5N0 035 730 D z roku 2011 a wiec powinno wszystko działać -niestety ale po włączeniu radia i zapłonu funkcja Telefonu znikła z FIS ,radio go nie wyktryla co moze być nie tak? zly moduł? może trzeba dodać nowe kody Vag?

 

pozdrawia i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radio go nie wyktryla co moze być nie tak? zly moduł? może trzeba dodać nowe kody Vag?

 

Najlepiej podpiąć pod kompa i zobaczyć czy są jakieś błędy, może nie zakodowany poprawnie do RNS 510, dla Tuarega powinno być kodowanie przy module premium i navi

 

0020041 = Radio/Navigation System

 

A gdzie i za ile dorwałeś ten moduł 5N0 035 730 D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

dzieki za szybka odpowiedz, podjadę i sprawdzę w kompie zobaczymy...a czy soft w radiu ma znaczenie ? mam wersje dosyć stara SW1022

 

kurde mam nadzieje ze będzie chulalo..... ;)

 

moduł kupiłem za 750 zł

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja softu nie powinna mieć znaczenia, ale możesz i tak wgrać np 3810PL lub 2660PL

sporo wydałeś za ten moduł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, tanszego nie znalazlem... na ebay sa za 125 Eur z wysylka przy wplacie na konto a potrzebowalem szybko... softa bede zmienial jak wroce z urlopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis podlaczylem podnkomputer vcds ale nie moglem sie polaczyc z modulem...brak polaczenia..czy na pewno ten modul dziala z Touaregiem?

5N0 035 730 D

 

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

kurde przeczytałem cały ten temat już ze 2 razy i w sumie dalej nie wiem ;-/

 

czy ktoś mógłby dokładnie napisać który zestaw BT będzie działał w pasku z 2006 z czerwonymi zegarami, kierownica mf i dołożonym rns510 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności