Skocz do zawartości
pa.sko

Światła do jazdy dziennej + przeciw mgielne + czujnik światła

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie nie dogrywałem szczegółów, bo podobno brak na magazynie w Niemczech.

 

Mam już kolejną firmę (http://www.best-performance.pl). Cena 849 zł, twierdzą, że mają na stanie. Czekam na info o ewentualnych rabatach, ale na razie widzę, że jesteśmy tylko we dwójkę, więc za wiele nie da się ugrać

 

Oprócz tego kolejny namiar na gościa, który jedzie do Niemiec w pon/wt i oferuje zatelefonować bezpośrednio z hurtowni Dectane, gdzie będzie odbierał towar.

 

Zatem trochę się tego uzbierało.

 

Hej, i co? Wiadomo już cosik? Ciekawy jestem ile by ten interes kosztował w końcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z montażem świateł. A dokładniej z ich podłączeniem elektrycznym.

 

Passat B6 z 2005 r., reflektory soczewkowe, Ledy jakieś z Niemiec za 65 euro.

 

Wszystko zamontowane na aucie, podłączone do wiązki elektrycznej w lewym reflektorze. Trzy kabelki z ledów podłączone:

- masa,

- plus(kabelek gdzie pojawia się plus po zapłonie)

- i sterujący załączaniem ledów (plus) podłączony do lewej postojówki.

 

I tu mam zgrzyta. Bo jak auto ma załączony sam zapłon (bez uruchomionego silnika) to wszystko działa cacy. Włączam zapłon zapalają się ledy, zapalam postojówki ledy gasną.

 

Ale jak tylko zapalam silnik w przewodzie dochodzącym do postojówek spada napięcie do ok. 2 V i ledy zaczynają świecić razem z postojówkami (i pozycyjnymi). Ledy świecą wtedy jakby przyciemnione (szybko mrugają i taki efekt).

 

Pytałem znajomego elektryka co z tym fantem zrobić, ale pierwsze powiedział, że to nie możliwe żeby spadało napięcie na tej postojówce, ale zawiozłem mu auto żeby sam zmierzył i wyszło mu to samo co mi.

 

I teraz nie wiem czy ja coś źle robię czy jest jakieś proste rozwiązanie?

 

Może ktoś miał podobny kłopot i jakoś to obszedł?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy silnik pracuje, a DRL zgasną, spróbuj wyłączyć światła i włączyć jeszcze raz. Jeżeli będą się świeciły za drugim razem to przyczyna leży (tak jak u mnie) w cewce przekaźnika sterującego (za mała rezystancja). W takim przypadku elektryka auta odcina ten układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w ten sposób, ale efekt ten sam.

 

Czy ta cewka, o której piszesz znajduje się w samochodzie czy w tych ledach :niekumam? Gdzie jej szukać? I czy da się coś z tym zrobić?

 

I jeszcze jedno zauważyłem, jak włączę postojówki i odepnę żaróweczkę (W5W) i z powrotem ją podpinam to wtedy nie świeci ta postojówka. Trzeba ponownie włącznikiem od świateł wyłączyć i włączyć.

 

Poza tym jak wepnę te ledy w instalacje to na liczniku zapalają się komunikaty o różnych błędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik od LEDów. Próbowałem kilka przekaźników i efekt taki sam. U mnie, jak też u innych, pomogło wyłączenie sprawdzania błędu przepalonej żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Spróbuję wyłączyć tę opcję. Bo tego nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. światła da się w ten sposób uruchomić, ale szkoda wyłączać tej funkcji sprawdzania bo jest przydatna.

 

Nie wiem czy to było już opisywane czy nie, ale po zmierzeniu miernikiem wyszło mi że jest małe napięcie na postojówce.

 

Jednak napięcie jest dobre tylko prąd podawany jest impulsowo i zwykła żarówka nie świeci wtedy, ale diody sobie z tym radzą i szybko mrugają dlatego wygląda to jakby były przyciemnione.

 

Czy tego nie można jakoś obejść, żeby sprawdzanie działało i diody?

Może jakiś układ przekaźników lub filtr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tego nie można jakoś obejść, żeby sprawdzanie działało i diody?

Może jakiś układ przekaźników lub filtr?

 

Przeczytaj to http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=59999&page=7 wątek jest o diodach tylnych,ale zrób podobnie czyli daj rezystor-reszta w tamtym temacie,post nr 123 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie zdjęcia pod tym linkiem

 

http://www.jlstuning.com/detalii.php?id=2

 

dedal znalazł te kierunki z dziennymi, ale zobaczcie co tam ma pasek wmontowane pod tym kierunkiem... Czy mnie oczy mylą, czy to wydziabane [!!!!] LEDy w dolnej części kratki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie zdjęcia pod tym linkiem

 

http://www.jlstuning.com/detalii.php?id=2

 

dedal znalazł te kierunki z dziennymi, ale zobaczcie co tam ma pasek wmontowane pod tym kierunkiem... Czy mnie oczy mylą, czy to wydziabane [!!!!] LEDy w dolnej części kratki???

 

Problem że jak ja mam halogeny to odpadają te ledy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem że jak ja mam halogeny to odpadają te ledy

 

Spoko, spoko...

Sprawdź to:

http://allegro.pl/profesjonalne-swiatla-do-jazdy-dziennej-vw-audi-i1478432988.html

 

Wcześniej pisałem, że ktoś je znalazł, ale przeniesiono do archiwum. Teraz znalazłem ponownie.

Na przyszłość gdyby znowu link wysiadł, wpisujcie: profesjonalne światła do jazdy dziennej vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś klepnął jeden komplet.

Trzeba do niego napisać, żeby zrobił foto sesję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej pisałem, że ktoś je znalazł, ale przeniesiono do archiwum. Teraz znalazłem ponownie.

Na przyszłość gdyby znowu link wysiadł, wpisujcie: profesjonalne światła do jazdy dziennej vw

 

Mnie,najbardziej to się widzą takie zintegrowane z kierunkowskazem-oczywiście z homologacją DRL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś klepnął jeden komplet.

Trzeba do niego napisać, żeby zrobił foto sesję.

 

Właśnie by się przydały, coby się ten "ktoś" przyznał.

Anyway - napisałem przed chwilą kilka pytań do sprzedającego odnośnie podłączenia i poziomu skomplikowania.

Mam nadzieję, że odpowiedź będzie w stylu : "proste, jak je..." ;)

Powiem szczerze, że im dłużej myślę i im dłuższą mam listę wydatków, to coraz mniej uśmiecha mi się bulenie 200 euro za światła z kratkami... serce boli, ale mimo ceny najzajefajniej wyglądają. Może przy przypływie gotówki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dedal

 

"hello , the price is 210 euro+ 20 shipping . it takes 20 business days until ready . payment by paypal (hannelore1210 @yahoo . co.uk ) or bank transfer.

for version 2 the price is 240 euro. check on youtube for video . user : iuly1209 there is no necessary for any equipment to install them . "

 

"these are custom made and built in Europe ."

 

Rozważałem tą opcje już dawno, dość drogo i bez faktury (a to ma dla mnie znaczenie). Co do kratek natomiast to u dectane ciągle niedostępne, też drogo, ale z fakturą.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez baster_t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo! Nie ma jakiegoś "zdolniachy", który jest w stanie zrobić taką manufakturę na miejscu i taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie koszty trochę wysokie, dlatego coraz poważniej rozważam powyższe rozwiązanie. Wciąż czekam na jakąś odpowiedź od sprzedawcy, ale jak na razie cisza kompletna.

Poza tym koleś rozważa 20 working days for delivery, co jest troszeczkę sporym czasem. Wygląda, jakby te "zabaweczki" robione były pod konkretne zamówienie... Lead time mniej więcej temu odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy jest czy nie ma takiego posta już, ale ja postanowiłem napisać nowego. Otóż to chcę dołożyć sobie DRL jak mówi sam tytuł do pasiora tylko nie wiem co i jak, bo właśnie słyszałem coś że jakoś muszą być ustawiane, mocowane ileś tam od ziemi, jakoś się wyłączać itp. Znalazłem parę właśnie zestawów i nie wiem który mam brać jak coś ( ale proszę o podanie jeszcze waszych propozycji )

http://cgi.ebay.co.uk/DRL-6-LED-LIGHTS-VW-GOLF-PASSAT-MK5-MK6-PLUS-SCIROCCO_W0QQitemZ170612196457QQcategoryZ72233QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo%3DDLSL%252BSIC%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%252BDDSIC%26otn%3D8%26pmod%3D170608629141%252B170608629141%26po%3D%26ps%3D63%26clkid%3D7738351310030199499

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140462553171&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_categoryId_165688_productId_715139_langId_-1&cm_mmc=Criteo-_-ReserveCollect-_-Product-_-Na#dtab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności