Skocz do zawartości
poldeczek1

Moduł bluetooth 3C8.035.730 A 3C0 .035.730

Rekomendowane odpowiedzi

zamontowałem moduł 3c8 035 730 jednak mam problem z uruchomieniem go po naciśnięciu przycisku "phone" na RNS 510 pojawia się napis "nie podłączono" i to wszystko telefon nie wykrywa żadnego sygnału co z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jest taki komunikat to navi widzi moduł telefonu. Trzeba teraz sparowac telefon zeby działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle, wyszukaj urzadzenie na telefonie VW UHW PREM chyba bedzie. wpiszesz kod ktory wysietli sie na navi i bedzie smigac.

 

oczywiscie antene GSM musisz tez podlaczyc do modulu.

 

jak to nie zadziala to podlacz sie pod komputer i sprawdz bledy i kodowanie.

 

U mnie sprawny modul wystarczylo podlaczyc i sparowac telefon.

 

wysietla mi tylko blad:

 

1 Fault Found:

02749 - Control Module / Control Head for Telephone (J738)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 1

Mileage: 168384 km

Time Indication: 0

Date: 2010.09.21

Time: 17:30:37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz kodowanie ? Przypadkiem nie takie 0010037 ?

 

Zmien na 0020041

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już z różnym kodowaniem np:

 

0020055 błędy:

- mocowanie uchwytu telefonu

- sterowanie jednostki telefonu J735

- jednostka obsługi instalacji do telefonu komórkowego

 

0020041 błędy:

- mocowanie uchwytu telefonu

 

0020141 nie ma żadnych błędów jednak nadal nie wiem jak połączyć moduł z telefonem ?

W instrukcji pisze że telefon wykrywa się za pomocą uchwytu telefonu z przyciskami "i" i "kluczykiem" jednak ja go nie mam i nie chce mieć.

 

Telefon też żadnego sygnału nie wykrywa na wyświetlaczu też się nic nie dzieje.

Dodam że mam dwa takie same moduły i to że są oba w taki sam sposób uszkodzone to tez mało prawdopodobne.

 

---------- Post added at 10:50 ---------- Previous post was at 10:46 ----------

 

U mnie sprawny modul wystarczylo podlaczyc i sparowac telefon.

Mike_00 możesz napisać jak sparowałeś moduł z telefonem krok po kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podlaczeniu modulu, na FISie miedzy zegarami pokazuje sie phone not found - klikasz na device search i wtedy modul szuka telefonu. po chwili pokaze ci liste telefonow znalezionych, zatwierdz i wpisz podany na FISie kod ( u mnie byl 6666 7777 8888 9999 )

 

pamietaj zeby wlaczyc zdalny tryb sim w telefonie

 

no i musi to byc nokia, choc inne marki tez podobno dzialaja.

 

pozniej mozesz dodawac telefony w menu bluetooth - new user

 

dodam ze ja mam MFD2 - czyli obsluga tel tylko z kierownicy i informacje na FISie tylko mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po podlaczeniu modulu, na FISie miedzy zegarami

i tu jest kolejny problem mam mały FIS i tam się nic nie wyświetla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na rns510 nie masz zadnego komunikatu odrazu po podlaczeniu modulu ??

 

wydaje mi sie ze powinien byc i tam szukaj parowania telefonu. to modul musi znalesc telefon, a nie odwotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej jest tylko napis "nie połączono" i przycisk do rozmowy alarmowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac 1/2FIS nie sparujesz telefonu. masz 2 wyjscia:

1. zmienic zegary na takie z duzym FISem

2. podlaczyc modul do innego VW z duzym fisem, sparować i podpiac spowrotem do swojego, ale nie testowane i nie wiem czy zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może się ktoś wypowiedzieć o tym zestawie http://allegro.pl/vw-skoda-rns-510-rcd-7p6035730c-9w7-bt-audio-i1232228819.html

 

sprzedawca twierdzi że nie będzie żadnego problemu z połączeniem telefonu z modułem jeśli nie ma kierownicy multi ani dużego FISa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc tylko problem z pierwszym sparowaniem zestawu z telefonem,bo u mnie kody do wpisania w telefon były na fisie....dopiero potem ruszył telefon na RNSie, pozniej rzeczywiscie ani FIS ani multifunkcja nie sa konieczne, RNS obsługuje wszystko. Moze VAGiem sie sparuje, albo ci ustawia widocznosc zestawu cały czas, ale wtedy kazdy kto bedzie w zasiegu bluetooth bedzie mogł sie podpiac pod zestaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tu vw zrobił lipę że nie da się parować przez rns-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem swojego kolejnego paska (01.2008) w ubiegły piątek z RNS510, kierownicą multifunkcyjną, czerwonym podświetlaniem licznika i niestety bez bluetooth. Tak więc nie mam systemu głośnomówiącego :-((((

Ceny zestawów kręcą sie nawet koło 1200 za zestaw więc próbuje coś sklecić z tego co jest na allegro.

W serwisie (Krotowski-Cichy z Poznania) dowiedziałem się że optymalny dla mojego samochodu będzie moduł bluetooth 5N0 035 730 A.

Facet na allegro który handluje tym sprzętem uważa, że ten model jest do wersji z białym podświetlaniem licznika (czyli chyba od 2009) a on zaleca 1Z0 035 729 B ...

chciałbym mieć rSap a 1Z0 035 729 B tego nie obsługuje :dolamam.

Czy mogę prosić o radę i podpowiedź?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5N0 035 730 A bedzie pasowal na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie, ale 1Z0 035 729 B jest lepszy bo dziala z wiekszoscia telefonow i nie wykorzystuje rSAP.

5N0035730A nie zawsze poprawnie dziala z telefonami NIE-NOKIA. Ja miałem problemy (wszystkie dotyczyły rSAP) z Samsungiem OMNIA (teraz działa, ale raz na tydzień trzeba resetować tel bo sie nie laczy) oraz z Blackberry - tu było jeszcze gorzej.

 

Z NOKIAmi działa wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hTC HD2...

Czy ktoś wie na 100% że hTC HD2 działa z rSAP?

W mamualu telefonu jest info, że osługuje SAP... ale czy to to samo?

Znalazłem listę kompatybilnych telefonów na forum AUDI

"

I would say that nearly every Nokia supports rSAP and phonebook transfer with the exception of the new Nokia N900 which is Maemo and doesn't support rSAP, or any Maemo phone come to think of it.

 

1. Nokia E66

connection - OK

phonebook transfer - OK

 

2. HTC HD2

connection - OK

phonebook transfer - OK

 

3. Samsung F480

connection - OK

 

4. Samsung Wave S8500

connection - OK (strange disconnect issue though when leaving rSAP mode)

phonebook transfer - OK

 

5. Samsung Galaxy S I9000

connection - OK

phonebook transfer - OK

 

6. Nokia N97

connection - OK

phonebook transfer - OK

http://audiforum.us/mmi/16040-rsap-phones-mmi-3g.html "

 

Teraz mam zagrychę...:))

5N0035730A jest tańszy o kilka stów...

Edytowane przez Replay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Kupiłem swojego kolejnego paska (01.2008) w ubiegły piątek z RNS510, kierownicą multifunkcyjną, czerwonym podświetlaniem licznika i niestety bez bluetooth. Tak więc nie mam systemu głośnomówiącego :-((((

Ceny zestawów kręcą sie nawet koło 1200 za zestaw więc próbuje coś sklecić z tego co jest na allegro.

W serwisie (Krotowski-Cichy z Poznania) dowiedziałem się że optymalny dla mojego samochodu będzie moduł bluetooth 5N0 035 730 A.

Facet na allegro który handluje tym sprzętem uważa, że ten model jest do wersji z białym podświetlaniem licznika (czyli chyba od 2009) a on zaleca 1Z0 035 729 B ...

chciałbym mieć rSap a 1Z0 035 729 B tego nie obsługuje :dolamam.

Czy mogę prosić o radę i podpowiedź?

Pozdrawiam

bezie dzialal na pewno,5N0035730 tez,z litera B na koncu tez bedzie dzialal,natomiast najnowszy z C na koncu(ten obsluguje tez bluetooth audio) nie bedzie dzialal z czerwonymi zegarami. Tamten drugi bez rSAP nie bedzie pokazywal smsow na fisie. Akurat z HTC nie powinienes miec wiekszych problemow z rSAP,powinno wszystko dzialac bez problemu,ale proponuje kupic wersje B,ma najnowszy soft i jest najmniejsze prawdopodobienstwo problemow z HTC,wiem ze np z tymi najstarszymi wogole bez litery na koncu niektorzy mieli problemy z innymi telefonami niz nokia. Ja mam B i z kolegi HTC na probe nie bylo problemu,tylko musisz ustawic w profilu w telefonie obsluge zdalnej karty sim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5N0035730

Dzięki Kriss555 za wyczerpującą odpowiedź. Tak dla pewności zapytam tylko, że 5N0035730B nie obsługuje rSAP...:( ?

W takiej sytuacji chyba zaryzykuje i łyknę 5N0035730A.

Poprawcie mnie jeśli nie załapałem :)

Dobrze że obydwa obsługują czerwone zegary. Dobranie modułu nie jest łatwe, spory szum informacyjny a 6-7 stów na ulicy nie leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kriss555 za wyczerpującą odpowiedź. Tak dla pewności zapytam tylko, że 5N0035730B nie obsługuje rSAP...:( ?

W takiej sytuacji chyba zaryzykuje i łyknę 5N0035730A.

Poprawcie mnie jeśli nie załapałem :)

Dobrze że obydwa obsługują czerwone zegary. Dobranie modułu nie jest łatwe, spory szum informacyjny a 6-7 stów na ulicy nie leży.

kolego wszystkie moduły 5N0 obsługują rSAP bo to sa moduły premium. Im wieksza literka tym moduł nowszy,troche wiecej funkcji i lepsza współpraca z nowszymi telefonami. Najbardziej bym ci polecił C bo da sie ustawic obługe rSAP i normalny profil ale ten moduł bedzie działął tylko z białymi zegarami.

Dlatego kup 5N0035730B ,obsługuje i białe i czerwone zegary,a do dotego ma najnowszy soft jaki sie da wtawic do twojego samochodu. sadze ze z A tez nie bedzie wiekszego problemu,ale ze wzgledu ze chcesz uzywac HTC B bedzie pewniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności